žaidimų erdvės atidarykite vaizduotės duris

Žaidimų erdvės – atidarykite vaizduotės duris

Vaiko gyvenimas ir ypač šventės neįsivaizduojamos be žaidimo. Sakysite, tai dėl to, kad vaikai tiesiog trumpiau išlaiko dėmesį. Ne visai taip, žaidimą reikėtų laikyti kūrybos ir pasaulio patyrimo būdu, kai lavinamas kūrybiškumas, vaizduotė, miklumas, susipažįstama su naujomis emocijomis ir savo fizinėmis galimybėmis.

Vilniuje ir Kaune duris neseniai atvėrė vaikų gerai pažįstamos knygelių veikėjos Kakės Makės žaidimų erdvės. „Kakės Makės pasaulis“ ne tik žaidimų, edukacijų, bet ir vaikų švenčių vieta. Tad svarstantiems apie galimybę surengti šventę žaidimų kambaryje, apie tokios erdvės pranašumus bei kaip tai papildo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo galimybes, kalbame su ugdymo įstaigų tinklo vadove Daiva Bartninkiene.

Kakės Makės kambarys vilnius

Balansas tarp fizinės ir protinės veiklos

Šiandien, kai vaikai vis dažniau žaidžia vaizdo žaidimus, nei mėgaujasi kitų vaikų draugija kieme, bet kokia fiziškai išlaisvinanti ir judėti skatinanti erdvė yra sveikintinas pasirinkimas. Ar tai būtų ikimokyklinio amžiaus vaikas, ar pradinukas, vaiko nukreipimas į žaidimų aikštelę, kur jis gali nevaržomai džiaugtis ir kurti prisiminimus – veiksmingas būdas skatinti vaiko fizinį vystymąsi, ugdyti erdvinį suvokimą ir net pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Sūpynės skatina pusiausvyrą ir koordinaciją, laipiojimas stiprina raumenis, įvairios faktūros ir spalvų įvairovė lavina lytėjimą ir žiūrą, o „balansas tarp fizinės ir protinės veiklos padeda įsisavinti iš mokyklos vadovėlių išmoktą medžiagą“ – pabrėžia ilgametę vaikų ugdymo patirtį turinti ekspertė Daiva Bartninkienė.

apie žaidimų kambarius vaikams

Būdas lavinti kalbos įgūdžius: susipažinimo ir pokalbių vieta

Be motorikos lavinimo, reguliarus žaidimas lavina kalbos ir pažinimo įgūdžius ne mažiau nei vadovėlis ar kitos mokymosi priemonės. „Žaisdami su skirtingais vaikais jie mokosi bendrauti, spręsti problemas ir būti kūrybingi. Tai prisideda prie vaiko vystymosi“ – kalba D. Bartninkienė. Žinoma, vaikai gali savarankiškai žaisti su savo žaislais namuose, tačiau pramogų ir žaidimų erdvėse galima tyrinėti saugią, tačiau daug didesnę erdvę bei formuoti socialinius ryšius.

kaip lavinti ikimokyklinukus

Čia lyderiai atranda savo komandas

Socialiniai ir tarpasmeniniai įgūdžiai žaidimų aikštelėse ugdomi tiek prižiūrint tėvams ar pedagogams, tiek žaidžiant savarankiškai. Vaikai tobulėja mokydamiesi reikšti savo norus, mėgstamus ar nemėgstamus dalykus. D. Bartninkienės teigimu, žaisdami, kaip ir mokydamiesi, jie prisitaiko prie socialinės struktūros, išmoksta elgtis pagal socialines normas: vaikas sužino, kada reikia būti paslaugiam, maloniam, ugdo kritinius vadovavimo bei komandinio darbo įgūdžius. Net skirtingomis kalbomis kalbantys vaikai kartu gali puikiai žaisti kartu.

vaikų socialiniai įgūdžiai

Sužadintas visų emocijų spektras

Kaip kasdienis gyvenimas suaugusiems suteikia daug emocijų, taip žaidimas veikia vaikus. Tai jaudinanti aplinka, kur jie supasi, laipioja ar stato pilis. Tai džiaugsmo vieta, kur susipina juokas ir pasigėrėjimas. Taip pat ir erdvė, kur susitinkama su savo monstrais ar baimėmis – susipykus, išsigandus ar užlipus per aukštai. Žaidimas sužadina visą emocijų spektrą – tiek teigiamų, tiek neigiamų – tad vaikai nuolat mokosi jas reguliuoti. Kuo ilgiau vaikui suteikiamos galimybės laisvai žaisti, tuo daugiau šansų, kad jis ne tik geriau valdys emocijas, realistiškiau vertins save, bet ir turės geresnę savivertę ateityje.

Premija tėveliams

Žaidimų erdvės ir kambariai suteikia idealią progą vaikams susiburti, žaisti, bendrauti ir tobulinti savo įgūdžius. Jos būna spalvingos, tėvams nereikia jaudintis dėl vaikų saugumo ir patogumo. Keletas ar net keliolika vaikų namie gali atkreipti ir jautraus kaimyno dėmesį, su kuo niekuomet nesusidursite pasirinkus leisti laiką būtent vaikams sukurtoje erdvėje. Jei renkatės tarp gimtadienio šventės patalpoje ar lauke, išvengsite ne tik pirštu grūmojančio kaimyno, bet ir neplanuotų oro permainų.

Tai puiki erdvė ne tik praleisti popietę, bet ir sutikti gimtadienius. Ir tai nėra tik proga išvengti tokių užduočių, kaip pramogų ir žaidimų organizavimas, vaišės ir ilgas tvarkymosi vakaras. Žinoma, neretai žaidimų erdvės jau turi parengusios pasiūlymų, kaip suorganizuoti žaismingą ir įsimintiną gimtadienio vakarėlį. Galbūt tai bus teminis vakarėlis piratams, kur pasirodys aktorius, stalo centre gulės piratų atributika papuoštas tortas, o vaikai žais komandinius žaidimus.

vaiko gimtadienis šeškinė kalvarijų šnipiškės ozo kur švęsti

Neabejokite, vaikai kaipmat įsijungs į bet kokią istoriją, kūrybinį ir žaidimo procesą. Nusprendus švęsti vaiko šventę žaidimų erdvėje jums tereikės pasirinkti vieną iš siūlomų temų, meniu ir personažų, kuris užimtų vaikus. Paprastai, suplanuota, tačiau ne iki smulkmenų žinoma vakarėlio eiga smalsiai nuteikia ir tėvus. Galbūt ir jūs mielai įsijungsite į šventinį žaidimą?

Dienos pabaigoje laimingi vaikai teikia ne mažiau džiaugsmo tėvams. Žinodami, kad tai ne tik linksma, bet ir naudinga vaiko vystymuisi, pritarsite, kad tai yra verta. Be to, susitikimas žaidimų erdvėje su kitais tėvais gali būti savita socialinė premija, juk yra taip daug kuo pasidalinti!

vaikų šventės su knygų personažais

Žaidimas yra natūraliausia vaiko išraiškos forma, nepaisant jo amžiaus. Kai tuo užsiima, jis pamiršta visa kita ir paprasčiausiai mėgaujasi akimirka. Pašnekovės nuomone, vaikai bus atviresni naujoms patirtims, drąsiau priims pokyčius, kūrybiškai spręs iškylančias problemas, jei tėvai sugebės atrasti balansą tarp laiko knygai ir laiko žaidimui. Atvirumas, kūrybiškumas, drąsa – vienos svarbiausių XXI amžiaus vertybių, kurios ne tik papildys, bet net ir padės Jūsų vaikams spręsti užduotis su kuriomis jie susiduria ugdymosi procese.

Norintys švęsti gimtadienius pramogų erdvėje „Kakės Makės pasaulis“ gali rinktis iš keturių teminių kambarių ir keleto skirtingų programų su personažų pasirodymais. Daugiau informacijos ieškokite www.kakesmakespasaulis.lt arba Facebook: Kakės Makės pasaulis.

Tekstas ir nuotraukos: „Kakės Makės pasaulis“.

Remiamas turinys

Taip pat skaitykite: „Švęsti kviečia Kakės Makės pasaulis Kaune!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *