Mažojo mokslininko gimtadienis vaikams

Idėjos fantastiškai įdomiam mažojo mokslininko gimtadieniui!

Kuris iš mūsų netrokštame, kad vaikai gerai ir noriai mokytųsi, kad žinių pasaulis jiems atrodytų įdomus ir patrauklus? Juk pasvajojame apie tai? Pagalvokime kaip patys galime sudominti mažuosius gudragalvius: mokslininko gimtadienis – vienas puikiausių būdų parodyti, koks mokslas gali būti atraktyvus, spalvingas ir be proto įdomus.

Mažojo mokslininko gimtadienio dekoracijos – tinka viskas, kas susiję su mokslo pasauliu:

  • Piltuvėliai, kolbos, cilindrai, mėgintuvėliai ir kiti laboratoriniai indai – jei buvo naudojami tikram mokslui, valgyti ir gerti į juos nepilkite, naudokite kaip dekoracijas;
  • Cheminių elementų lentelė, metrai, centimetrai, apsauginiai akiniai, padidinamieji stiklai, smėlio laikrodžiai, lemputės, liniuotės, skriestuvai ir panašiai.
  • Gimtadienio plakatas: „Sveki atvykę į profesoriaus Viliaus laboratoriją!“, svečių kortelės su užrašais: „profesorius Tomas“, „daktaras Žygis“ (paprasčiausiai atsispausdinkite, galite ir įlaminuoti).
  • Popierinė staltiesė, aprašinėta matematikos, chemijos formulėmis arba suklijuota iš įvairių brėžinių.
  • Gimtadienio apranga – baltus chalatus pasidarysite iš didesnių baltų marškinėlių – tekstiliniais flomasteriais nupieškite ant jų sagutes, kišenėlę. Ant 2 popieriaus lapų nupieškite išsidraikiusius, į eksperimentus panirusio mokslininko plaukus – iškirpkite ir suklijuokite iš jų karūną. Arba tiesiog sušiauškite paties vaiko plaukus. Dovanų ir suvenyrų parduotuvėse galima aptikti nebrangių juokingų akinių.
  • Mokslininko gimtadienio vaišes papuošite šauniais, spalvingais teminiais indais iš PartyInbox.lt: popierinės lėkštutės žaismingais kvadratėliais, žavios servetėlės su burbuliuojančiomis kolbomis. Šias dekoracijas papildysite kitais derančiais akcentais iš Oranžinės ir Vandenyno vienspalvių Party Inbox siūlomų kolekcijų, prisiderinsite tinkamus balionus ir pasijausit dalyvaujantys tikrame jaunųjų mokslininkų vakarėlyje!

Jei norite pasidžiaugti mažojo mokslininko švente be rūpesčių – patikėkite jos sukūrimą šauniesiems Minimukų namukams. Jie jus pakvies į nuostabiai gražiai dekoruotą „Mokslinį eksperimentą: Mano gimtadienis“ – vaikų čia lauks ne tik šventinis teminis stalas, bet ir teminėmis dekoracijomis puoštas namukas – tokiame švęsti bus labai smagu! Jei pageidausite – gimtadienyje apsilankys ir Pakvaišęs mokslininkas su nepaprastai įdomiais žaidimais ir eksperimentais, kuriuos vaikai galės atlikti patys.

Kadangi prakalbome apie eksperimentus, pažiūrėkime kokius atraktyvius mokslinius bandymus galime suorganizuoti vaikams – tik nepamirškime, kad jų vienų palikti eksperimentuoti nevalia, mūsų, suaugusiųjų priežiūra – būtina.

Reikės: apie 0,5 litro pieno; 3-4 spalvų maistinių dažų; ausų krapštukų; skysto indų ploviklio; plataus ir žemo indo – kepimo formos ar panašiai.

Šokančios pieno spalvos

1. Į indą supilame pieną.

2. Skirtingose  vietose įlašiname po kelis lašus maistinių dažų. Jie pasiskleis ir sudarys spalvotus blynus.

3. Leidžiame vaikams suvilgyti ausų krapštukus indų ploviklyje ir paliesti spalvotas dėmes – pamatysite kaip jos sukrus, tarsi įgnybtos – pradės judėti, raitytis, lietis į raštus ir maišytis tarpusavyje! Labai gražu ir efektinga, o paruošti paprasta.

Reikės: šlakelio pieno (arba citrinų sulčių, arba kiaušinio baltymo); popieriaus lapo; medinio pagaliuko; degančios žvakės.

Slaptas rašalas:

Šis eksperimentas iš nuostabiosios „Pavojingos knygos berniukams“ – jo esmė tokia, kad bet koks skaidrus ar beveik skaidrus organinės kilmės skystis, turintis anglies, kuri dega, gali virsti šilumai jautriu slaptu rašalu.

1. Bukuoju medinio pagaliuko galu, pamirkę jį į pieną, parašykime tekstą ant popieriaus lapo. Leiskime pienui išdžiūti – tai gali užtrūkti apie pusvalandį, tad per tą laiką eikime pasivaišinti ar ką kito gero nuveikti.

2. Pienui išdžiuvus, labai atsargiai palaikykime popierių virš degančios žvakės būtent toje vietoje, kur padarėme slaptąjį užrašą – jis netruks išryškėti!

Organizuodami vaikams mokslininko gimtadienį galime juos pakviesti kartu pasigaminti plastilino arba dažų piešti pirštais – jų gamyba paprasta ir labai įdomi, o jai pasibaigus vaikai dar gaus priemones kūrybos darbeliams!

Kitos pramogos mokslininko gimtadienui: sproginėjančios bombos iš plastikinių Kinder kiaušinių ir kepimo miltelių; pačių padaromi nutrinami loterijos bilietai; muilo burbulai; Kvaili klausimai; Knygų mįslės; Miestai, vandenys;

Kas dar? Kaip tikri išsiblaškę mokslininkai, pamiršome pavalgyt! Mokslininko gimtadienio vaišėms galime iškepti spalvingų kolbų, mėgintuvėlių ir cilindrų formos sausainių. Sausainių receptą rasite čia, o kaip pasidaryti natūralius dažus jiems spalvoti – skaitykite čia. Mokslai ir chemija savo ruožtu, bet į vaikų pilvelius geriau siųskime natūralius dalykus. Chemijos užteks iš spalvotų pabarstukų, kuriais galime papuošti sausainius, kad vaidintų induose kylančius burbuliukus. Dvigubai sausainių porcijai nudažyti pasigaminkite glaisto iš 100 g cukraus pudros į 1 baltymo.
Specialių formelių sausainiams pirkti nesiūlau (nebent tikitės, kad tikrai išaugs Nobelio laureatas, kuris vieno ar kito mokslinio laimėjimo proga norės sukrimsti mamos keptą kolbos formos gardumyną), jas lengvai išsipjaustysite peiliu – pradžioje išsipjaukite vieną, po to ją naudokite kaip trafaretą. Be to, galite atidžiai apžiūrėti turimų formelių arsenalą –  mano kalėdinė žuvytė buvo įdarbinta kaip mėgintuvėlio formelė – tereikėjo uodegos dalį nupjauti.

Mokslininko sausainiai – daug laiko sugaišinantis reikalas, tad kitas vaišes rinkitės paprastesnes: molekulių strūkturas iš guminukų ir dantų krapštukų; smegenis primenančius graikiškus riešutus, linksmai šiurpius šliužiukus ledukuose; picos suktinukus ant pagaliuko, sveikus morkų rutuliukus, sausainius su skaičiais ir raidėmis.

Padėkime vaikams susipažinti su įdomiąja mokslo puse ne vien per šventes – skaitykime jiems žinutes apie atradimus (jų tikrai rasime tiek internete, tiek daugybėje apie mokslą leidžiamų šaunių žurnalų), diskutuokime, suraskime laiko surengti eksperimentų popietę ir darykime kitus smagius dalykus – pamatysite, ir patiems bus labai įdomu!

Daugiau idėjų: „Paprasti ir smagūs mokslo eksperimentai vaikams“.

Nuotraukos: Party Inbox (3); Minimukų namukai (4); Alvilės Rimaitės (9).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *