Ledai iš jogurto ir šaldytų uogų

Beveik ledai iš jogurto ir kaip namuose pagaminti jogurtą

Be jokių abejonių sveikas skanėstas – šaldytų uogų desertu iš jogurto vaikus drąsiai galime vaišinti tiek per šventes, tiek paprastą dieną. Nors nuo įprastų ledų kiek skiriasi konsistencija, tačiau mes namuose jį vis tiek tituluojame ledais iš jogurto. Čia kaip su ledinukais iš arbūzo – jei laikytumėmės griežtų konditerijos pasaulio taisyklių, šį desertą privalėtume vadinti šaldytu jogurtu, o ne ledais, tačiau visi žino kokią galią vaikams turi žodis ledai, o kad į jų pilvelius išsiųstumėm porciją sveikesnio maisto, pavadinimų taisyklėms nusižengti galim ir dar begėdiškiau. Juo labiau, kad šaldytų uogų ledai iš jogurto labai gardūs ir vaikai jų paragavę nenusivils. Tai vienas iš receptų, kuriems sėkmingai sunaudojamos šaldytų uogų atsargos – apie kitus kalbėsime ateityje, o dabar pradėkime nuo šaldyto jogurto, po kurio dar papasakosiu kaip patiems pasigaminti jogurto – tai tikrai paprasta.

Išeis apie 750 ml šaldyto jogurto:
300 g mėgstamų šaldytų uogų ar vaisių (žemuogių, mėlynių, aviečių ir pan.); 500 g natūralaus jogurto; 4–5 šaukštai cukraus arba 2–3 šaukštai medaus arba 1 šaukštas agavos sirupo.

 

Gaminame ledus:
Gerai sušaldytas uogas ar vaisius tiesiai iš šaldiklio sudedame į virtuvės kombainą ir pasmulkiname   apie 20-30 sekundžių (visai į košelę sumalti nereikia). Supilame jogurtą bei cukrų arba medų arba agavos sirupą ir leidžiame kombainui viską išmaišyti iki vienalytės tirštokos masės. Paragaujame ar užtenka saldumo, jei reikia įdedame papildomai. Skanaujame iš karto arba sandariai uždarę dedame į šaldiklį – čia skanumynas gali būti laikomas kelias savaites.

 

 

 

1 litrui jogurto reikės:
1 litro pieno,
30 ml natūralaus jogurto.

Gaminame jogurtą:
Naminio jogurto receptas ypač praverčia kai nusišypso laimė gauti tikro kaimiško pieno. Nesu tikra, ar pavyktų jogurtą pagaminti iš „paprasto“ pieno, tačiau iš parduotuvėse esančio ekologiško, bandžiau – tikrai pavyksta.

  • Pieną užviriname iki vos puta pakyla ir iš karto nukeliame nuo ugnies. Paliekame atvėsti maždaug iki 45º C. Laikoma, kad jogurto bakterijoms ideali temperatūra 43–45º C. Jei Jūsų virtuvėje, kaip ir mano, virtuvinis termometras dar neapsigyveno, temperatūrą galite atsargiai pamatuoti ir piršto galiuku. Pienas atvėsęs iki reikiamos temperatūros, jei į jį įmanoma ramiai įkišti pirštą ir palaikyti ne mažiau 10 sekundžių. Norint paspartinti pieno vėsimą, puodą su juo galima įstatyti į šaltą vandenį – tačiau, atsargiai – neatvėsinkite pernelyg daug.
  • Pienui pravėsus, nupilame nedidelę jo dalį (maždaug 40–50 ml) į atskirą puodelį, dedame į jį jogurtą ir gerai išmaišome.
  • Gautą mišinį supilame į likusį pieną ir vėl gerai išmaišome.
  • Puodą uždengiame dangčiu ir rūpestingai suvyniojame – žiemą vynioju į 2 frotinius rankšluosčius ir vilnonį pledą, vasarą pakaks ir vieno rankšluosčio. Tuomet visą ryšulėlį padedame į tokią vietą, kur jis galės šiltai, saugiai ir ramiai bręsti 6–8 valandas (galima tiesiog palikti per naktį) – labai svarbu, kad visą tą laiką puodo niekas nesujudintų. Šaltuoju metų laiku ryšulėlį galima įtaisyti šalia radiatoriaus, ar kito šilumos šaltinio.
  • Kai laikas, kurį skyrėte jogurtui bręsti prabėga, išvyniojame puodą iš visų jį šildžiusių sluoksnių ir… pasidžiaugiame vietoje pieno puode atsiradusiu jogurtu! Jis turi būti kisieliaus tirštumo, balkšvos spalvos, vienalytis, malonaus skonio ir kvapo – trumpai tariant atrodyti kaip pirktinis natūralus jogurtas. Pagamintą jogurtą išmaišome, kad sustabdytume rūgimo procesą, perpilame į švarų stiklinį indą, užkemšame ir statome į šaldytuvą. Čia jį galima laikyti 3–4 dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *