Velykų žolė – nuostabus pavasario simbolis. Ak, ta švelni, besistiebianti žaluma – džiaugsmas akiai ir sielai! Ir šis džiaugsmas gali tapti nuostabia, tvaria, pačių pagaminta velykine puošmena – įvairioms namų kertelėms, ar šventiniam stalui. Dar šauniau tai, kad žolytę sudaiginus iš kviečių grūdų, ji augs sparčiai. Ir tai gali tapti puikia edukacija vaikams. Spintelėje tūnoję grūdai vos per gerą savaitę tampa dailia žolyte!
Velykų proga toks žaliuojantis kiaušinis gali tapti ir miela simboline dovanėle einant į svečius. O sudaiginta žolyte puikiai papuošime ne tik svarbiąją pavasario šventę, bet ir krikštynas ar vaiko gimtadienį. Juk daiginti žemiau aprašytu būdu galime įvairiuose induose bei krepšeliuose.
Reikės:
- kiaušinių lukštų
- kiaušinių dėžutės (nebūtinai)
- didesnės adatos ar mažo vinies
- kviečių grūdų
- žemės auginimui
- purkštuko
1. Kaip paruošti kiaušinių lukštus
Kiaušinių lukštus gerai išplauname karštu vandeniu, jei želmenys bus naudojami maistui – pavirinkime 5 minutes. Kiekviename lukšte padarykime drenažo skylutes vandens pertekliui nubėgti. Tai lengva padaryti su didele adata.
2. Velykų žolė – sėjame
Paruoštus lukštus dėkime į kiaušinių dėžutę. Pripildykime daigams ar kambariniams augalams skirto grunto – maždaug pusę lukšto tūrio. Berkime kviečių sėklas. Užberkime plonu sluoksniu to paties grunto. Gerai sudrėkinkime. Kol Velykų žolė dygsta, galime uždengti kiaušinių dėžutės dangteliu. Laikykime šiltai, žolytei sudygus – šiltai ir šviesiai.
3. Velykų žolė – auginame
Kol žolė sudygsta ir vėliau, kasdien 1–2 kartus gerai sudrėkinkime žemę. Neperliekime. Žolytė sudygsta maždaug po 3 dienų ir puošnų aukštį pasiekia per 7–8 dienas. Ja galime ne tik puošti namus, bet ir valgyti – nuplautą dėti į salotas ar glotnučius. Ir žinoma, žolyte galime pavaišinti mažuosius bičiulius – katinus ir šunelius. Nukirpus, Velykų žolė vėl atželia.
Kiaušinių lukštuose užauginta Velykų žole dekoruoti namus labai patogu. Žaliuojančius lukštus galime dėti į dekoratyvius kiaušinių indelius, pintus krepšelius, lėkštes, vazonėlius ir t.t. Jei reikia, lukšto pritvirtinimui naudokime lipnią masę ar dvipuses lipnias pagalvėles (rasime kanceliarinėse prekėse).
© Tekstas, nuotraukos, vaizdo įrašas Alvilės Rimaitės
Parašykite atsiliepimą