aktyviai-ir-smagiai-laipiojimo-gimtadienis-3-5-metu-vaikams

Aktyviai ir smagiai – laipiojimo gimtadienis 3-5 metų vaikams

Tikrai nesuklysiu sakydama, jog dauguma 3-5 metų žmonių gimtadienius atšvenčia žaidimų kambariuose – švenčių alternatyvas mažiesiems galėtume ant rankos pirštų suskaičiuoti, todėl man labai smagu pristatyti naują, įdomią ir originalią programą mažiems vaikams Kaune – gimtadienį laipiojimo ir laisvalaikio centre „Miegantys drambliai“. Apie ją šiandien ir kalbamės su centro paslaugų vaikams vadove Gintare Neverdauske.

Esate vieni didžiausių laipiojimo centrų Lietuvoje, siūlantys aktyvų laisvalaikį visai šeimai, kaip kilo mintis rengti laipiojimo gimtadienį patiems mažiausiems laipiotojams?

Šiemet mūsų šviežiausia naujiena gimtadienių paslaugose – šventė mažyliams. Jau 10 metų, kaip organizuojame laipiojimo treniruotes vaikams nuo 4 metukų, nes lipti, kopti, laipioti vaikus natūraliai traukia jau nuo antrųjų metų. Tačiau idėja gimė visai netikėtai, susidraugavus su puikiais renginių vaikams organizatoriais – renginiukas.lt. Mes turime ilgametę patirtį ir žinome, kaip vaikai noriai laipioja, lengvai mokosi per laipiojimo žaidimus, o profesionalūs partneriai pasiūlė pagal vaikų raidą paruoštą įdomią programą. Taip kartu sukūrėme išskirtinį mažylių gimtadienį Kaune.

Žaidimų kambariuose įprasta matyti kelių metrų pločio laipiojimo sienutes, o pas mus laukia net 17 metrų pločio profesionali siena vaikams. Taigi, šis laipiojimo gimtadienis yra unikalus jau vien tuo, kad vyksta didžiausioje vaikams skirtoje laipiojimo salėje, kurioje dirba šios srities profesionalai, išmanantys apie patį laipiojimą. Laipiojimas, kaip užsiėmimas yra visapusiškai naudingas, nes lavina mažųjų koordinaciją, erdvinį mąstymą, gerina reakciją, stiprina pasitikėjimą savimi.

Gimtadienio programa sukurta taip, kad įsuptų visą šeimą į draugišką atmosferą, skatintų vaikus įveikti iššūkius kartu su tėveliais ir draugais.

Papasakokite plačiau apie gimtadienio programą, kiek joje yra laipiojimo, kiek kitų mažiesiems įdomių užsiėmimų?

Šventes mokyklinukams organizuojame dešimtį metų, tad naujoje programoje mums buvo svarbu, kad ir mažiukams pirmiausia šventė būtų linksma, įdomi ir kiekvienas atrastų šį tą naujo. Programos metu vaikučius su laipiojimu supažindina šauni herojė – indėnė vardu „Šokanti strėlė“. Kartu su ja mažieji ieško pradingusios karūnos, kuria naują genties pavadinimą, groja indėniškais instrumentais ir džiaugiasi indėniškais motyvais išpieštais veidukais. Programa su žaidimais vyksta 1 valandą, po jos dar 1 valanda skiriama gimtadienio vaišėms ir savarankiškam laipiojimui su tėveliais.

Šia programa siekėme ne tik sukurti nepamirštamus įspūdžius gimtadienio metu, bet įtraukėme ir edukacinius elementus – spalvų atpažinimą, loginį mąstymą, vaikų kūrybiškumą. Programoje aktyviai dalyvauja mamytės ir tėveliai, nes tokios šventinės akimirkos stiprina vaikų ir tėvų ryšį.

Gimtadienis nuspalvintas indėniškais motyvais, kodėl pasirinkote būtent juos?

Indėnas – labai spalvingas pasakų veikėjas, dažnai gyvenantis kalnų apsuptyje. Jis – judrus, vikrus ir puikus laipiotojas, todėl galima sakyti, kad pats personažas mus pasirinko, o ne mes jį. Net ir mažųjų laipiojimo zona – puošta kalnų, vandens piešiniais – tarsi laukė atvykstant šio sumanaus ir ypatingo herojaus. Čia noriu ypač pasidžiaugti mūsų gražia draugyste su renginiukas.lt komanda. Jų kuriamas indėnės personažas – labai nuoširdus ir pozityvus, jis puikiai moka dalintis su mažaisiais gera nuotaika. Vaikams didelį įspūdį daro ir gražus „Šokančios strėlės“ kostiumas, jos rengiami žaidimai, indėniška muzika ir, žinoma, piešimas ant veidukų.

Renginiukas.lt – tai didelę vaikų renginių vedimo patirtį turintys, kupini puikių idėjų ir kūrybiškumo profesionalai, jiems kaip ir mums labai svarbu nuoširdumas ir kokybė, kuriant nepamirštamas šventes vaikams. Džiaugiamės, kad būtent jie kartu su mumis kūrė šią gimtadienio programą.

Ar gimtadienyje dalyvauja ir mažų svečių tėveliai, ar jie palieka mažylius šventėje vienus?

Šį gimtadienį galima pavadinti šeimos gimtadieniu. Tėveliai programėlėje dalyvauja kartu su mažaisiais laipiotojais. Kol mažylis susipažįsta su pasauliu jam labai svarbus tėvelių palaikymas už rankos, todėl programėlę sudėliojome taip, kad būtų vieta ir už rankos palaikyti, ir mažiesiems savarankiškai pažinti pasaulį.

Kaip įrengta laipiojimo ir šventės erdvė patiems mažiausiems?

Laipiojimo erdvė, specialiai įrengta mažiesiems – patogūs kybiai (specialios laipiojimo rankenėlės) vaikiškoms rankytėms įsikibti bei kojytėms atsistoti. Laipiojimo salės grindys – tai minkštas čiužinys, ant kurio mažieji mėgsta voliotis, dūkti, šokinėti. Patiems mažiausiems yra įrengti žaidimų ir knygelių kampeliai, namukas su virtuvėle. Mums labai svarbu, kad kiekviena erdvė būtų jauki ir įdomi visai šeimai.

O kaip privatumas – ar gimtadienio metu gali laipioti ir kiti centro lankytojai, ar vienu metu gali vykti keli gimtadieniai?

Į mažųjų laipiojimo bei vaišių erdves, vykstant gimtadieniui, kiti lankytojai nėra įleidžiami, tad šventė yra privati, vienu metu gali vykti tik vienas renginys. Mes pasirūpinome, kad šventė būtų maloni ir sukaktuvininkui, ir artimiesiems bei svečiams.

Pakalbėkime apie praktinius dalykus – kokį dalyvių skaičių rekomenduojate, ar mažiesiems reikalinga speciali apranga, avalynė?

Rekomenduojamas dalyvių skaičius – iki 12 mažylių. Mūsų centre galima išsinuomoti specialią laipiojimo avalynę, jos turime net ir 3-4 metų vaikams, tačiau šventės dalyviai gali atsinešti ir savo sportinę avalynę. Rūbai turėtų būti patogūs aktyvioms veikloms ir nevaržantys judesių.

Mamoms rūpi vaišių klausimas – ką galėtumėte patarti, rekomenduoti?

Manome, kad tėveliai puikiai žino, ką labiausiai mėgsta jų mažieji indėniukai, tad vaišių stalu dažnai pasirūpina darbščiosios mamytės. Visgi, norintiems pabėgti nuo rūpesčių ir mėgautis švente, mes mielai patariame ir pasiūlome individualius sprendimus bei mūsų šaunių partnerių nuolaidas.

Mes su pasididžiavimu prisidedame prie socialiai atsakingo verslo judėjimo ir švenčių metu skatiname nepamiršti aplinkosaugos, todėl gimtadienių šventėse nebenaudojame vienkartinių indų, o vietoje jų pasirūpinome jaukiais keramikiniais ir stikliniais indais, taip pat, atsižvelgdami į klientų poreikius, padekoruojame ir paruošiame šventės dalyvių geros nuotaikos laukiančią erdvę bei labai svarbų šventės akcentą – saldų stalą.

Nuotraukos: Laipiojimo ir laisvalaikio centras „Miegantys drambliai“.

Remiamas turinys

3 Responses

 1. Mama
  |

  Labai džiaugiamės ir čia tikrai puikiai mūsų vaikai atšventė gimtadienius. Labai gera atmosfera, labai super kolektyvas. Tikrai kartosime kitas programas. Ačiū

 2. Rūta
  |

  Sveiki! Ar turit laisva laika lapkricio 2 diena?

 3. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Rūta, tai pažintinis straipsnis, dėl šventės, susisiekite, prašau, tiesiogiai su laipiojimo centru „Miegantys drambliai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *