vaiko pasiekimų metraštis šauni idėja ne tik pirmajam gimtadieniui

Vaiko pasiekimų metraštis – šauni idėja ne tik pirmajam gimtadieniui

Mane labai džiugina per kelis pastaruosius metus išsiskleidusi ir suklestėjusi vaikiškų šventinių dekoracijų įvairovė – laikai, kai puošmenas vaikų gimtadieniui tegalėjome rinktis iš kuklaus prekybos centrų asortimento (Žmogaus Voro ar Žaibo Makvyno popierinės lėkštutės – kaip apsispręsti, ar pamenate?), seniai praeityje. Dabar šventes galime puošti įvairiausia temine atributika, o individualių dekoracijų gamintojai stebina ne tik skirtingais dizaino sprendimais, bet ir naujomis, puikiomis idėjomis. Apie vieną, man itin patikusią – vaiko pasiekimų metraštį – šiandien noriu papasakoti plačiau.

Mažylio pasiekimus įamžinančią lentą aptikau partypanda.lt elektroninėje parduotuvėje. Jos kūrėjai pasakoja, kad metraščio idėjos ėmėsi pajautę mamų poreikį originaliai užfiksuoti pirmuosius mažylio gyvenimo metus, per kuriuos įvyksta daug svarbių įvykių. Vėliau idėją plėtojo, todėl atsirado ne tik pirmojo gimtadienio, bet ir antrojo, trečiojo bei kitų gimtadienių metraščiai, taip pat metraščiai krikštynoms, vestuvėms – juk šią mintį galima pritaikyti bet kuriai šventei.

Jei metraštis užsakomas pirmajam gimtadieniui ar krikštynoms – jame atsispindi miela mažylio kasdienybė: mėgstamiausi žaislai ir veikla, pirmieji žodžiai, top meniu. Vyresnio vaikučio pasiekimų lenta jau „turtingesnė“ informacija – čia galima sutalpinti pomėgius, troškimus, svajones, kelionių įspūdžius.

Krikštynų metraštyje paminimi krikšto tėveliai, krikštynų data, vieta, krikšto vardas. Dažnu atveju įrašoma ir krikšto vardo reikšmė, tėvelių ir krikšto tėvelių linkėjimai. Pasiekimų lenta gali būti pagaminta ne tik lietuvių, bet ir bet kuria kita kalba: rusų, lenkų, anglų.
Metraštį dažnai puošia viena ar kelios vaiko nuotraukos – jos tarsi įtvirtina ir įprasmina metraštyje užfiksuotą vaiko gyvenimo tarpsnį. Visa tai išliks kaip gražus prisiminimas visam gyvenimui.

Vienas populiariausių metraščio variantų – juodas, primenantis lentą, ant kurios užrašyta kreidelėmis. Jis mielas akiai ir širdžiai – tarsi grąžina į vaikystę, kada paišydavome kreidelėmis, be to – elegantiškas, todėl dažnai pasirenkamas ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų šventėms – vestuvių ar draugystės įamžinimui. Pasak metraščio kūrėjų, vėliau tai tampa gražia šeimos įtvirtinimo deklaracija.

Lengvesnis, skaistesnis variantas – su baltu fonu, kurį renkasi krikštynoms, juk tai šventė, kupina tyrumo, šviesos. Tačiau metraščio maketas gali būti kokios tik nori spalvos, jei pats vaikas išskirtinai simpatizuoja kuriai nors vienai spalvai – ji pasiekimų lentoje gali būti pagrindine. Renkantis spalvą verta pagalvoti ir apie tai, kur vėliau kabinsite metraštį, juk viena šauniausių savybių tai, kad jį vėliau galima panaudoti kaip namų interjero puošmeną – pakabinti ant sienos, ar pastatyti garbingoje namų vietoje.

Metraštis gali būti bet kurio dydžio, bet partypanda.lt sako, kad populiariausia – 30×40 cm drobė su porėmiu. Ant jos atspausdintas metraštis atrodo gražiausiai, išryškėja spalvos, be to, tai labai patogu, nes nebereikia galvoti apie rėmelius. Kiti renkasi A3 formato maketą, kuris atspausdinamas ant standaus popieriaus. Tokius maketus galima įsirėminti norimo dizaino rėmeliuose.

Nors dažniausiai pasiekimų lentas užsako mamos bei krikšto tėvai, mano galva, tai puiki dovanos idėja visiems mažyliui artimiems žmonėms – partypanda.lt yra paruošę anketą, kurią gali užpildyti ir močiutė, teta ar draugė, o jei dėl kurio atsakymo suabejos – visada galima paklausti vaiko tėvelių, jiems neišduodant, kad atsakymas bus įamžintas šaunioje staigmenoje – žaismingai sumaketuotame metraštyje. Dovanos, kurioms skiriamas savas laikas ir dėmesys, man regis, visuomet gerokai šiltesnės.

Šiltą nuotaiką vaikų šventėje sukuria ir kitos individualiai gaminamos dekoracijos. Partypanda.lt sako, kad dažniausiai sulaukia užsakymų krikštynoms: sukurti pažadų ir profesijų korteles, diplomus, krikštynų bei gimtadienių laikraštukus, girliandas, keksiukų dekoracijas, stalo korteles, gėrimų etiketes. Kiekvieną maketą galima priderinti prie poreikių bei norų, parinkti spalvas, personažus, įrašyti vardus – šventinė atributika bus visiškai originali, tokios niekas kitas daugiau neturės.

Individualumo galima suteikti ir šventinėms dovanėlėms, skirtoms svečiams. Paprastas, žavus ir patrauklus kainos atžvilgiu sprendimas: plastikiniai mėgintuvėliai, į kurių vidų talpinami saldainiai, kava, popierėliai su žinutėmis ar kiti dalykai. Tokios staigmenos labai dailios, tad šventės metu gali atlikti ir dekoracijų vaidmenį, o ant jų užklijavus lipduką, pririšus kaspinėlį, dovanėlės virs labai ypatingomis – tereikia pasikliauti fantazija.

Nuotraukos: partypanda.lt

2 Responses

  1. Rugilė
    |

    Sveiki, norėčiau užsakyti metraštį. Kokia kaina?

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Sveiki, Rugile, susisiekite, prašau, tiesiai su gamintojais – Partypanda.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *