greitas meduolinis namelis arba net visas kaimelis

Greitas meduolinis namelis, arba net visas kaimelis

Ak, tie meduoliniai nameliai – šiltas medaus kvapas, žiburiukai vaikų akyse ir kažkur širdyje bundanti šventė. Mažas stebuklas, kurį taip smagu kurti, dekoruoti ir visaip dabinti. Tačiau vienos dalies meduolinio namelio statyboje aš visuomet trokštu išvengti – taip, taip, sienų lipdymo ir klijavimo, suryjančio didžiąją dalį laiko, o kartais ir geros nuotaikos. Todėl pernai kūriau greitus namukus – vigvamus, kurių nereikia klijuoti, o šiemet artėjančių švenčių nuotaiką mūsų namuose skleis dar viena greito, neklijuojamo meduolinio namelio variacija.

Tai vienasieniai nameliai, kurių padariau 2 variantus – didesnį ir kaimelį mažesnių. Tokius namelius gaminant, nereikia drebėti, kad sienos iškeptų tobulai lygios (juk kitaip jos nesusiklijuos!) ar kad netinkamiausiu momentu nučiuoš stogas (namukui!). Ir svarbiausia – jie tokie paprasti, kad kuriant galime įtraukti vaikus – tik pamanykite, kaip smagu susikurti meduolinį kaimelį, kuriame kiekvienas šeimos narys turi po namą!

 Reikės:

  • meduolinės tešlos
  • glaisto
  • pabarstukų
  • medinių iešmelių ar dantų krapštukų

Vienasieniui meduoliniam nameliui sukurti užtenka 1 valandos, taigi nuimame laiką ir keliaujame kurti namelio:

Kuriame greitą meduolinį namelį ar net visą kaimelį:

1. Meduolinės tešlos ir balto glaisto receptą rasite pernykščiame įraše apie greitus meduolinius namelius. Mano gamintiems nameliui ir kaimeliui prireikė pusės recepte nurodyto tešlos ir glaisto kiekio.

2. Tešlą iškočiojame apie 8 mm storio, išpjaustome norimas dalis, mažus namelius aš pjausčiau sausainių formelėmis, tačiau galima apsieiti ir be jų. Tešlai pagaminti reikės 10 minučių, iškočioti ir išpjaustyti norimas dalis – 15 minučių, iškepti – 5-6 minučių. Lieka pusvalandis kūrybai.

3. Į iškepusias dar šiltas namuko, eglių ar kitas dalis, įveriame dantų krapštukus, jais vėliau tvirtinsime dalis prie meduolinio pagrindo. Kol iškepusios namelio dalys vėsta, pasiruošiame pabarstukus, pasigaminame baltą glaistą. Jei norime, galime dalį nusidažyti natūraliais dažais, tačiau dažams burokėlių, mėlynių ar špinatų sultis reikia paruošti prieš kelias valandas, kad nusistovėtų.

4. Dabar smagiausia dalis – spalvojame namelius glaistu, klijuojame su juo pabarstukus ir kitaip puošiame. Namelių spalvojimui aš naudoju tą patį dantų krapštuką arba medinį iešmelį. Nameliams ir kitoms dalims nudžiūvus, įsmeigiame jas į meduolinį pagrindą. Jei matome, kad reikia perstatyti, nukeliame namuką nuo pagaliuko, šį persmeigiame į norimą vietą ir vėl uždedame namuką.

Ar užuodžiate? Toli toli, bet jau dvelkia Kalėdomis!

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *