dideli muilo burbulai paprastas receptas kaip juos pasidaryti patiems

Dideli muilo burbulai – paprastas receptas, kaip juos pasidaryti patiems

Dideli muilo burbulai vasariškose vaikų šventėse tiesiog nepakeičiami – jie visada keri savo besimainančiomis formomis bei spalvomis, juos leisti pavyksta net ir mažiausiems bambliukams, o sudominti jie geba net ir rimčiausius dėdes bei tetas. Trumpai tariant – šauni, visą šventės publiką apjungianti pramoga.

Todėl labai nudžiugau Londono mokslo muziejaus tinklalapyje aptikusi didelių muilo burbulų receptą, kaip šią puikią pramogą pasidaryti vos iš 3-jų ingredientų. Mudvi su Nida nedelsiant ėmėmės išbandyti ir buvome sužavėtos – pavyko!!! Tiesa, lyginant su burbulais iš pirktinio skysčio, dauguma jų greičiau susprogsta, tik dalis sklendžia toli ir ilgai, tačiau svarbiausia, kad burbulai išeina išties gražūs, dideli, spalvingi ir įvairiaformiai. Tikrai šaunus, vaikus įtraukiantis užsiėmimas, kurį galime suorganizuoti net ir paprastam vasaros savaitgaliui nuspalvinti.

muilo burbulai vaikams gimtadienio mugė

lazdel4s dideliems muilo burbulams

Muilo burbulų lazdelės – jas labai paprasta pasidaryti patiems. Tereikia dviejų pagaliukų – juos galima susirasti ir artimiausiame miške bei medvilninės virvelės. Įdedu Gimtadienio mugės brėžinį, kuriame matosi, kaip virvelė turi būti pririšta prie pagaliukų. Jos ilgį galima įvairuoti patiems, tik proporcijas išlaikykite daugmaž tokias, kaip brėžinyje. Jei burbulų leidėjų bus daugiau – pasigaminkite bent kelias lazdeles – juk taip nekantru ilgai laukti, kol prieis tava eilė išleisti milžiną gražuolį.

dideli muilo burbulai

Reikės:

 • 1 litro vandens
 • 250 ml skysto indų ploviklio – tinkamiausias „Fairy“
 • 30 ml glicerino

Didelių muilo burbulų recepto paslaptis – glicerinas. Jis neleidžia burbulams išsausėti, todėl jie taip greit nesusprogsta. Glicerino rasite daugumoje didesnių vaistinių.

Gaminame didelius muilo burbulus:

Visus ingredientus sumaišome švariame inde ir paliekame mažiausiai parai, o dar geriau 2-3 dienoms. Merkiame lazdeles į burbulų skystį ir pradedame pramogą!

Ką reikia žinoti didelius muilo burbulus gaminant patiems: muilo burbulai mėgsta švarą – lazdelės, lazdelių virvutė ir indas turi būti kuo švariausi. Taip pat mėgsta drėgmę – tinkamiausios jiems leisti drėgnos, kiek apniukusios dienos, tuomet ir jų spalvos atsiskleidžia gražiausiai. Muilo burbulai geriausiai pavyksta juos leidžiant lėtais judesiais – jokio staigumo ir nekantrumo. Ir jokio putų plakimo lazdelėmis. Idealu, jei pučia švelnus, nestiprus vėjelis.

Nuotraukos: Vytenio Bagušausko

11 Responses

 1. Svajūnė
  |

  Kokio stiprumo glicerinas naudojamas? Nes pagal receptą naudojant kosmetinį burbulai nesigauna.

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Glicerinas naudojamas tas, kuris parduodamas vaistinėse. Šie burbulai nepretenduoja į profesionalų didelius burbulus, tik dalis jų išsilaiko ilgiau ir nusklendžia tolyn. Dauguma, tik išpūsti, gan greitai sprogsta. Dar ir nuo oro priklauso. Geriau laikosi drėgnesnę dieną, idelau, jei dar ir švelnus vėjelis pučia.

 3. Raimonda
  |

  Kur perkate tas virvutes?

 4. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Raimonda, aš pirkau sodo prekių parduotuvėje, Žalioje stotelėje, manau, kad ir tokiuose PC kaip Senukai, Ermitažas tikrai turėtų būti.

 5. Renata
  |

  Kokio storio virvelè turi bûti?

 6. Alvilė Rimaitė
  |

  Renata, tikrai nematavau, labai didelio tikslumo čia nereikia, tiesiog, kad virvelė nebūtų labai plonytė. Geriau kiek storesnė, su tokia maloniau leisti. Nuotraukoje matosi daugmaž kokia mūsiškė 🙂

 7. Regimantas
  |

  paparasta virve senukuose stora pinta ir labai super

 8. Ieva
  |

  Sveiki. O ant kiek litrų recepto skystis daromas?

 9. Alvilė
  |

  Sveiki, Ieva, skystis nebeskiedžiamas, tad iš recepte nurodytų kiekių gaunasi apie 1,25 litro.

 10. Simona
  |

  O ar atsiskalbia dėmės nuo rūbų? Nes yra tokių burbulų, kurie neatsiskalbia.

 11. Alvilė
  |

  Nei karto nepastebėjau, kad liktų dėmės nuo šių burbulų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *