Laser tag – nerealus gimtadienio žaidimas bet kokiu oru

Prisipažinsiu: gavus pasiūlymą parašyti apie Laser Tag žaidimą, apėmė dvejopi jausmai. MiestoPramogos.lt organizuojami vaikų gimtadieniai su lazerių mūšiais stipriai intrigavo – nerealus žaidimas, nepamirštamos emocijos, noriu dar ir panašūs atsiliepimai. Be to, Laser Tag žaidžiamas lauke – tai man, kaip šiuolaikinių, namuose ant sofos prikepusių vaikų mamai, ypač patiko. Dvejones kėlė ginklai – esu iš galvojančių, kad šautuvai, pistoletai ir panašūs žaislai vaikams nėra labai stipriai būtini.
Aha, bet kazokus ir plėšikus juk vaikystėje žaidei, su indėniškais lankais lakstei? – pasiginčijau pati su savimi ir snieguotą šeštadienį leidausi į Sapieginės mišką Antakalnyje savo akimis išvysti kas yra Laser Tag.
Nusiteikusi sutikti į žaidimą panirusius paauglius, kaip reikiant nustebau išvydusi čiauškantį ryškiaspalvių kombinezonų būrelį – dominuojanti žaidimo publika 5-6 metų vaikai! „Tai – labiau išimtis“, – nusišypsojo Laser Tag organizatorius Audrius Stolynas: – „dažniausiai žaidžia vaikai nuo 8 metų ir vyresni. Tačiau, akivaizdu, kad ir mažiesiems lazerių mūšis gali būti šauniai pritaikomas.“

 

Paskutiniai Audriaus nurodymai prieš nuaidint švilpukui – gimtadienio pramogos prasideda!
Paskutiniai Audriaus nurodymai prieš nuaidint švilpukui – gimtadienio pramogos prasideda!

Aplinkui kunkuliuojant smagioms žaidimo emocijoms, su Audriumi šnekamės apie vaikų gimtadienius su lazerių mūšiais, laužomus stereotipus ir žaidimų gryname ore džiaugsmą:

Papasakokite, kas yra lazerių mūšis, kaip jis žaidžiamas?

Lazerių mūšis – šiuolaikinis dažasvydžio ir kompiuterinių žaidimų variantas. Čia žaidžiama be dažų ir skausmo, be pavojaus sveikatai ar gyvybei. Žaidėjai pasiskirsto į 2 komandas ir kiekvienas gauna po lazerinį ginklą – signalo siųstuvą. Šie ginklai visiškai nepavojingi ir šaudo žmogaus akiai nematomais infraraudonaisiais spinduliais, žaidėjui nesukeliančiais jokio skausmo ar kito neigiamo poveikio. Taiklius šūvius fiksuoja žaidėjams ant galvų uždedami specialūs raiščiai su signalo imtuvais. Žaidėjo, į kurį pataikyta, raiščio lemputės ima raudonai mirksėti, o pats raištis pradeda vibruoti ir balsu praneša, kad į žaidėją yra pataikyta. Standartiškai kiekvienas žaidėjas turi po 4 gyvybes, kurias išnaudojus, reikia bėgti į komandos vaistinėlę ir pasipildyti naujomis gyvybėmis (dėl to žaidimas faktiškai gali vykti non-stop režimu). Žaidimo scenarijai gali būti įvairūs, vienas paprastesnių, kuris žaidžiamas ir šiandien – bokšto kontrolės žaidimas, jo esmė – komanda turi užimti ir išsaugoti bokštelį.

 

Kiek žmonių gali žaisti?

Vienu metu žaidžia iki 12 žaidėjų, tačiau į Laser Tag žaidimą gali atvykti ir didesnė kompanija – tuomet žaidimas organizuojamas turnyro principu. Bet kuriuo atveju rekomenduočiau, kad visi, atvažiavę į žaidimo vietą, nors trumpam į jį įsitrauktų – kartais vaikų tėveliai užsikabina net labiau nei jų mažosios atžalos. Optimaliausia Laser Tag žaidimo trukmė iki 2 valandų, azartas per jas nepranyksta, tačiau jėgos paprastai jau išsenka.

Dėl įsitraukimo į žaidimą sutinku  – ir man kirba mintis kuo greičiau išbandyti šią pramogą. Matau, kad net ikimokyklinio amžiaus mergaičiukės, apimtos azarto, žaidžia kuo smagiausiai?

Laser Tag, be jokių abejonių, yra vienodai įdomus tiek berniukams, tiek mergaitėms. Beje, mergaitės dažniausiai žaidžia labai komandiškai ir apgalvotai, o azarto kartais turi dar daugiau nei berniukai. Tai tik nepasitvirtinęs stereotipas, kad mergaitėms lazerių mūšis mažiau tinka.

 

Jei prašnekome apie stereotipus, žinau, kad vieną jų, Jums ypač norisi paneigti – dažnas tėvų rūpinasi, kad gimtadienio žaidimui gali pasitaikyti netinkamas oras:

Vienareikšmiai – gimtadieniai su Laser Tag vyksta bet kokiu oru. Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga – ji turi būti parinkta pagal orą, atsižvelgiant, kad bus daug ir aktyviai judama. Juk gamtoje būname visais metų laikais ir įvairiu oru – žiemą slidinėjame ir čiuožiame su rogutėmis, rudenį miesto parkai pilni bėgančių ir nebijančių sušlapti. Mes žaidžiame visus metus iki -15 C, o šiandien tiesiog akivaizdu, koks pasakiškas gali būti vaiko gimtadienis žiemą gamtoje, apsnigtame miške! Lietus? Nežaidžiame jei labai stipriai lyja – jei tik krapnoja ar lengvai purškia ne bėda – toks oras dar smagesnis.

Stereotipai lūžta vienas po kito – išvydus vaikus žaidžiant, netrūko išgaruoti ir mano dvejonės dėl karinio žaidimo pobūdžio:

Taip, žaisdami Laser Tag’ą, mes nekariaujame ir nesipykstame. Mes suteikiame judrią pramogą, pilną netikėtumų ir gerų emocijų, gryname ore. Žaisdami gryname ore, netikroje kovoje, vaikai gali išlieti susikaupusias neigiamas emocijas, lavinti vaizduotę, ir ugdyti komandinio darbo įgūdžius. Kompiuterinius žaidimus pamėgę vaikai virtualių kovų įgūdžius pasitikrina tikrovėje.
Lazerių mūšis – puiki proga išmokti savarankiškai priimti svarbius sprendimus, nebijoti nugalėti sunkumus ir savo baimes. O kartu, šiame skubančiame pasaulyje, šeimai tai puiki galimybė praleisti laiką visiems drauge, su vaikais pasidžiaugti smagiais nuotykiais gamtoje!

Žaidimų scenarijai gali būti įvairūs, o vieta – kaskart žaidžiate ten pat?

Žaidimo vietos irgi gali būti įvairios – su vilniečiais esame pamėgę Antakalnio miškus, žinome tinkamiausias vietas, todėl dažnai žaidžiame čia. Tačiau Laser Tag pramogą galime suorganizuoti ir nuosavų namų ar daugiabučių kiemuose, miesto parkuose bei kitose, tinkamose vietose. Važiuojame ir į kitus miestus – šiais metais atnaujinta ir papildyta mūsų žaidimo įranga pasiruošusi kelionei į bet kurį Lietuvos kampelį.

Ir pabaigai – visoms mamoms rūpimas klausimas: kur suorganizuoti vaišes, švenčiant gimtadienį su Laser tag?

Gimtadienio vaišes galima valgyti čia pat miške, ant kilnojamų staliukų, arba keliauti vaišintis bei įspūdžiais dalintis į netoliese esančią, labai neblogai vertinamą piceriją.

Atsisveikinusi su Audriumi ir žaidėjais pasuku link miesto – galvoje jau rezgu planus, kaip ir kada išmėginti Laser Tag’ą . Turiu pasakyti – vien bežiūrėdama užsikabinau kaip reikiant. Todėl ir Gimtadienio mugėje, manau, dar apie tai tikrai pakalbėsime!

 

 

 

Nuotraukos: „Miesto pramogos“ (10); A. Rimaitės (3).

2 Responses

  1. Ramunė
    |

    Sveiki, o kaip galima būtų užsisakyti šią paslaugą gimtadieniui?

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Sveiki, Ramune, kreipkitės, prašau, tiesiai į miestopramogos.lt 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *