gimtadienis gamtoje kur įdomiai ir smagiai atšvęsti

Gimtadienis gamtoje – kur įdomiai ir smagiai atšvęsti?

Kurdama Gimtadienio mugę turiu puikią galimybę stebėti kintančią vaikiškų švenčių įvairovę – ar pastebėjote, kaip ji pastaraisiais metais išsiplėtė, kiek įdomiausių naujų pramogų atsirado, koks platus švenčių vietų pasirinkimas? Artėjant vasarai, kviečiu iš arčiau susipažinti su keletu unikalių erdvių, siūlančių vaikų gimtadienius gryname ore atšvęsti ne tik smagiai, bet ir nepaprastai įdomiai ir turiningai.

Švęsk su žirgu! Išskirtinės gamtos – Pavilnių regioninio parko vaizdų supama šventė, dalyvaujant ypatingam svečiui – žirgui, dovanoja visą spektrą geriausių emocijų. Juk vien prisilietus prie šio nuostabaus gyvūno, galima pajusti kaip sušyla širdis.
Gimtadienio metu vaikai ne tik susidraugauja su žirgais ir mažuoju poniu Majumi, bet ir papildo savo žinių bagažą apie arklių pasaulį, gali sužaisti milžinišką Jengą, išbandyti didžiulių burbulų leidimą, pasijusti indėnais ar kaubojais, susipažinti su Indėne, Kauboja arba garsiuoju Burbulų Dėde ir jo parengta programa. Patogumo ir elegancijos suteikia unikali pavėsinė-žvaigždė, priglaudžianti nuo lietaus, vėjo arba saulės ir leidžianti patogiai suvalgyti gimtadienio tortą. Esu tikra, kad tokią šventę – gimtadienį gamtoje su žirgais vaikai prisimins ilgai ilgai.

Nepamirštami įspūdžiai mažųjų laukia ir Vilniaus kaimynystėje įkurtoje Šiaudinėje saloje. Jos kūrėjai įsitikinę, kad šiaudai ypatingi – jie skleidžia šilumą, atpalaiduoja ir pakrauna gerąja energija.  Švenčiant šiaudinėje saloje, vaikai patenka į tikrą kaimo pasaką – čia ir kelionė arkliuko traukiamu vežimu, švelnieji triušiukai, pūkuoti viščiukai, bėgiojimas basomis po pievą ir, žinoma, pačios šauniausios šokinėjimo ant šiaudų pramogos. Vaikai ne tik išsisiaučia taip, kaip įmanoma tik kaime, laisvoje aplinkoje, bet ir pajaučia artumą su gyvąja gamta, mokosi būti jai atidūs ir rūpestingi.
Ir dar – tikrai žinau, kad mamoms Šiaudinėje saloje labai patinka estetiškai ir patogiai sutvarkyta aplinka – švenčiantiems paruoštos dvi erdvios pavėsinės, dengtas šiaudų batutas, lauko kepsninė ir visa kita, ko tik reikia puikiai šventei gamtoje.

Ar gali pramogos turėti daugiau tikslų, nei tik smagiai praleisti laiką? Skautai neskautams tuo nė kiek neabejoja – jie kviečia vaikus gimtadienį atšvęsti skautiškai: čia vaikai žaisdami, keliaudami bei stovyklaudami ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir mokosi, auga ir tobulėja: lavinami jų komunikaciniai gebėjimai, gerinamas tarpusavio supratimas bei mokomasi naujų ir neįprastų dalykų. O svarbiausia – viskas vyksta linksmoje, aktyvioje ir komandos principais paremtoje skautiškoje dvasioje.
Priklausomai nuo vaikų amžiaus, skaičiaus ir šventės trukmės, gimtadieniui galima rinktis skautoramos arba žygio formą. Skautai neskautams jums jį surengs bet kurioje vietoje visoje Lietuvoje, arba pasiūlys savo pamėgtas vaizdingas vietas Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune ir Ukmergės rajone.

Aktyvias, turiningas ir nepaprastai įdomias gimtadienio programas vaikams siūlo ir patyriminis muziejus Vikingų kaimas, įsikūręs gražiame Širvintos upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija. Muziejaus eksponatų, kurie yra tikros istorinės kopijos, apsuptyje vaikai nusikelia į senuosius vikingų laikus, matuojasi to meto karių šarvuotę, išbando ginklus, sužino daugybę to meto karybos paslapčių. Čia galima susipažinti su paslaptinguoju runų raštu, paplaukioti senoviniu luotu, pasivaišinti senovinėmis vaišėmis. Mergaitiškame Vikingo dukters gimtadienyje vaikai persirengia vikingų laikų drabužiais, daug sužino apie juos, gamina anuomet tokį svarbų vaidmenį turėjusius amuletus. Man atrodo tiesiog puiku, kad Vikingų kaime, nuostabių ir vaikus pakerinčių pramogų rūbu apsiausti ir kiti tikslai – parodyti, kad istorija, o kartu ir visas mūsų pasaulis gali būti be galo įdomūs.

Pabaigai keletas žodžių apie mūsų vasariškų gimtadienių orus – nebijokime planuoti švenčių gryname ore – kiek teko bendrauti su organizuojančiais vaikams pramogas gryname ore, o taip pat ir švenčiančiais, visi tvirtai įstikinę, kad net netyčiomis užklupęs lietus vaikiškai šventei daugiau prideda nei atima, pati šventė dažnai tampa net įsimintinesnė ir linksmesnė. Svarbiausia pasirūpinti tinkama apranga ir leisti vaikams būti vaikais! Smagių ir turiningų vasaros švenčių!

Nuotraukos: „Švęsk su žirgu“ (5), „Šiaudinė sala“ (5), „Skautai neskautams“(5), „Vikingų kaimas“ (6).

Remiamas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *