Nutrinami loterijos bilietai vaikams, kaip pasidaryti, gimtadienio mugė

Loterija vaikams – kaip pasidaryti nutrinamus bilietus

Loterija patinka visiems – tiek vaikams, tiek ne vaikams. O nutrinami loterijos bilietai yra išvis smagi pramoga – ypač naminės loterijos, kur visi ką nors laimi ir net nedidukas prizas tampa svajonių laimėjimu, kai skubiai trindamas bilieto dažus pamatai ryškėjantį jo pavadinimą. O geriausia, kad nutrinamus loterijos bilietus labai paprasta padaryti – juos paruošti gali net ir vyresni vaikai. Tik reikia šiek tiek laiko – paskutinę minutę tokios loterijos nesuruoši – guašas turi džiūti bent porą valandų.

Vaikams drąsiai patikėkite bilietų puošybą, jei nenorite, kad matytų užrašus, tegul puošia jau uždažytų loterijos bilietų rėmelius – juos galima apipiešti, apklijuoti lipdukais ar linksmomis iškarpomis iš senų žurnalų. Fantazuokite!

Loterijos prizais gali būti įvairios vaikams patinkančios smulkmenos: trintukai, drožtukai, tušinukai, muilo burbulai, papuošaliukai, ledinukai ant pagaliuko (gali būti ir smagiai dekoruoti), smulkūs žaisliukai, balionai ir kiti dalykai. Svarbu apgalvoti, kad bet kuris prizas pradžiugintų bet kurį laimėtoją – todėl, jei švenčia mišri vaikų draugija, labai mergaitiškų ar berniukiškų prizų geriau vengti – kažin ar koks Jonukas labai džiaugsis Hello Kitty plaukų gumute…

Loterijos bilietuose galite iš karto užrašyti prizo pavadinimą, o galite tik numerį, kurį vaikas turės susirasti. Norint, prie loterijos galima ir lobio paieškas prijungti, tik tuomet šiai pramogai reikės skirti gerokai daugiau laiko. O dar šiuos bilietus galima panaudoti užduočių žaidimams ir kam tik sugalvosit!

Reikės:

  • Balto matinio kartono
  • rašiklio, geriau gelinio
  • guašo
  • žvakės
  • muilo
  • teptuko arba kempinėlės

Nutrinami loterijos bilietai – kaip juos pasidaryti:

1. Kartoną sukarpome norimos formos vienodais gabalėliais. Aš karpiau 10×5 cm stačiakampiais, bet loterijos vaikams bilietus galima pasidaryti ir įdomesnius – stambesnę sausainių formelę panaudoti kaip trafaretą ir prisikarpyti gėlyčių, širdelių, namukų ar kitų smagių dalykų.
2. Bilietų viduryje pieštuku apsibrėžiame vietą, kur slėpsime bilieto užrašą. Aš savo stačiakampiuose nusibraižiau 6×2 cm dydžio stačiakampius.
3. Geliniu ar panašiu ryškesniu rašikliu (tinka ir paprastas mėlynas tušinukas, tik atrodo ne taip gražiai) užrašome bilietų tekstus, papuošiame jų rėmelius.
4. Užrašus labai gerai patriname žvake – parafinas turi padengti visą pieštuku apsibrėžtą plotą – kitaip bilieto dažai nenusitrins. Išvaškuotą bilieto vietą patepame muilu: vos vos sudrėkiname pirštą vandeniu, jį pamuiluojame ir tepame. Muilo sluoksnis reikalingas, kad tolygiau užsiteptų guašo dažai, iš bėdos galima išsiversti ir be jo.
5. Muilo sluoksniui išdžiūvus, užtepame guašu – galima įprastai teptuku, o galima užtaškuoti kempinėle. Norint tvarkingo, vienodo antspaudo, iš kempinėlės reikėtų iškirpti reikiamo dydžio stačiakampį gabalėlį, jį ištepti guašu ir užantspauduoti bilieto tekstą. Loterijos vaikams bilietėliai paruošti – telieka sulaukti kol išdžiūs!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

9 Responses

  1. A.
    |

    Technika panaši į raižinukų.
    Manau, galima vietoj muilo naudoti sutrintos kreidos miltelius.
    Ir žvakė geriau vaškinė – su tuo parafinu ten gali galus atiduoti…
    Ačiū už idėją!

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Aš naudojau pačią paprasčiausią – žvakę-tabletę, ji, mano galva, šimtu procentų parafininė, bet viskas puikiai pavyko. Tačiau ačiū už mintis, tikrai galima pabandyti ir kitokias variacijas!

  3. |

    per kiek laiko išdžiuvo guašas?

  4. Alvilė Rimaitė
    |

    Žiūrint kokį sluoksnį užtepsite: jei storą, gali prireikti ir kelių valandų, jei ploniau – iki valandos. Todėl, jei norite greitesnio rezultato, dažykite tamsių spalvų guašu, jo užteks plonesnio sluoksnio, kad uždengtų užrašą ant bilieto.

  5. Patricija
    |

    Aciu pameginsiu pasidaryti pati siandien

  6. Alvilė Rimaitė
    |

    Miela Patricija, tikrai pamėginkite, mano mažoji nepaprastai mėgsta šiuos bilietus ir vis prašo, kad kokiai progai dar jų padaryčiau 🙂 Paprasta ir smagu 🙂

  7. patricija
    |

    Mano brolio gimtadienis ryt jis norejo situ bilietu

  8. As
    |

    Kokio muilo reikia skysto ar kieto, o jei kieto tai gal ūkinio? Kokie prizai tiks visiem vaiką nuo darželinukų iki 4-veitokų

  9. Alvilė Rimaitė
    |

    Sveiki, muilo reikia įprasto kasdienio kieto muilo, skirto rankoms plauti. Muilas padeda tolygiau pasiskirstyti guašui, jis nėra būtinas. Iš tokių prizų, kad tiktų įvairaus amžiaus vaikams, siūlyčiau įvairius smulkius kanceliarinius reikmenis: pieštukai, trintukai, rašikliai, drožtukai, antspaudukai, užrašinės – mano manymu, geriau tegul jie būna nedidukai, bet smagūs, įdomesni, išpiešti vaikų mėgstamais herojais ir panašiai. Specializuotose kanceliarinėse prekėse tikrai tokių rasite. Taip pat prizais gali būti Lego figūrėlės, muilo burbulai, miniatiūriniai pliušiniai žvėreliai. Ir, žinoma, valgomi – galima apsilankyti kurioje nors specializuotoje saldainių parduotuvėje ir parinkti įdomesnių mini šokoladukų, ledinukų ant pagaliuko, guminukų. Arba, jei norosi sveikiau – skanėstus išrinkti sveikų produktų krautuvėlėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *