Jei mane kas priremtų prie sienos ir lieptų dviem žodžiais apibūdinti kas yra „Miestai, vandenys…“, apibūdinčiau juos kaip žinių lenktynes. Ir tai mano galva šiam žaidimui prideda riebų pliusą – jis ne tik labai smagus, bet ir be abejonės – naudingas ir lavinantis. Būtent „Miestams, vandenims…“ priskiriu dalį laurų dėl to, kaip aistringai mano Vilius pamėgo geografiją.
Žaidimą geriausia žaisti 2-6 asmenims. Teoriškai žaidėjų skaičius neribotas, tačiau žaidžiant daugiau nei šešiese jis pasidaro nuobodokas. Žaisti gali tie, kurie jau moka rašyti, geriausia jei visi yra panašaus išprusimo, arba bent jau tie didesni išprusėliai yra draugiški bei supratingi ir moka kartais palaukti mažesnių – lėčiau rašančių ir ilgiau galvojančių.
Reikės: kiekvienam žaidėjui turėti po popieriaus lapą ir rašiklį; seno laikraščio, ar kito makulatūrai skirto leidinio.
Žaidimo eiga:
1. Pradžioje visi nusibraižo lenteles, kurias žaidimo metu pildys. Atsižvelgiant į žaidėjų amžių, žinias, pomėgius, galima rinktis įvairius dalykus, kuriuos įtrauksite arba neįtrauksite. Mes paprastai žaidžiame tokį variantą: Miestai, vandenys, valstybės, gyvūnai, augalai, vardai.
2. Vienas iš žaidėjų išburia raidę: užsimerkęs duria rašikliu į seno laikraščio tekstą, pasižiūri į kurią raidę pataikė ir visiems ją garsiai paskelbia.
3. Paskelbus raidę lenktynės prasideda – žaidėjai puola pildyti savo lenteles, rašydami į jas žodžius iš išburtos raidės. Pirmasis užpildęs visą lentelės eilutę, šaukia: Stop! Jam sušukus, kiti žaidėjai privalo padėti rašiklius (pradėtą rašyti žodį leidžiama užrašyti iki galo).
4. Tada visi ratu, pradedant greičiausiai užpildžiusiu žaidėju, skaito ką parašę. Iš pradžių perskaitomi visų parašyti miestai, po to vandenys ir t. t. Jei du ar daugiau žaidėjų parašė tą patį žodį, pvz., prie miestų iš V raidės parašė Vilnius, jie šį žodį lentelėse išbraukia ir už jį neskaičiuoja nei vieno taško. Kiti žaidėjai, kurie parašė kitą, nei su vienu žaidėju nesikartojantį miesto pavadinimą, už jį gauna po 1 tašką.
5. Perskaitę visus pavadinimus, žaidėjai susiskaičiuoja savo taškus ir užrašo juos į taškų grafą. Vėl išburiama nauja raidė ir vėl rašoma. Laimi tas, kuris, pabaigus žaidimą, turi surinkęs daugiausiai taškų.
Parašykite komentarą