velykiniai sausainiai su jelly bean

Velykiniai sausainiai su Jelly Bean

Žiema niekaip nesusideda krepšių – lyg pro duris, žiū, vėl iš kažkurios terbos sniegas byra ir baltoji ponia, apsisukusi ant slenksčio, nusprendžia dar mažumėlę pabūti. Tarsi nematydama gaiviais vėjais ir žibučių pumpurais besikuriančio, nekantriai koja trepsinčio pavasario. O juk ir jo gražioji šventė – Velykos visai čia pat.

Net jei pavasaris nespės margo rūbo išskleisti – velykinis stalas mirgės ryškiomis, dailiomis spalvomis. Primarginti galime ir sausainių: vienas paprasčiausių būdų – apkaišyti spalvotais saldainiais. Labai žaviai atrodo kepiniai su linksmosiomis vaisių želė pupelėmis – Jelly Bean. Kad saldainiai į balutes neišsilydytų, išliktų ryškūs, juos dėkime jau į lengvai apkeptus sausainius. Beje, kepdama šiuos velykinius sausainius, atradau, kad ovalią kiaušinio formą paprasta padaryti tiesiog pakočiojant tešlos apskritimus pirmyn-atgal.

idėjos velykų stalui vaikams

 2 skardoms sausainių:

  • 220 g kambario temperatūros sviesto
  • 100 g cukraus
  • 1 kiaušinio trynys
  • 2 šaukštai vandens
  • 400 g miltų
  • 1/2 šaukštelio kepimo miltelių
  • 1 šaukštelis maltos vanilės
  • 100-150 g Jelly Bean saldainių

Kepame velykinius sausainius su Jelly Bean:

1. Sviestą išplakame su cukrumi iki purios masės. Dedame kiaušinio trynį, pilame vandenį ir vėl išplakame.

2. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir malta vanile. Beriame į pasiruoštą sviesto masę ir suminkome tešlą. Dedame į šaldytuvą pusvalandžiui.

3. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių.

4. Iškočiojame tešlą į maždaug 5-6 mm storio lakštą. Apskrita formele ar maža stikline išspaudžiame apskritimus. Apskritimus, sudėję vieną šalia kito, dar kelis kartus pakočiojame pirmyn-atgal – tokiu būdu apskritimai taps dailiais, kiaušinio formą primenančiais ovalais.

5. Šauname sausainius į įkaitusią orkaitę ir kepame 4-5 minutes. Ištraukiame, bukuoju stalo peilio galu padarome įpjovas įdėti saldainiams, įtaisome į jas Jelly Bean ( jei norime sausainių ant pagaliukų – įstatome ir juos) ir vėl grąžiname į orkaitę. Kepame dar 7-10 minučių, kol dailiai paruduos.

spalvoti-sausainiai-su-saldainiais-vaiko-gimtadieniui

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *