5 žaidimai visai šeimai Vasario 16-osios proga!

100! 100 metų mūsų atkurtai valstybei! Aš neapsiimsiu aprašinėti, ką Vasario 16-oji mums visiems reiškia, pasakysiu tik tiek – švęskime ją! Švęskime visa širdimi, visa šeima, visa tauta. Kalbėkime su vaikais apie šią dieną, mokykime juos mylėti, džiaugtis, gerbti ir didžiuotis. Viena iš vaikams suprantamiausių formų – žaidimai. Tad to svarbaus ir brangaus šimtmečio proga – 5 žaidimai apie Lietuvą, kuriuos galime žaisti visa šeima.

vaikai patriotiškumas

Kryžiažodis „Apie Lietuvą“ – specialiai Lietuvos gimtadieniui Gimtadienio mugės sukurtas kryžiažodis, kurį linkiu spręsti visa šeima, pirminę spėjimo teisę suteikiant mažiausiems žmonėms. Tik tuomet, jei nežinos, padėkite su atsakymais. Spauskite ant paveikslėlio, pasirinkite spausdinimo parametrus, kad kryžiažodis būtų per visą lapą ir atsispausdinkite nemokamai, o čia spauskite, jei norėsite pasitikrinti atsakymus. Į kryžiažodžio pilkuosius langelius įrašykite gautą bendrą atsakymą.

kryžiažodis vaikams šeimai apie lietuvą

„Išsitrauk raidę“ – su vyresniais vaikais jį galime žaisti vardindami iš ištrauktos raidės Lietuvai svarbius žmones – pradedant kunigaikščiais ir baigiant rašytojais. Taip pat galime vardinti Lietuvos miestus, miestelius, kaimus, upes, ežerus ir kitus vietovardžius. Su mažaisiais žaidimą apibrėžkime ne taip siaurai – tiks viskas, kas susiję su mūsų kraštu: lietuviškos dainos, vėliavos spalvos, tie patys vietovardžiai, Lietuvos miškuose gyvenantys žvėreliai. Žaidžiant šeimoje, kurioje vaikai skirtingo amžiaus, kiekvienas dalykus vardina pagal savo amžiaus kategoriją. Detalus žaidimo aprašymas – čia. Beje, kas tingi gaminti raidžių korteles, raidę, iš kurios vardinami dalykai, gali užsimerkęs išburti durdamas pieštuku į laikraštį – į kurią pataikys rašiklis, iš tos ir vardinkime.

Labai panašai raidę galime išsiburti ir „Miestams, vandenims“. Šiame žaidime gali dalyvauti tik jau mokantys rašyti. Nusibraižome lentelę, išsiburiame raidę ir rašome Lietuvos miestus, vandenis, gyvūnus, augalus, vardus ir įžymius žmones. Žinių lenktynės, susijusios su mūsų šalimi. Detaliau apie žaidimą – čia.

žaidimai apie lietuvą šeimai vaikams

ką veikti su vaikais per valstybės šventesAsociacijos – popieriaus lapą daliname vertikaliai į 2 dalis, viename stulpeliu surašome Lietuvai svarbius žodžius, tai gali būti vietovardžiai, įžymūs žmonės ir pan. Kitame stulpelyje atsitiktine tvarka surašome paprastus kasdienius, vaikų pasiūlytus daiktavardžius, tarkime, stalas, obuolys, vaikas. Tarp vienoje eilėje atsidūrusių žodžių žaidėjai ieško asociacijų. Pavyzdžiui, tenka žodžių pora Lietuva ir obuolys. Galimos asociacijos: Lietuvoje obuoliai vieni mėgstamiausių vaisių, Lietuvoje gausu obelų sodų ir t.t. Pasukti galvą smagu, tiesa? Laimi tas (arba ta komanda, jei žaidžiama pasiskirsčius į komandas), kuris sugalvoja daugiausiai asociacijų.

Loterijanutrinamų bilietų pagalba galime surengti ne tik daiktų, bet ir smagių užduočių loteriją. Žemiau 10 mano siūlomų idėjų, kurias, be abejo, galite papildyti savomis.

1. Pasakyk 3 lietuviškų pasakų veikėjus

2. Išvardink 3 Lietuvos kunigaikščius

3. Išvardink 3 Lietuvos rašytojus

4. Išvardink 5 Lietuvos dainininkus

5. Sukurk 3 sakinių pasaką apie mylimiausią Lietuvos miestą.

6. Ant popieriaus surašyk 5 Lietuvos miestus ir nubraižyk iš atminties, kurioje Lietuvos vietoje jie yra. Patikrinkite visa šeima, ar atminties žemėlapis atitinka tikrąjį.

7. Pasakyk eilėraštį apie Lietuvą

8. Išvardink 3 šventes, svarbias Lietuvai

9. Padainuok lietuvišką dainą.

10. Įvardink, koks ežeras giliausias Lietuvoje.

Šaunios Vasario 16-osios, smagių žaidimų, ir nepamirškite žaidėjus apdovanoti gardžiais prizais!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Taip pat skaitykite: Sezamo trapučiai su trispalviais saldainiais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *