Siūtas žaisliukas pagal vaiko piešinį

Man, kaip ir visiems tėvams, vaikų piešiniai yra be proto gražūs, mieli ir brangūs. Mūsų namuose jų pilna visur – ant lentynų, sienų, įrėmintų ir neįrėmintų, didžiulių ir visai mažulyčių – vietoje knygos uždėliuko naudojamų. Žinoma, 9 iš 10 piešinukų autorius – Viliukas, o Nidutės kringelių kol kas daugiausia netradicinėse vietose: mano užrašinėje, ant grindų, stalo. Tiesa, dar keletą solidžių knygų Nidos menas iliustruoja, kad nebūtų tokios nuobodžios, matyt.

Todėl, kai užsienio tinklaraščiuose aptikau idėją apie žaisliuką, pasiūtą pagal vaiko piešinį, ši mintis kaip mat mane užvaldė. Super – vaikų piešinukai neįmantrūs, pagal juos pasiūt žaisliuką galima net ir rankomis, o rezultatas – vaikų reakcija nereali!!! Jei norite pasijausti savo mažiems žmogiukams tikra burtininke, išmėginkit! Beje, tai gali būti puikia bendra mamos ir vyresnėlio dovana jaunėliui broliui ar sesei – vyresnysis vaikas nupiešia žaisliuką, kitaip tariant sukuria jo dizainą (vien nuo taip įvardintos užduoties vaikams kūrybos sparnai ima plazdėt kaip pašėlę), o mama pagal ji pasiuva realų žaislelį.

Aš siūtam žaislui, nedvejodama pasirinkau Viliuko pelėdą – jis tokias simpatules pelėdžiukes išmoko piešti mokykloje, visiems jas dovanojo ir labai jos visiems patiko. Kad siūti būtų paprasčiau pasirinkau mažiau margą ir kibau į darbą. Siuvimo eiga atsispindi nuotraukose, aš tik paminėsiu, kad reikia:

 • kerpant iš medžiagos, iškirpti keliais centimetrais už piešinį didesnes iškarpas (t. y. palikti užlaidas susiuvimui po 1-2 cm); Paties piešinio galima ir nekirpti, ant medžiagos jį persipiešti iš akies.
 • visas detales ant žaisliuko siūti, kai skirtingos jo pusės dar nesusiūtos;
 • susiuvant sudėti geromis pusėmis į vidų, užsiūti paliekant 5-6 cm spragą žaisliuko išvertimui;
 • prikimšti sintepono.

Žavi ir miela gavosi mūsų pelėdžiukė – prieš siuvant galvojau, kad atiteks Nidai, tačiau kai Vilius ją išvydo… Trumpai tariant, pelėdžiukė gavo vardą, VIP vietą Viliaus kambaryje, o man kaip mamai beliko tyliai stebėtis ir giliai širdyje labai labai džiaugtis, kad aštuonmečiai berniukai dar moka taip gražiai žaisti su tikrais žaislais…

Nuotraukos A. Rimaitės

2 Responses

 1. Sigita
  |

  Puiki idėja, kaip visos šiame tinklalapyje. Žavi viskas: idėjos, tekstas, nuotraukos… Labai pradžiugina kiekvienas naujas įrašas. Viską norisi išmėginti, ir net nebūtinai sulaukus vaiko gimtadienio. Sėkmės Jums ir įkvėpimo!

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Miela Sigita, labai labai ačiū už tokius šiltus žodžius, tiesiog visa diena nušvito, kai perskaičiau, dėkui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *