Gimtadienis po atviru dangumi tyrinėjant senamiesčio gatvelių paslaptis!

Vilnius apipintas įdomiausiomis istorijomis, kurių skrynią atversime! Gimtadieninės ekskursijos metu skirtingus amžius menantys senamiesčio pastatai taps šventės dekoracijomis, o skulptūrose įamžinti herojai – garbingais svečiais, pasakojančiais netikėčiausias istorijas…

Ką veiksime ekskursijos metu?

Ekskursijoje susipažinsime su svarbiausiais senojo miesto objektais, tyrinėsime slapčiausias Vilniaus gatveles ir kiemelius, o pasitelkę garsus, kvapus, skonius bei įtraukiančius žaidimus, pažinsime miesto architektūros ir kultūros turtus! Jubiliatų laukia staigmenos, linkėjimai, lobio paieškos bei netikėtos užduotys!

Kodėl verta gimtadieniui pasirinkti ekskursiją?

  • Ekskursija – aktyvus pasaulio pažinimo būdas, lavinantis kūrybiškumą, pastabumą, įtraukiantis į gyvą miesto ir kultūros tyrinėjimą.
  • Kūrybiškų užduočių, žaidimų ir patirčių metu geriau pažįstama aplinka, kurioje gyvename, todėl miestas ir įvairūs paveldo objektai vaikams taps geriau pažįstamais, artimesniais ir labiau vertinamais.
  • Saugumas – šventė gryname ore, mažose grupelėse, tik su savo artimaisiais!

Kviečiame praleisti savo šventes turiningai!

Ekskursijos:

„Istorijos narsuoliai“

Trukmė: 1 val.
Vaikų amžius: 6-10 m.

Kūrybiškų užduočių, žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis! Sekdami bastūno Radvilos Našlaitėlio, Vilniaus miesto globėjo Šv. Kristoforo, visuomenininko C. Šabado ir Lazdynų Pelėdos pėdomis, semsimės drąsos įvairiems žygiams –  įkvėpimo kurti, būti savimi, užstoti silpnuosius, leistis į nežinomus kraštus!

„Pasislėpęs miestas“

Trukmė: 1,5 val.
Vaikų amžius: 7-13 m.

Kūrybiška ekskursija atskleis dingusio, o gal kur nors už kampo pasislėpusio senojo miesto istorijas. Kur stovėjo senojo miesto vartai? Kodėl išnyko kai kurios gatvelės ir kaip dabar jas pastebėti? Kokius atspaudus viduramžių pastatų plytose paliko senieji meistrai? Bandysime įminti istorines miesto paslaptis žemėlapiuose brėždami dingusias gatveles, išmatuodami  „ūgtelėjusius“  durų slenksčius,  žingsniuodami siaurais slaptais praėjimais…

Edukacijos:

Muilo burbulų dirbtuvės

Trukmė: 45 min.
Vaikų amžius: 6-12 m.

Kada atsirado muilo burbulai? Kodėl jie taip žavi ne tik fizikus, bet ir dailininkus? Edukacijoje sužinosite daugybę smagių istorijų ir išmoksite pūsti milžiniškus muilo burbulus! Kas žino, gal kartu sumušime pasaulio rekordą išpūtę didžiausią?

*Edukacija gali vykti šiltuoju metų laiku atvirose erdvėse – parkuose, skveruose.

Jaunasis gamtininkas Bernardinų sode

Trukmė: 1,5 val.
Vaikų amžius: 7-12 m.

Mažiesiems vilniečiams Bernardinų sodas – viena mėgstamiausių žaidimų vietų. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, čia besistiebiančiais augalais ir medžiais? Kadaise šį sodą įkūrė vienuoliai – ieškosime jų paliktų pėdsakų, žaidimų bei užduočių pagalba tyrinėsime įvairius parko kampelius.

Pojūčių sodas

Trukmė: 1 val.
Vaikų amžius: 4-10 m.

Įvairius mažųjų mėgstamo Bernardinų sodo kampelius tyrinėsime per patirtis – liesdami, uosdami, ragaudami, klausydamiesi. Magiškos gilės mums primins apie pačias seniausias vietovės istorijas, pažinę Bernardinų vienuolyno mūrus patys lipdysime savo plytas, užsukę į buvusį vienuolių sodą ragausime arbatos ir bandysime įspėti vaistažolių kvapus…

Orientacinis žaidimas – „Vilniaus kodas – Pasaulio paveldas“

Trukmė: 1,5 val.
Vaikų amžius: nuo 11 m.

Vilnius – UNESCO Pasaulio paveldo vietovė. Tačiau ar tikrai žinome, kas slepiasi po šiuo pavadinimu, kodėl sostinės senamiestis yra pripažintas viso pasaulio vertybe? Kviečiame vaikus leistis į azartišką žaidimą ir atrasti senojo miesto istoriją per įvairius architektūros, kultūros, istorijos ženklus!

*Orientacinio žaidimo metu komandoms būtina turėti išmaniuosius telefonus. Žaidimo metu vaikai skirstomi į grupes ir savarankiškai keliauja po senamiestį ieškodami žaidimo punktų.

Ekskursijas ir edukacijas rengiame įvairioms amžiaus grupėms – nuo darželinuko iki pilnamečio! Užsiėmimų trukmę, turinį galima derinti pagal individualius grupės poreikius. Dėl rezervacijos ir kitų detalių, maloniai prašome susisiekti el.paštu info@gatvesgyvos.lt arba +370 64618315.

  • Gatvės gyvos – įtraukiančios ekskursijos ir orientaciniai žaidimai
  • Telefonas:  +370 64618315
  • El. paštas: info@gatvesgyvos.lt
  • Facebook: www.facebook.com/gatvesgyvosvaikams
  • Interneto svetainė: www.gatvesgyvos.lt/vaikams