Greitai pagaminami cake pops’ai gimtadieniui, arba mini tortukai ant pagaliuko

Greitai pagaminami cake pops’ai gimtadieniui, arba mini tortukai ant pagaliuko

Kategorija be kategorijos | 0

Vaikų gimtadienio tortas nebūtinai turi būti didelis ir solidus – jį puikiai gali pavaduoti būrelis simpatiškų mini tortukų – cake pops’ų. Suteikime šiems pyragaičiams torto formą, papuoškime pabarstukais ir įsmeikime žvakutę – štai jau ir galime užtraukti „Su gimimo diena!“.

Mini tortukai patogūs tuo, kad jais vaišinant nereikia rūpintis lėkštutėmis bei šaukšteliais, jie nedidukai ir labai gardūs. Gaminant siūlau skaičiuoti po 1-2 tortukus vaikui, o žvakutes susmeigti ant reikiamo skaičiaus pyragaičių – kiti gali būti puošti tik pabarstukais.

Šiame recepte žavieji pyragaičiai ant pagaliuko sulipdomi labai greitai – tereikia trintus „Oreo“ sausainius sumaišyti su maskarponės sūriu. Tačiau, kaip ir daugelyje popsiukų receptų, teks valandėlę skirti dekorui – šokoladavimui ir tupdymui ant pagaliukų.

10-12 tortukų:

  • 1 pakuotės (16 vnt) „Oreo“ sausainių
  • 100 g maskarponės sūrio
  • 80 g juodo šokolado
  • pabarstukų
  • spalvoto glaisto
  • pagaliukų

 

Greitai pagaminami cake pops’ai gimtadieniui, arba mini tortukai ant pagaliuko:

1. „Oreo“ sausainius sumalame virtuvės kombainu iki rupių trupinių. Išmaišome su maskarponės sūriu iki vientisos masės.

2. Ant nedidelės ugnies ištirpiname 5 g šokolado.

3. Iš masės suridename kamuoliukus, kiek paplojame, kad suteiktume tortuko formą. Pagaliuko galą merkiame į tirpintą šokoladą ir įsmeigiame į pyragaitį. Dedame ant kepimo popieriumi išklotos lėkštės ir statome į šaldytuvą 30 minučių.

4. Pasiruošiame pabarstukus, į šaldytuvą įstatome indą su balastu (žirniais, pupelėmis ar ryžiais), į kurį smeigsime paruoštus pops’us.

5. Vandens vonelėje ištirpiname likusį šokoladą. Kad šokoladuoti būtų lengviau, galime įvarvinti 1-2 lašus neutralaus skonio aliejaus. Laikome kiekvieną popsiuką virš puodo, liejame iš viršaus šokoladu, perteklių atsargiai nubraukiame, pabarstome pabarstukais ir smeigiame į šaldytuve laukiantį indą. Leidžiame sustingti kelias minutes, tada įsmeigiame po žvakutę. Žvakutes galime dėti kiek patrumpintas. Paliekame dar 10 minučių sustingti, tada kraštelius apipiešiame spalvotu glaistu – mini tortukai paruošti!

Greitai pagaminamus cake pops’us gimtadieniui skanaujame iš karto, arba laikome šaldytuve. Taip pat galime pasigaminti ir tortukus be pagaliukų, tačiau dekoruoti bus ne taip patogu – šokoladuokime ir puoškime juos pasidėję ant kepimo popieriumi išklotos lėkštės.

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Leave a Reply