kaip pasipuošti Helovinui voras ir voratinklias

Kaip pasipuošti Helovinui – voras ir voratinklis

Kaip pasipuošti Helovinui? Mes šiemet pasirinkome vorus! Šios būtybės man labai simpatiškos ir jas išvydus mintyse paprastai pagalvoju – vorai laime neša. Ir tikrai taip yra, tik prisiminkit, kokie vorai naudingi ir reikalingi mūsų pasauliui, visai mūsų ekosistemai. O kokie gražūs jų mezginiai – voratinkliai! Dabar galime kaip vorai pabūti mezgėjais nerėjais, imti ir nusinerti tiek žavių voratinklių, tiek pačių voriukų – smagių dekoracijų Helovinui.

idėjos helovynui

Su vąšeliu nedraugaujantys, neskubėkite pabėgti – šias dekoracijas pagaminti labai paprasta. Jos įveikiamos ir pradedantiesiems. Ir daug laiko joms skirti nereikia. Voratinklis nuneriamas per 20–30 minučių, mažas voriukas – 10–15 minučių, didelis – apie 30 minučių.

Nerti voratinkliai ir vorai man labai patinka savo universalumu. Juk kasmet juos galime įtaisyti vis kitoje vietoje ir dekoracijos kaskart suskambės naujai. Šiurpiai nuostabiai jie atrodo sode ant medžių, krūmokšnių ar gėlių. Vorais ir voratinkliais galime aptupdyti rudeninius gėlių lovelius, terasos ar balkono grindis, sienas. Vorai gali tykoti Šiurpnakčio persirengėlių ant namų durų, juos galima iškabinti ir namų languose. Ir jie siaubingai gražiai atrodo nutūpę ant dičkių moliūgų. Užmetei voratinklį ir vieną kitą vorą – ir moliūgai įgauna tokią helovinišką nuotaiką! Alternatyva šios daržovės pjaustymui.

moliūgai helovinui idėjos

Ir dar – vorais ir voratinkliais galime susikurti ir Helovino aprangą! Voriukus ir voratinklius galima laikinai prisiūti prie kepurės, plaukų lankelio, galvajuostės, šaliko ir kitų drabužių. Išvengiame specialios aprangos pirkimo, o įspūdis – tikrai garantuotas.

Apie siūlus: šioms Helovino dekoracijoms geriau rinktis sintetinius siūlus. Jei kabinsite dekoracijas lauke, jos bus kiek atsparesnės drėgmei. Ypač gražiai atrodys žvilgantys arba bukle tipo juodi siūlai. Ir, žinoma, megztiems vorams ir voratinkliams galime sunaudoti turimus siūlų likučius. Siūlų kiekį ir storį žemiau nurodau tik orientacijai, kiek galima iš tokio kiekio numegzti.

1 dideliam ir 1 mažam vorui ir 2 voratinkliams reikės:

  • 50 g (apie 130 m ilgio) siūlų
  • raudono siūlo atkarpos
  • sintepono
  • akmenuko (nebūtinai)
  • adatos
  • vąšelio
  • žirklių

Neriame didelį vorą:
Neriame žemu stulpeliu be užmetimų.
Iš dvigubų siūlų nuneriame 6 kilpų pinutę ir sujungiame ją į žiedą išmegzdami stulpelį be užmetimo – vąšelį įneriant į pirmą pinutės kilputę.

1 ratas: kiekvienoje pinutės kilputėje išmezgame  po 2 žemus stulpelius. Viso – 12 stulpelių.
2 ratas: kiekvienoje kilputėje išmezgame  po 2 žemus stulpelius. Viso – 24 stulpeliai.
3–8 ratai: kiekvienoje kilputėje išmezgame  po 1 žemą stulpelį. Viso – 24 stulpeliai.
9 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 12 stulpelių.
Dabar prikemšame voro kūną sintepono, jei norime, įdedame akmenuką. Jis reikalingas, jei voriuką kabinsite lauke ir norite, kad vėjas mažiau blaškytų dekoraciją.
10 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 6 stulpeliai.
11 ratas: kiekvienoje pinutės kilputėje išmezgame  po 2 žemus stulpelius. Viso – 12 stulpelių.
12 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 6 stulpeliai.
13 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 3 stulpeliai.
Ištraukiame siūlą per paskutinę kilputę ir paslepiame.
Nuneriame dvi pinutes po 36 akis ir 2 pinutes po 48 akis. Ilgesnės pinutės yra voro galinės kojos, trumpesnės – priekinės. Sudedame pinutes vieną šalia kitos ir prisiuvame prie voro apačios.
Raudonu siūlu keliais dygsniais išsiuvinėjame akis.
Jei voras bus kabinamas – prie jo užpakaliuko pririšame dvigubą siūlą ir iš jo neriame norimo ilgio pinutę.
helovinas su vaikais
Neriame mažą voriuką:
Neriame žemu stulpeliu be užmetimų.
Iš viengubo siūlo nuneriame 6 kilpų pinutę ir sujungiame ją į žiedą išmegzdami stulpelį be užmetimo – vąšelį įneriant į pirmą pinutės kilputę.
1 ratas: kiekvienoje pinutės kilputėje išmezgame  po 2 žemus stulpelius. Viso – 12 stulpelių.
3–5 ratai: kiekvienoje kilputėje išmezgame  po 1 žemą stulpelį. Viso – 12 stulpelių.
6 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 6 stulpeliai.
Dabar prikemšame voro kūną sintepono, jei norime, įdedame akmenuką. Jis reikalingas, jei voriuką kabinsite lauke ir norite, kad vėjas mažiau blaškytų dekoraciją.
7 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 3 stulpeliai.
8 ratas: kiekvienoje pinutės kilputėje išmezgame  po 2 žemus stulpelius. Viso – 6 stulpeliai.
9 ratas: kas antrą  kilputę išmezgame po 1 žemą stulpelį. Viso – 3 stulpeliai.
Ištraukiame siūlą per paskutinę kilputę ir paslepiame.
Nuneriame dvi pinutes po 28 akis ir 2 pinutes po 20 akių. Ilgesnės pinutės yra voro galinės kojos, trumpesnės – priekinės. Sudedame pinutes vieną šalia kitos ir prisiuvame prie voro apačios.
Raudonu siūlu keliais dygsniais išsiuvinėjame akis.
Jei voras bus kabinamas – prie jo užpakaliuko pririšame dvigubą siūlą ir iš jo neriame norimo ilgio pinutę.
Neriame voratinklį:
Iš dvigubų siūlų nuneriame 6 kilpų pinutę ir sujungiame ją į žiedą išmegzdami stulpelį be užmetimo – vąšelį įneriant į pirmą pinutės kilputę.
1 ratas: Neriame 8 kilpučių pinutę ir stulpeliu su dvigubu užmetimu įkabiname į antrą pirminės pinutės kilpą. Toliau: 4 akių pinutė, dvigubas stulpelis į sekančią pirminės pinutės kilpą. Taip iki rato pabaigos. Viso rate turime 7 dvigubus stulpelius, sujungtus 4 kilpų pinutėmis.
2 ratas: Neriame 11 kilpučių pinutę ir stulpeliu su dvigubu užmetimu įkabiname į antrą žemesniojo rato stulpelį. Toliau: 7 akių pinutė, dvigubas stulpelis į sekantį žemesniojo rato stulpelį.  Taip iki rato pabaigos. Viso rate turime 7 dvigubus stulpelius, sujungtus 7 kilpų pinutėmis.
3 ratas: Neriame 16 kilpučių pinutę ir stulpeliu su trigubu užmetimu įkabiname į antrą žemesniojo rato stulpelį. Toliau: 10 akių pinutė, trigubas stulpelis į sekantį žemesniojo rato stulpelį.  Taip iki rato pabaigos. Viso rate turime 7 dvigubus stulpelius, sujungtus 10 kilpų pinutėmis.
4 ratas: Neriame 20 kilpučių pinutę ir stulpeliu su trigubu užmetimu įkabiname į antrą žemesniojo rato stulpelį. Išmezgame 5 akių pinutę ir ją sujungiame į ratuką stulpeliu be užmetimo.  Toliau: 14 akių pinutė, trigubas stulpelis į sekantį žemesniojo rato stulpelį. Išmezgame 5 akių pinutę ir ją sujungiame į ratuką stulpeliu be užmetimo. Taip iki rato pabaigos. Viso rate turime 7 dvigubus stulpelius, sujungtus 14 kilpų pinutėmis. Kiekvieną iš trigubų stulpelių puošia penkių akių pinutė, sujungtą į ratuką.
Užbaigiame mezginį, sujungdami ratą. Jei voratinklį kabinsime, išmegame norimo ilgio pinutę. Norint, voratinklį galima tvirtinti keliomis gijomis, kaip tikrą. Tokiu atveju, iš skirtingų voratinklio kampų išmezgame 3–4 reikiamo ilgio pinutes.
© Nuotraukos ir tekstas: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *