Ar kada pagalvojote, kad vasaros stovyklas vaikams galime suorganizuoti ir patys – namuose? Išskubėdami į darbus, vieniems liekantiems mokyklinukams kartais palikime kelias idėjas, ką įdomaus jie galėtų nuveikti. O jei turime laisvą minutę, ir patys prisijunkime – pajauskime vasarą ir smagų pasibuvimą su vaikais iki pat pirštų galiukų. Šiandien vasaros darbelių idėja, kurios galima imtis užklupus lietui, o saulei šviečiant, ją galime išsinešti į kiemą, mišką ar sodybą ir atidaryti visą kankorėžių marginimo plenerą.
Kankorėžiams spalvinti tinka tiek guašas, tiek akriliniai dažai tapybai. Spalvų nereikia turėti daug – mano penkiametei vienas įdomiausių dalykų buvo dažų maišymas išgaunant naujas spalvas. Mums su Nidute labiausiai patiko kankorėžių gėlės – tie patys pušų kankorėžiai su nugnybtu viršumi – tad jų ir primarginome visą pievą. Nieko ypatingai naujo mudvi čia neišradome – užsienio tinklaraščiuose taip spalvojami didieji italinių pušų – pinijų kankorėžiai. Mes tik pritaikėme mintį lietuviško miško radyboms.
Reikės:
- prasiskleidusių pušų kankorėžių
- guašo arba akrilinių dažų
- teptuko
- replyčių arba žirklių (nebūtinai)
Spalvojame kankorėžių gėles:
Replytėmis, žirklėmis ar tiesiog pirštais, sukamu judesiu nugnybiame viršutinę kankorėžių dalį, kitus žvynelius rankomis dar labiau praskleidžiame, kad kankorėžinė gėlė būtų kuo labiau prasiskleidusi.Viduriuką spalvojame viena spalva, lapelius – kita. Nuspalvoję priekinę kankorėžio dalį padedame išdžiūti, vėliau nuspalviname jo nugarėlę.
Kur panaudoti spalvotus kankorėžius? Jais bei jų girliandomis galime puošti vasarišką gimtadienį, suklijavus į rėmelį pagaminti sienos dekoracijas vaiko kambariui, sukomponuoti vasarišką interjero puošmeną ar pridėjus kotelį iš nudažyto pagaliuko, įteikti draugui savo paties sukurtą gėlę.
Nuotraukos: Alvilės Rimaitės
Gitana
Puiki idėja ką paveikti su vaikais! Net nemaniau, kad kankorėžiai gali šitaip vasariškai atrodyti.
Alvilė Rimaitė
Miela Gitana, ačiū! Iš tiesų, tuos kankorėžius labai smagu su vaikais spalvinti 🙂