Popierinės girliandos – 3 būdai kaip pasidaryti

Kai reikia greitai ir paprastai papuošti vaikų šventę, popierinės girliandos – puiki išeitis, Žinoma, jų būna ir oi, kokių įmantrių, tačiau šįkart apie tokias mandruoles nekalbėsim. Šiandien – 3 būdai, kaip popierines girliandas pasidaryti viens du – iš medžiagų, randamų kiekvienuose namuose, į gamybą įtraukiant vyresniuosius vaikus.

1. Vertikali siūta girlianda. 2, 5 metro reikės: 2-3 lapų spalvoto dvipusio popieriaus, 1-2 lapų senų natų, siūlo su adata, siuvamosios mašinos, trafaretų – formelių girliandos figūroms išpjaustyti, paprasto pieštuko. Girliandos figūroms išpjaustyti labai kūrybingai galima panaudoti sausainių kepimo, modilino formeles ar vaikiškų žaidimų trafaretus. Tiesiog pasidėkite ant dvigubai ar trigubai sulenkto popieriaus, apsibrėžkite pieštuku ir kirpkite. Siūlyčiau rinktis paprastesnes formas, nes iš storesnio popieriaus įmantrius karpinius dailiai iškirpti sudėtinga. Išsikirpę norimas figūras, susidėliokite iš jų jums gražiausią seką, pasimatuokite kokių norėsite atstumų tarp figūrėlių. Imkitės siuvimo. Pasirinkite ploniausią adatą ir siūkite paprasta tiesia siūle. Prieš pradėdami siūti, palikit apie 20 cm laisvą tiek apatinį, tiek viršutinį siūlus (surišę šių siūlų galus gausite girliandos pakabinimo kilpą). Siūkite pirmąją girliandos figūrėlę, po jos toliau siūkite „orą“, kad siūlas eitų toliau, suformuodamas tarpelį tarp figūrėlių. Jei norite vienodų tarpų – skaičiuokite kiek dygsnių paskyrėte pirmajam tarpui ir toliau kartokite tą patį skaičių. Prisiuvę paskutinę figūrėlę užbaikite siuvimą pasiūdami kelis dygsnelius atbuline kryptimi. Tokios vertikalios girliandos gražiai atrodo pakabintos kelios viena šalia kitos.
Iškirpę figūras, sudedame jas norima seka
Girliandą siūname paprasta tiesia siūle

2. Girlianda iš keksiukų „sijonėlių“. 2, 5 m reikės: 60-70 keksiukų popierėlių, siūlo ir plonos adatos.

Tai girlianda, kurią padarysite žaibiškai – per kelias minutes. Įverkite reikiamo ilgio dvigubą siūlą ir ant jo suverkite keksiukų popierukus. Norėdami daugiau margumo, derinkite skirtingus keksiukų padurkus. Jei naudosite ne pačią storiausią adatą, po šventės girliandą galėsite išsiardyti ir jos popieriukus panaudoti pagal tikrąją paskirtį – keksiukams. Išbandyta – pro ta mažą skylutę tešla neprateka.

Suveriame keksiukų popierėlius
Žaibiškai padaroma dekoracija - keksiukų sijonėlių girlianda

3. Girlianda iš žiedelių. 2,5 m reikės 2-3 lapų spalvoto dvipusio popieriaus, 1-2 lapų senų natų, popieriaus klijų, popieriaus giljotinos arba žirklių.

Jei turite tą baisiai vadinamą popieriaus pjaustymo įrenginį, žiedelių girliandą pasidarysite greitai. Be jos, su paprastomis žirklėmis, siūlyčiau kviestis į pagalbą jaunąją kartą, nes darbo bus pakankamai. Taigi, su giljotina, ar be jos – susipjaustome popierių norimo pločio ir ilgio juostelėmis. Lenkiam po vieną į žiedą, užklijuojame ir taip formuojame norimo ilgio grandinėlę.

Greičiau sukarpysite su popieriaus giljotina
Pasiruošiame norimą skaičių juostelių
Žiedelių girlianda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *