rudens darbeliai iš druskos tešlos

Rudens darbeliai – lipdome iš druskos tešlos

Druskos tešla yra nuostabus žaislas, kurį kiekvienuose namuose galime pasigaminti čia ir dabar – juk tereikia druskos, miltų ir vandens. O nuveikti su šiuo greitai pagaminamu naminiu plastilinu vaikai gali labai labai daug ką – pasigaminti pakabukų, dekoracijų, žaisliukų. Iš druskos tešlos mažieji gali nulipdyti pirmąsias savarankiškas dovanėles artimiesiems. Šiandien, kadangi už lango jau tikras ruduo, ir lipdome rudenį – lapus, grybus, žvėrelius, pakabukus su kaštonais.

Apie rudens darbelių formas – lapus pagaminti galime ne tik su specialiomis lapų formelėmis. Mano ąžuolo lapai iš apversto eglutės formos, klevo – snaigės formos su papildomai priklijuotu koteliu.

Apie spalvas – druskos tešlą galime nudažyti maistiniais dažais, tačiau jei jų neturite – ne bėda. Lipdykite iš nespalvotos tešlos, o mažiesiems bus vienas džiaugsmas iškeptus dirbinius nuspalvinti. Tinka tiek kreidelės, tiek guašas. Atidarome rudens dirbtuves!

Reikės:

  • 1 stiklinės miltų
  • 0,5 stiklinės druskos
  • iki 0,5 stiklinės vandens
  • maistinių dažų arba guašo, arba kreidelių
  • kaštonų

Kuriame rudens darbelius iš druskos tešlos:

1. Sumaišome miltus su druska ir pilame tiek vandens, kad išeitų išminkyti tešlą, panašią į plastiliną. Vandens neturėtų prireikti daugiau nei 125 ml – aš supiliau 110 ml. Jei vandens šliūkštelite per daug – pridėkite miltų.

2. Išminkę tešlą į vientisą minklę, lipdome iš jos iš karto, arba nuspalvojame maistiniais dažais.

3. Dažymas maistiniais dažais:į druskos tešlą įvarviname kelis lašus dažų ir išminkome, kad tolygiai pasiskirstytų. Druskos tešla turi būti tokios konsistencijos, kad iš jos ką nors nulipdžius, gaminys netrūkinėtų, jei trūkinėja, įlašinkime atsargiai dar kiek vandens. Turėkime minty, kad išdžiuvusios druskos tešlos spalvos pablykšta, tampa pastelinėmis.

4. Dabar įjungiame vaizduotę ir lipdome smagius rudeniškus dalykus – iškočioję tešlą ant lentelės, iškočiotą lakštą dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir išpjaustome sausainių formelėmis lapus, grybus, žvėrelius.

5. Pelėda iš druskos tešlos: dalyje apskritmo padarome bangeles su bet kokiu kamštuku. Užlenkiame kraštus, viršų, šiaudeliu padarome akis. Jei norėsime kabinti, viršuje padarome skylutę virvelei.

6. Pakabukai su kaštonais iš druskos tešlos – pasidarę nedidelį tešlos blyną, į jį tvirtai įspaudžiame kaštoną. Viršuje darome skylutę – ne per arti krašto, kad nesuskiltų.

7. Druskos tešlos gaminių kepimas – karštą dieną jie sustingtų patys per parą laiko, tačiau vėsesniu oru reikia iškepti – džioviname 125-135 laipsnių orkaitėje apie 20-30 minučių, stebėdami, kad nepradėtų ruduoti. Kepant reikia apversti, kad tolygiai išdžiūtų ir antroji gaminio pusė.

8. Druskos tešlos gaminių spalvojimas – iškeptus ir atvėsusius gaminius spalvojame guašu arba kreidelėmis. Mažiesiems dailininkams laaabai patinka spalvoti rudens darbelių sausainukus!

Taip pat skaitykite: „Spalvojame rudenį – kūrybiniai darbeliai ikimokyklinukams“.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *