Ieškote turiningos gimtadienio šventės vaikams? Jūsų vaikai itin smalsūs ir mėgsta staigmenas? Kauno miesto muziejus turi Jums puikią idėją – švęsti gimtadienį muziejuje!

Jau seniai muziejai nėra tos erdvės, kuriose būna nuobodu. Čia galima žaisti, tyrinėti, ieškoti, linksmintis ir netgi atšvęsti įsimintiniausią vaikystės gimtadienį. Kauno miesto muziejus Jums siūlo MINI ir MIDI gimtadienio pramogų paketus. Įdomių veiklų užteks visiems, o šventinę nuotaiką kurs ir užsiėmimus ves profesionalus edukatorius.

Kviečiame pasirinkti vieną iš muziejaus padalinių – Miko ir Kipro Petrauskų namus, Juozo Gruodžio namus arba Tautinės muzikos muziejų. Apie veiklas juose skaitykite toliau.

——–
MINI paketo (2 val.) kaina – 130 eurų.
MIDI paketo (3 val.) kaina – 170 eurų.

Gimtadienio programos skirtos 6–12 metų vaikams.

Šventės dalyvių skaičius – iki 15 vaikų ir 5 suaugusiųjų.

Galimas šventės laikas: antradienį–penktadienį, pradžia 10.00–15.00 val. (pasirinktu laiku), šeštadienį, pradžia 10.00–14.00 val. (pasirinktu laiku).
———
Gimtadienis Miko ir Kipro Petrauskų namuose

Garsieji broliai Kipras ir Mikas Petrauskai savo muzikinį kelią pradėjo jau vaikystėje, o jų gyvenimo keliai dažnai driekėsi greta. 1924 metais broliai pasistatė dviejų aukštų mūrinį namą, kuriame niekad netrūko svečių, muzikos ir linksmybių. Tai nepasikeitė ir šiandien – kviečiame tuo įsitikinti gimtadienio šventės metu!

MINI gimtadienio paketą (2 val.) sudaro: užsiėmimas vaikams (siūlome rinktis iš „Svečiuose pas muzikos instrumentus“ ir „Palapinė, kelionė ir muzika“), gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas, per kurį galima pasveikinti jubiliatą ir pasivaišinti tortu.

Užsiėmime „Svečiuose pas muzikos instrumentus“ ne tik susipažinsite su instrumentų rūšimis, istorija, ypatumais, bet ir turėsite unikalią galimybę patys jais pagroti!

„Palapinė, kelionė ir muzika“ – linksmas edukacinis žaidimas, kurio metu dalyviai susipažins su svarbiausiomis Lietuvos muzikos pasaulio asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavins savo pastabumą, ieškodami paveikslėlių, pasislėpusių tarp margaspalvių palapinių, atliks įtraukiančias užduotis.

MIDI gimtadienio paketą (3 val.) sudaro: edukacinis užsiėmimas „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“, kurio laiku šventės dalyviai galės pasigaminti dovanėlę – muilo gabalėlį, o taip pat pažinti tarpukario grožio paslaptis. Šventės metu visų dalyvių lauks pasivaikščiojimas po Valstybės teatrui skirtą ekspoziciją, gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas pasveikinti jubiliatą bei pasivaišinti tortu.

Muziejus nemokamai pasirūpins gimtadienio dekoracijomis, muzikos grotuvu, įrankiais ir indais Jūsų atsineštoms vaišėms.

Daugiau informacijos gauti ir dėl šventės susitarti galima tel. +370 696 75 737, el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt. Adresas: K. Petrausko g. 31, Kaunas.

Gimtadienis Juozo Gruodžio namuose

1932 m. šiame dvarelyje apsigyveno kompozitorius Juozas Gruodis su žmona Stase, tai buvo atoki, tačiau vaizdinga miesto vieta. Namą supo žaliuojantys medžiai, sklype lakstė palaidi Gruodžių šunys, ganėsi ožkelė, o balkone pastatytame avilyje gyveno bitės. Nors dabar augintinių čia nebėra, aplinka vis dar pakeri kiekvieną lankytoją. O švęsti gimtadienį šiltuoju metų laiku šioje vietoje – tikras malonumas!

MINI gimtadienio paketą (2 val.) sudaro: edukacinis užsiėmimas (siūlome rinktis iš „Pažink Juozą Gruodį” ir „Atspėk dainą”), gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas, kai galima pasveikinti jubiliatą bei pasivaišinti tortu.

Užsiėmime „Pažink Juozą Gruodį“ jūsų laukia pažintis su dirigentu, pedagogu ir kompozitoriumi, Juozu Gruodžiu: sužinosite įdomių faktų apie kompozitoriaus asmeninį gyvenimą, pomėgius bei kūrybinę veiklą, atliksite nuotaikingas užduotis.

„Atspėk dainą“ – azartiškas, linksmas muzikinis žaidimas, kurio metu klausysitės kompozitoriaus Juozo Gruodžio solinių ir chorinių dainų ištraukas, spėsite dainų pavadinimus.

MIDI gimtadienio paketą (3 val.) sudaro: užsiėmimas „Arbatėlė pas tetą Stasę“, per kurį dalyviai išgirs linksmų istorijų apie Juozą Gruodį, pasivaišins kvapnia pagal Stasės Gruodienės receptą ruošta arbata ir iš saldainių popierėlių lankstys linksmas figūras. Taip pat šventės dalyvių lauks įtraukiantis pasivaikščiojimas po Gruodžių namus, gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas pasveikinti jubiliatą bei pasivaišinti tortu.

Muziejus nemokamai pasirūpins gimtadienio dekoracijomis, muzikos grotuvu, įrankiais ir indais Jūsų atsineštoms vaišėms.

Dėmesio: gimtadienius J. Gruodžio namuose organizuojame tik šiltuoju metų laiku. Daugiau informacijos gauti ir dėl šventės susitarti galima tel. +370 611 62789, el. paštu d.pukyte@kaunomuziejus.lt. Adresas: Salako g. 18, Kaunas.

Gimtadienis Tautinės muzikos muziejuje

Tai turbūt vienintelis muziejus Lietuvoje, kuriame skatinama triukšmauti! Čia galima pagroti skrabalais, kaulo ūžyne, barškučiais, birbynėmis, trimitais, lamzdeliais ir daugybe kitų įdomių tautinės muzikos instrumentų. Taip pat – sudainuoti sutartinių karaokę, įsitraukti į interaktyvų šokių ir kapelos žaidimą, tapti DJ Folk ir pasivaikščioti grojančiais laiptais.

MINI gimtadienio paketą (2 val.) sudaro: kelionė į garsų pasaulį, kuriame persipina gamtos ir žmogaus sukurta muzika – užsiėmimas „Žaidžiame TI TA TO“ (6–9 metų vaikams), arba interaktyvus šokių ir kapelos žaidimas (10–12 metų vaikams), gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas, kai galima pasveikinti jubiliatą bei pasivaišinti tortu.

MIDI gimtadienio paketą (3 val.) sudaro: užsiėmimas „Kaip gimsta skudutis“, per kurį visi šventės dalyviai pasigamins savo muzikos instrumentą – skudutį. 6–9 metų vaikai, susipažinę su lietuvių liaudies muzikos instrumentais, taps tikrais liaudies muzikantais – gros suburtoje instrumentinėje kapeloje! O 10–12 metų vaikai pasijus kaip tikrame vakarėlyje, kuriame šoks, žais ir muzikuos. Šventės dalyvių taip pat lauks gimtadienio fotosesija momentiniu fotoaparatu ir laisvas laikas pasveikinti jubiliatą bei pasivaišinti tortu.

Muziejus nemokamai pasirūpins gimtadienio dekoracijomis, muzikos grotuvu, įrankiais ir indais Jūsų atsineštoms vaišėms.

Daugiau informacijos gauti ir dėl šventės susitarti galima telefonu +370 694 20 643 arba el. paštu tm.kasa@kaunomuziejus.lt. Adresas: L. Zamenhofo g. 12, Kaunas.

Nuotraukų autorė O. Bričkutė.
  • Detalesnė informacija dėl gimtadienio Miko ir Kipro Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31) telefonu: +370 696 75 737
  • Detalesnė informacija dėl gimtadienio Juozo Gruodžio namuose (Salako g. 18) telefonu: +370 611 62789
  • Detalesnė informacija dėl gimtadienio Tautinės muzikos muziejuje (L. Zamenhofo g. 12) telefonu: +370 694 20 643
  • FB: https://www.facebook.com/KaunoMiestoMuziejus IG: https://www.instagram.com/kauno_miesto_muziejus/
  • Interneto svetainė: https://kaunomuziejus.lt/