spalvotas kankorėžių pasaulis gimtadienio mugė

Spalvotas kankorėžių pasaulis

Ar kada pagalvojote, kad vasaros stovyklas vaikams galime suorganizuoti ir patys – namuose? Išskubėdami į darbus, vieniems liekantiems mokyklinukams kartais palikime kelias idėjas, ką įdomaus jie galėtų nuveikti. O jei turime laisvą minutę, ir patys prisijunkime – pajauskime vasarą ir smagų pasibuvimą su vaikais iki pat pirštų galiukų. Šiandien vasaros darbelių idėja, kurios galima imtis užklupus lietui, o saulei šviečiant, ją galime išsinešti į kiemą, mišką ar sodybą ir atidaryti visą kankorėžių marginimo plenerą.

kūrybiniai darbeliai vaikams

Kankorėžiams spalvinti tinka tiek guašas, tiek akriliniai dažai tapybai. Spalvų nereikia turėti daug – mano penkiametei vienas įdomiausių dalykų buvo dažų maišymas išgaunant naujas spalvas. Mums su Nidute labiausiai patiko kankorėžių gėlės – tie patys pušų kankorėžiai su nugnybtu viršumi – tad jų ir primarginome visą pievą. Nieko ypatingai naujo mudvi čia neišradome – užsienio tinklaraščiuose taip spalvojami didieji italinių pušų – pinijų kankorėžiai. Mes tik pritaikėme mintį lietuviško miško radyboms.

vasaros pramogos vaikams

Reikės:

 • prasiskleidusių pušų kankorėžių
 • guašo arba akrilinių dažų
 • teptuko
 • replyčių arba žirklių (nebūtinai)

Spalvojame kankorėžių gėles:

Replytėmis, žirklėmis ar tiesiog pirštais, sukamu judesiu nugnybiame viršutinę kankorėžių dalį, kitus žvynelius rankomis dar labiau praskleidžiame, kad kankorėžinė gėlė būtų kuo labiau prasiskleidusi.Viduriuką spalvojame viena spalva, lapelius – kita. Nuspalvoję priekinę kankorėžio dalį padedame išdžiūti, vėliau nuspalviname jo nugarėlę.

Kur panaudoti spalvotus kankorėžius? Jais bei jų girliandomis galime puošti vasarišką gimtadienį, suklijavus į rėmelį pagaminti sienos dekoracijas vaiko kambariui, sukomponuoti vasarišką interjero puošmeną ar pridėjus kotelį iš nudažyto pagaliuko, įteikti draugui savo paties sukurtą gėlę.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

2 Responses

 1. Gitana
  |

  Puiki idėja ką paveikti su vaikais! Net nemaniau, kad kankorėžiai gali šitaip vasariškai atrodyti.

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Miela Gitana, ačiū! Iš tiesų, tuos kankorėžius labai smagu su vaikais spalvinti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *