Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla leidžia lietuvių ir užsienio autorių grožinę literatūrą, poeziją, atsiminimų knygas, dienoraščius, taip pat nepamiršta ir mažųjų skaitytojų. Šiuo metu leidyklos asortimente rasite tiek mažiesiems skirtų spalvingai iliustruotų knygelių, tiek skaitinių paaugusiems smalsuoliams. Leidykla kruopščiai pildo vaikų ir jaunimo knygų lentyną, kad visi norintys rastų sau tinkamiausią knygą.

Daugiau Rašytojų sąjungos leidyklos knygų vaikams ir ne vaikams rasite www.rsleidykla.lt, taip pat kviečiame apsilankyti ir leidyklos knygynėlyje K. Sirvydo g. 6, Vilniuje.

KNYGELĖS MAŽIESIEMS DETEKTYVAMS – Bjarne Blomkvist „Trijulės byla. Mįslingas testamentas“ ir „Trijulės byla. Keistas įsilaužimas“

Trijulės byla. Mįslingas testamentas

Šaunioji trijulė Karlas, Benas ir Semra „Mįstingame testamente“ turi padėti išnarplioti mįslę. Senoje viloje velionis ponas Fogelis paslėpė testamentą, skirtą antram paveldėtojui. Tačiau pono Fogelio dukterėčia dalintis nenori. Prasideda lenktynės su laiku. Ar ketveriukė suspės rasti antrąjį testamentą?

Trijulės byla. Keistas įsilaužimas

Knygelėje „Keistas įsilaužimas“ įsilaužta į gyvūnų prekių parduotuvę! Bet ar tikrai kas nors pavogta? Semra, Karlas ir Benas nustebę. Įsilaužėliai išleido jūrų kiaulytes. Seklių trijulė vėl sugaudo gyvūnėlius. Tačiau viena jūrų kiaulytė tiesiog dingo…

Knygelės skirtos 6–8 metų vaikams su daugybe paveikslėlių, galvosūkių ir žaidimų! Knygelėse – 3 pakopų skaitymo malonumas, didelės raidės, trumpos pastraipos, paveikslėliai, padedantys suvokti tekstą pradedantiesiems skaitytojams.

Teresa Heapy ir David Litchfield knygelės „Spindintis miestas“ ir „Nuostabusis Mėnulio žemėlapis“ – NUOSTABIAI ILIUSTRUOTOS PASAKOS APIE TIKRĄ DRAUGYSTĘ!

Spindintis miestas

Peliukas ir Meškiukas iš tamsios gūdžios girios iškeliauja į spalvingų žiburių kupiną Spindintį miestą. Ten jiedu sutinka Katę, o ši tuoj pat pasisiūlo jiems viską aprodyti. Tačiau po spindinčiais žiburiais šmėžuoja šešėliai, o Katė – anaiptol ne tokia, kokia rodosi esanti. Ar Peliukas ir Meškiukas išvengs mirtino pavojaus? Ar ras kelią namo? Knygelėje yra instrukcija, kaip pačiam pasidaryti iš popieriaus lėktuvėlį!

Nuostabusis Mėnulio žemėlapis

Pirmojoje šių autorių knygoje Peliukas iškeliauja ieškoti nuotykių – jo nuostabusis Mėnulio žemėlapis padės jam rasti Mėnulį! Sunerimęs peliuko bičiulis Meškiukas lieka namie. O kai giria sutemsta ir pakyla vėjas, Peliukas supranta, kad šiame kelyje vien žemėlapio jam neužteks… Knygelėje yra instrukcija, kaip pačiam pasidaryti iš popieriaus laivelį!

Šios nuostabiai iliustruotos knygelės apie tikrą draugystę skirtos 3–5 metų nuotykių mėgėjams.

Švedų rašytoja Kristina Ohlsson siūlo kvapą gniaužiančius pasakojimus 8–12 metų skaitytojams – tai „Zombių karštinė“ ir naujiena „Vilkolakio paslaptis“!

Zombių karštinė

Karščiausią, kokią tik žmonės pamena, vasarą Eldsaloje ima dėtis keisti dalykai. Vieną vėlyvą vakarą į Herberto ir jo senelio namus pasibeldžia nepažįstamasis su dviem lagaminais. Nuo vieno jų ant slenksčio lieka tamsi dėmė. Kraujas? O dar tos miestelį užplūdusios vapsvos… Netrukus vienas po kito paslaptinga liga suserga žmonės: išbąla, jų akys parausta. Bet visų šiurpiausia dar tik laukia. Herbertas sykį išvysta bendramokslį, nešantį rankoje triušį. Negyvą ir kruviną.
Herbertas su bičiule Sale, apleistame malūne įsirengę slėptuvę, ima aiškintis baisiųjų įvykių paslaptis. Joks gyvas – ar negyvas – padaras ten jų nepasieks. Ar visgi pasieks?..

Vilkolakio paslaptis

Miško pakraštyje prasidėjęs gaisras greitai išplito. Tarp medžių plaikstėsi aukštos, tvoskiančios karščiu ir viską savo kelyje ryjančios liepsnos. Praūžusi ugnis paliko tik rūkstančius ir traškančius juodus kamienus.
Tiršti dūmai graužė Herbertui akis ir nosį. Berniukas tylėdamas stovėjo prie malūno ir stebėjo, kaip liepsna šliaužia nuo vieno medžio prie kito. Tai buvo trečias miško gaisras per tiek pat dienų. Iš baimės pilvą varstė diegliai. Senelis ir vyresnysis Herberto brolis Fabijanas visą rudenį kalbėjo, kad mažai lyja. „Retai pasitaiko toks gražus ruduo“, – sakė senelis. Nevargino vasarą siautėjusi kaitra, buvo tiesiog giedra ir saulėta. Berniukui nereikėjo aiškinti, ką tai reiškia. Jei nelyja, viskas išdžiūsta, o kuo sausiau, tuo geriau dega.
Vaiką ramino vienintelis dalykas – miške zujo daugybė geltonais ir juodais drabužiais vilkinčių gaisrininkų. Vidury pievos stovėjo dvi gaisrinės mašinos. Jie juk turėtų susidoroti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *