GRYBŲ DVARO ARKLIDĖS™ Jūsų poilsiui ir atgaivai nuo miesto šurmulio, šeimyninėms pramogoms ir išvykoms, vaikų ir suaugusiųjų jojimui, pramoginiam važiavimui kinkiniu, darželinukų ir moksleivių išvykoms, edukacijai ir išleistuvių iškilmėms, visokiausiomis formomis ir progomis, kurias tik patys sugalvosite.

Mūsų šeimos privatus žirgynas (nors vadiname jį tiesiog arklidėmis), pritaikytas pramoginiams ir pažintiniams renginiams, šeimos poilsiui ir pramogoms – laukiame Jūsų Molėtų plento 26 kilometre, visai šalia plento, prie Europos geografinio centro ir Golfo laukų.

Apie vaikų gimtadienius:

Suvažiavę svečiai apsižiūri, apeina arklius aptvaruose ir renkasi arklidėse. Apsidairote arklidėse, pasiglostom, paaikčiojam. Pasveikinus solinezantą ir įteikus dovanas, aš, gaspadorius, susikviečiu visus arklidžių centre ir pasakau programinę kalbą apie vietą, kur esame, kodėl ji tokia. Kas ir kaip, kažkiek pasakoju apie arklius ir arklides ir kiek arklys svarbus solinezanto ir apskritai žmogaus gyvenime. Pasveikinu ir aš solinezantą ir dovanoju tikrą pasagą laimei. Dar kiek pabendraujame apie tai, kaip elgtis arklidėse, kaip su žirgeliais bendrauti, kaip glostyti, ką daryti galima, o ko nereikėtų.
Kai jau paprašau visų mūsų augintinių nevaišinti skanumynais, visus kviečiame vaišintis, prasideda vaišės ir visa kita.
Pradeda skambėti muzika ir imame užkandžiauti. Visas maistas nėra porcijuojamas, patiektas bufeto principu ir kaip taisyklė pačiose arklidėse. Patys dedatės visko kiek norite, vaikučiams padedate apsitarnauti, kas nori sėdasi prie stalo, kas stovom ar dar kokią kitą vietą, sau mielą susiradęs. Didesniems variantams dalis ar visas veiksmas perkeliamas į lauką, lauko terasą, vežiminę ir net daržinę, o kartais ir darže dalis maisto serviruojama. Bet tam jau reikia didesnių kompanijų ir rimtesnio užmojo.
Pačiose arklidėse yra stalas prie kurio galima susėsti, kavos-arbatos, gėrimų kampelis. Dalis maisto asortimento keičiasi priklausomai nuo sezono, bet dar nei vienas vakarėlis nepraėjo be virtų bulvyčių, kurias valgome su sėmenine druska ir tiesiog rankomis, nes taip skaniau. Kartais verdame tikrus barščius, o kartais prie bulvių paduodame teisingus spirgučius su šviežiai raugtais agurkėliais. Atsigėrimui siūlome vandens, spanguolių kisieliaus, rabarbarų gėrimo ar panašių dalykų. Žodžiu, skanu, stilinga ir sotu. Valgys maži ir dideli, regis net ir tie vaikai, kurie, atrodo, visai nieko nevalgo. Paskui, dar čia pat arklidėse, ant tikros ugnies su tikrom senovinėm keptuvėm kepam tikruosius čirvinius blynus, gal net geriausius pasaulyje. Todėl tortuką, kurį galite atsivežti, vežkitės nedidelį, nes didelio nebesuvalgysite.
Kai vaikai pirmąjį patiekalą suvalgo, balnojamės ponį, vedamės į aikštę ir pradedam joti, o tėveliai viską stebi, fotografuoja ir toliau vaišinasi, nes nuo stalo pro atvirus arklidžių vartus visa jojimo aikštė gerai matosi. Pradžioje vaikai apjoja ratą, paskui gaunasi jiems ir po antrą, o didžiausieji entuziastai tai ir dar. Arkliukas dažniausiai parenkamas pagal vaikų amžių, nes yra labai mažas ponis, tai juo dvimetukai joja, yra didesnis, o gali būti žemaitukas ar net didelis žirgas. Vaikus užsodiname, pavedžiojame, duodame šalmelius mažiukus ir prilaikome, arba tėtis ar mama gali prilaikyti kad jiems jaukiau būtų.
Po jojimo vaikai dar vaišinasi, vaikštinėja arklidėse, su arkliais bendrauja, juos stebi ir glosto, žaidžia ir bėgioja lauke, bet tuomet jau prasideda čirvinių blynų kepimas, tad vaikai būriuojasi prie baro, stebi kepimo procesą, kartais kaunasi dėl blynų ir valgo, tol kol ne sprogs. Suaugusiems irgi teks, bet arba kol vaikai nemato, arba kai jie pasisotins, arba kai budrumą praras.
Tuo metu jau ateina laikas ir gimtadienio tortui, o po to jau ir ašaros, kad „aš liksiu čia gyventi“, „nenoriu išvažiuoti“, „dar reikia su Pupa atsisveikinti“.

Tipinis šventės formatas – apie 20 žmonių, 3 valandom, su vaikišku jojimu, pagrindiniu maistu ir gėrimais, kaina – sutartinė. Papildomai galima suderinti didesnį dalyvių skaičių (apie 30, 40 ar kiek tik panorėsite), didesnę renginio trukmę, didesnius maisto ir gėrimų kiekius bei asortimentą, galime vietoj jojimo važiuoti karieta, o galima ir joti ir važiuoti, galima suteikti šventei tematiką, didinti edukacinę dalį, netgi patranką išstumti ir trimis šventinio saliuto salvėmis pasveikinti.

  • GRYBŲ DVARO ARKLIDĖS™ – gimtadienis žirgyne
  • Adresas: Molėtų plento 26 km., šalia Europos geografinio centro
  • Telefonas: +370 685 53037
  • El. paštas: info@jojam.lt
  • Interneto svetainė: https://www.facebook.com/arklides