Apie muilo burbulus – kaip pasigaminti ir ką žaisti

Jei norite su vaikais smagiai praleisti laiką lauke – muilo burbulai nenuvils! Tai tokia pramoga, kuri pasiteisina visados, ypač kai pagrindinė publika dar vos praaugusi stalą… Gimtadienio metu su muilo burbulais galite suimprovizuoti įvairių žaidimų: kas pagaus daugiausiai burbulų, kieno išpūsti burbulai toliausiai nuskries, kas išpūs didžiausią burbulą, arba ilgiausiai nesprogstantį rekordininką. Su vyresniais vaikais galite mėginti atsargiai muilo burbulus gaudyti ir lipdyti vieną prie kito. Arba tiesiog pūsti ir gėrėtis!

Prekybininkai pastaraisias metais irgi tinkamai įvertino muilo burbulus ir dabar galime rinktis iš galybės įvairiausių burbulų su dar įvairesniais pūtikliais. O kad kiekvieną syk, stebuklingajam indeliui ištuštėjus (kartais regis jis pats išsipila…) nereikėtų bėgti pirkti naujo – skystį jiems pūsti galime pasigaminti ir namuose. Žinau, žinau, kad visi žino stebuklingą receptą – praskiestas „Fairy“ lygu geriausi muilo burbulai… Tačiau aš noriu pasiūlyti du, mano galva, vaikams tinkamesnius receptus: su vaikišku šampūnu/vonios putomis ir su „draugiškesniu“ indų plovikliu. Juk maži bambliukai burbulus pūsdami kartais nepasidrovi jų ir lyžtelėti, sprogdami burbulai aptaško vaikų odelę, o būna, kad ir į akytes papuola…

Mano parinkti receptai – paprasti, iš kiekvienuose namuose randamų medžiagų. Vienu pūtimu jų išsipučia mažiau nei pirktinių, tačiau jie didesni ir kiek ilgėliau laikosi nesprogę dėl į jų sudėtį įeinančio miltinio cukraus. Pučiam?

1 Receptas: standartiniam 50 ml indeliui užpildyti sumaišykite po 20 ml apyšilčio vandens ir vaikiškų vonios putų arba vaikiško šampūno. Įplakite 1 šaukštelį miltinio cukraus (cukraus pudros), kol jis ištirps.

2 Receptas: standartiniam 50 ml indeliui užpildyti sumaišykite 15 ml indų ploviklio „Neutral“  su 25 ml apyšilčio vandens. Taip pat kaip ir pirmajame recepte, įplakite 1 šaukštelį miltinio cukraus, kol jis ištirps. Pati nebandžiau, tačiau mano draugė taip gamina ir su ekologišku „Sonett“ indų plovikliu.

O jei norite būti visai gudrūs ir viską viską patys pasidaryti – šaunų pūtiklį pasigaminsite aštriu peiliuku ar mažomis žirklutėmis prakirpdami paprasto plastikinio šiaudelio galą. Štai taip:

Kirptas šiaudelis – burbulų pūtiklis

Pučiam!!!

 

Taip pat skaitykite:

Ką vaikams žaisti lauke?

Ką vaikams veikti vasarą?

2 Responses

  1. Anonimas
    |

    labai nepatiko nes labai sunaudojom dauk cukraus sampuno .

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    🙁 keista, nes pati dariau ne sykį ir tikrai gavosi, gal tiesiog šapmūno rūšis kitokia – aš paprastai kurį nors vaikiškų šapmūnų naudoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *