ledų pagaliukai 9 idėjos kaip panaudoti

Šaunieji ledų pagaliukai – kaip juos panaudoti?

Orai šyla, alyvos ir kaštonai sprogsta – valio, prasideda ledų sezonas! Ir nors aš visuomet labai už naminius ledus (atsimenate, pernai išbandėme daug būdų, kaip juos pagaminti sveikai ir skaniai? Būtinai bandysime ir šiemet!), tačiau nesu didelė parduotuvės ledų priešė – jie mūsų namuose šiltuoju metų laiku lankosi dažnai ir štai nuo tų apsilankymų po kurio laiko susikaupia nemenka medinių pagaliukų kolekcija.

Kaip juos panaudoti? Patikėkite, iš ledų pagaliukų vaikams galima pagaminti tokių šaunių žaidimų, užduotėlių ir kitų smagių dalykų! Gerų idėjų tiek daug, kad ledų pagaliukų gali ir pritrūkti, bet ne bėda – jų galima nusipirkti: ieškokite prekybos centrų vienkartinių indų skyriuose, tinka ir mediniai pagaliukai kavai maišyti – jų visada randu Senukuose.

Tačiau pereikime prie idėjų, pradėkime nuo matematikos mažiesiems! Mano keturmetei Nidai tai buvo pirmoji pažintis su sudėties ir atimties veiksmais ir ji jai nepaprastai patiko!  Ant 10 pagaliukų paprastu flomasteriu surašykite skaičius nuo 1 iki 10, iš kitos jų pusės taip pat surašykite skaičius nuo 1 iki 10, tačiau jie turi būti skirtingi nei pirmoje pusėje esantys – tokiu būdu turėsite daugiau skirtingų skaičių ir galėsite vaikui pateikti įvairesnių užduočių.

Dar ant 3 pagaliukų surašykite +,  – , = ženklus. Pradėkite nuo paprastų užduotėlių: 2+1=?  Galima padėti su vaizdingais pavyzdžiais: „Nidutė turi 2 saldainius, Vilius padovanojo dar 1, kiek iš viso Nida turi saldainių?“ Mano mažajai labai patinka surasti tinkamą pagaliuką ir padėti kaip atsakymą.

Perrišus gumute šie pagaliukai užima labai mažai vietos ir gali kartu keliauti tiek į gydytojo laukiamąjį, tiek į paplūdimį ar kitas išvykas,

Dėlionė – norimą skaičių pagaliukų suklijuokime lipnia juosta (po to ją nuimsime). Nupieškime paveiksliuką, o pagaliukus sunumeruokime: tai ne tik padės vaikui lengviau sudėti dėlionę, bet ir skatins jį įsiminti skaičius bei jų seką. Nuimame lipnią juostą – dėlionė žaidimams pasiruošusi!

Jei gaminame kelias skirtingas dėliones, kad nesusimaišytų tarpusavyje, antras jų puses galime pažymėti spalvomis, taškiukais ar kitai simboliais. Ant pagaliukų piešti galime tiek flomasteriais, tiek guašu.

Piešimas ant pagaliukų savaime gali būti įtraukianti pramoga (štai prie mūsų su Nida, grįžęs iš mokyklos labai entuziastingai prisijungė net ir dičkis Vilius), tačiau geriausia, kad iš nuspalvotų pagaliukų galima pagaminti daug šaunių dalykų – jie tiesiog nepakeičiami vaikų darbeliams ir pačių kurtoms dovanėlėms! Mes nuspalvojome guašu daug pagaliukų, o po to ėmėmės kūrybos.

Rėmeliai – spalvotus pagaliukus tereikia suklijuoti tinkamais klijais, papuošti viena kita sagute, kriauklyte ar kita detale ir jau turime šaunius rėmelius vaikų piešiniui, nuotraukai ar šventiniam užrašui.

Uždėliukai knygai – tereikia kelių priklijuojamų puošmenų ir vaikai galės pradžiuginti draugus, močiutes ar tėvelius pačių kurta, funkcionalia dovanėle.

Lėlės – iš spalvotų pagaliukų galime susikurti įvairiausių personažų tiek kasdieniams žaidimams, tiek namų teatrui. Mes tik piešėme, tačiau norint, galima ir medžiaginius ar popierinius rūbus sukurti.

Žaisliniai ledai – juos gaminome kartu su Nida, jai laaabai patiko pačiai pagaminti ledus savo ponioms lėlėms. Vieną laisvą pagaliuką palikome tam atvejui, jei lėlytės ledų prisikirstų nesaikingai ir Nidai tektų joms gerklytes gydyti.

Dar viena idėja, dažnai sutinkama užsienio tinklaraščiuose, tačiau jos rezultatas mane kiek nuvylė – apyrankės iš pagaliukų. Visų pirma, joms pagaminti, pagaliukus reikia labai ilgai virti, kad suminkštėtų – aš viriau virš valandos ir vis tiek didelė dalis pagaliukų sulūžo – nebuvo pakankamai lankstūs. Pavirus, pagaliukus reikia įtaisyti vaiko riešo apimtį turinčiuose indeliuose, kad įgautų formą – ten juos paliekame ne mažiau kaip parai, kad pilnai išdžiūtų. O tada jau galima apyrankes spalvoti, apklijuoti medžiaga ar plonu popieriumi, apsukti siūlais. Vaikui smagu, tačiau gausūs paruošiamieji darbai ir į šiukšliadėžę iškeliavęs nemenkas sugadintų pagaliukų kiekis man nebuvo prie širdies.

Ir pabaigai – žinoma, labai prasmingai ledų pagaliukus galime panaudoti vaišių ant pagaliuko ruošimui: naminiai ledinukai, cake pop, sausainiai ir kiti gardumynai, pasilypėję aukštėliau visada vaikų labiau geidžiami!

Tiek mano idėjų, o kaip jūs panaudojate ledų pagaliukus? Būtinai parašykite, pasidalinkite savo idėjomis! Gardaus ledų sezono!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *