Norinčius smagiai ir įsimintinai atšvęsti savo gimtadienį – kviečiame į „Vikingų kaimą“!

Tai bus laukinis ir tikrai nepamirštamas įvykis. Gimtadienio svečiai turės puikią galimybę papramogauti taip, kaip tai darė senovėje, susipažins su XI-XII amžiaus kariu, pajaus ką reiškia vilkėti kario amuniciją ir laikyti ginklus. Kiekvienas išmoks šaudyti iš lanko, žaisti senovinį vikingų žaidimą „Kubb“. O kur dar maudynės Širvintos upelyje ir galimybė vaišintis ant laužo ruoštais skanumynais…

Gimtadienio kaina: nuo 100 eurų

Vaikams siūlome ir nepamirštamas istorijos edukacijas po atviru dangumi:

Istorinės edukacijos programa „Senobės baltų gyvensena“ skirta 1-6 klasių moksleiviams, kurios tikslas – gyvai pristatyti ankstyvųjų viduramžių laikotarpį, kuomet formavosi Lietuva kaip valstybė.

Visos edukacinės programos vyks natūralioje gamtinėje aplinkoje, senoviniuose statiniuose, palapinėse, rekonstruojant to laikmečio aplinką. „Senobės baltų gyvensenos“ programos edukacijoms skirtoje erdvėje bus „mini muziejus“: statiniai, palapinės, namų apyvokos daiktai ir kiti artefaktai, kurie geriausiai reprezentuoja ankstyvuosius viduramžius. Visus daiktus, eksponatus ir priemones  programos metu dalyviai galės liesti, apžiūrėti, išbandyti (pasimatuoti ginkluotę ir pan.)

Vienu metu priimsime  apie 40 dalyvių grupę (tiek, kiek telpa į didelį autobusą). Ši grupė  bus dalijama į du pogrupius. Mokiniai apsirengs senoviniais rūbais ir pasikeisdami, sudalyvaus dvejose edukacijose:

1) archainio maisto ruošos ir buities – susipažins su  senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai. Kūrensime virtuvės laužus, virsime arbatą, maišysime tešlą ir kepsime blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai.

3) senobinės baltų karybos edukacija – moksleiviai ne tik išgirs, pamatys, bet ir pasijus „senovinio kario kalyje“. Bus supažindinami su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Bus galimybė pasimatuoti visą kario amuniciją, pasimokinti naudotis to meto ginklais (akstimis, lankais, ietimis…). Vyks karių pratybos, kurias vainikuos inscenizuotas dviejų genčių mūšis.

Edukacijų trukmė apie 2 val. Po edukacijos bus galimybė paiškylauti stovyklavietėje šalia upės, išmokti senovinių žaidimų, pasikepti ant laužo dešreles ar kitus, atsivežtus skanumynus (iki 2 val.), veiks senovinių suvenyrų palapinė.

  • Vikingų kaimas
  • Adresas: Družų kaimas, Širvintų gatvė 36, Širvintų rajonas
  • Telefonai: + 370 615 92611 Judita; +370 606 06781 Mindaugas.
  • El. paštas: info@vikingukaimas.lt
  • Interneto svetainė: http://www.vikingukaimas.lt