Skaičiukai-sausainiai – valgomos dekoracijos

Skaičiukai – sausainiai

Sausaininiai skaičiai – puikus ir įvairiai panaudojamas dalykėlis vaikų gimtadieniui. Iš vaikystės atsimenu kaip smagu būnant gimtadienio sukaktuvininku ant vaišių stalo ieškoti lėkštelės, kurioje laukia gelsvai rausvas, naujai suėjusių metų skaičius. Ir jį būdavo leidžiama suvalgyti prieš visas mišraines, silkes ir kitą normalų maistą!

Patogiausia skaičiukus kepti turint specialias formeles. Tačiau jei nedavėte įžadų aprūpinti kepiniais visos mokyklos, išsiversite ir be formelių. Tiesiog suplėšykite tešlą rankomis į nedidelius gabaliukus, iš jų iškočiokite plonus volelius, o jau iš šių raitykite sausainius. Jei norite plokštesnių – jau suformuotus sausainukus atsargiai pakočiokite kočėlu. Tešlą galite naudoti pačią įvairiausią, svarbu, kad ji būtų iš kočiojamų tešlų giminės ir jos kepinius mėgtų žmogeliukas, kurį ruošiatės pradžiuginti.

Nuotraukoje – skaičiukai, kuriuos kepiau pagal Beatos virtuvės receptą, tik, žinoma, uogienės į juos nedėjau.

Kaip panaudoti sausaininius skaičius:

   • Skaičiukų prikepti daug ir patiekti vaišėms ar įteikti svečiams kaip švenčių lauktuves.
   • Kiekvienam mažajam (o galima ir kiekvienam didžiajam) svečiui padaryti po skaičių – pakabuką.
   • Serviruojant stalą į kiekvieną lėkštę įtupdyti po skaičiuką.
   • Galima išraityti dailiai vieną didesnį skaičių, iškepti ir juo puošti tortą.
   • Sausaininiais skaičiais gali užderėti gimtadienio medelis – į vazą pamerkiame turimų šakelių, o ant jų, kaip kalėdų žaisliukus sukabiname keptus skaičius. Puikiai pakeis gėlių puokštę sveikinant mažąjį sukaktuvininką. Šakelių siūlyčiau susiveikti nenusiaubiant artimiausio parko – galima panaudoti sode nugenėtas ar miške rastas nulūžusias šakas. Žiemos metu gėlių parduotuvėje rasite puikiai tiksiančias kačiukų, bugienio šakeles (tik perspėkit vaikus, kad bugienio uogų valgyti negalima – jos šiek tiek nuodingos).
   • Gimtadienio girliandai kepti skaičiai taip pat tiks kuo puikiausiai.
   • Sausaininiams skaičiams į kompaniją galima iškepti sausaininių raidžių.

Ir taip galima prigalvoti dar daug visko, bet palieku erdvės ir jūsų idėjoms, gal pasidalinsite?

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *