Drugelių gimtadienis Gimtadienio mugė

Drugelių gimtadienis – ką galima nuveikti?

Grakštūs, spalvingi ir dailūs tarsi pasakų karalaičiai tie drugeliai. Pažįstu ne vieną mergytę, dėl jų galvą pametusią, o ir pati šiam trapiam vasariškam grožiui nesu abejinga. Todėl ir pakviečiau drugelius į savo Nidutės šventę, kaip pagrindinę 2-jų metukų gimtadienio temą. Pakviesti jie labai nesididžiavo, atplazdėjo ir pripildė gimtadienį daugybės gerų dalykų. Jais, o ir kitomis mintimis, kurios man šovė į galvą tik po šventės – dalinuosi su jumis. Taigi, drugelių gimtadienis – ką galima nuveikti?

Kadangi Nidutė labiau už viską mėgsta lauke trypinėti, nusprendėme surizikuoti su orais ir gimtadienį švęsti senelių sode. Na, lietaus išvengėme, o tai svarbiausia. Tačiau kaip liudija nuotraukos, lengvutes suknytes teko pakeisti sluoksniuota tarsi kopūstas apranga. Tačiau ir ant šiltų kepurių – kuo puikiausiai tiko drugeliškos gimtadienio kepurėlės iš Party Inbox. Labai jos visiems tiko ir patiko, ir net vyresnysis brolis Vilius su ta kepurėle visą šventę nesiskyrė ir skraidė kaip koks tikras reaktyvinis drugelis.

Drugelių kepurėlės puikiai tiko net ir ant šiltų kepurių
Kai kurie drugeliai skraidė kaip pašėlę

Kalbant apie aprangą – drugelis labai populiarus mažų mergyčių drabužių veikėjas. Turbūt pas kiekvieną rasime jei ne suknytę, tai kepurytę ar megztinuką su plaštake. Tad viena iš idėjų būtų susitarti su svečių mamomis, kad juos padabintų apranga su kokia drugeliška detale. Dėl visa ko, jei kuris svečiukas, dėl kažkokių priežasčių neapsirengs drugeliškai, reikėtų turėti atsargoje drugelių karolius, segtukų, ar tas pačias drugeliškas kepurėles, kad visi jaustųsi gerai.

Pradėjom nuo rūbų, bet metas prie stalo. Drugeliai – labai dėkinga tema vaišėms. Kad jos būtų drugeliškos, net nebūtina pačios plaštakės formą naudoti. Galite tiesiog paruošti keletą gėlyčių formos vaišių – sumuštinukų, sausainių – gėlės formelę aptiksime turbūt kone kiekvienos šeimos virtuvėje. Tačiau jei turite drugelio formelę – ji tikrai pravers. Galite prikepti pačių įvairiausių sausainukų – paprastų, su pagaliukais, ar su dantų krapštukais – skirtų keksiukams ar kitoms vaišėms dekoruoti. Trokšdami daugiau spalvų, sausainukus galite dekoruoti spalvoto glajaus pieštukais. Sausainių receptą ir kaip dekoruoti rasite čia.

Drugelių sausainiai
Drugelių sausainukais galima dekoruoti keksiukus

Didžiulį spalvingą drugelį paprasta sudėlioti iš įvairių vaisių. Tiesiog dėliokite kuo spalvingesnius vaisius ir uogas ant didelės lėkštės ar padėklo. Jei gėrybės ne iš močiutės sodo, galite vaisius 15 min. pamirkyti vandenyje su keliais šaukštais sodos. Jei vaikai labai trokšta drugelio su veiduku – išpieškite jį spalvoto glajaus pieštukais ar tirpintu šokoladu. Drugelio ūselius gali suvaidinti ant dantų krapštukų suvertos vynuogės. Gražią plaštakę sudėliosite ne tik iš vaisių, bet ir iš saldainių ar nedidelių keksiukų.

Drugelis – vaisių assorti
Įdomiai sudėti vaisiai, gali tapti geidžiamiausiu desrtu...
Ir žinoma, labai drugeliškos nuotaikos vaišėms suteiks teminės dekoracijos – mes, kartu su kepurėlėmis, džiaugėmės gražiais, tvirtais Party Inbox puodukais ir lėkštutėmis.
Teminės dekoracijos labai pagyvina vaikų gimtadienio stalą
Smagūs ir spalvingi indai vaikų gimtadieniui

Ką žaisti per drugelių gimtadienį? Mes rinkomės muilo burbulus, kurie su drugeliais siejasi savo lengvu sklendimu šiltam vėjui pučiant ir kurie aplamai šiam Nidos gyvenimo etape užima labai reikšmingą vietą.
Kita veiklos idėja – gėlės, jas galite piešti, galite iškarpytas spalvoti, galite pasigaminti net ir su pritvirtintais mediniais iešmeliais vietoj kotelių ir tokias duoti vaikams spalvoti. Arba išsikirpti iš spalvinamo audinio Tidny ir spalvoti specialiais flomasteriais. Žinoma, dar geriau tiktų spalvoti drugelius, tačiau gėles iškirpti paprasčiau... O jei turite daug akmenukų dailiu paviršiumi, galite duoti kiekvienam vaikui išpiešti ant jo po gėlytę, drugelį ar kitą vabaliuką.
Jei norite duoti veiklos mažoms galvelėms, galite suorganizuoti „Išsitrauk raidę“ ar tiesiog pažaisti „Iš antros raidės“ (kiekvienas žaidėjas sako pavadinimą iš antros prieš tai įvardinto pavadinimo raidės) – augalų ir vabalų temomis.

Iš spalvinamo audinio iškirptos gėlės – puiki pramoga
Drugelių girliandą nesunkiai pasigaminsite patys

Na, o jei šventę norėtumėte papuošti ir savo sukurtomis dekoracijomis, labai nesunkiai pasigaminsite drugelių girliandą iš spalvoto dvipusio popieriaus. Kaip pasigaminti, skaitykite čia.

O gal Jus turite dar šaunesnių minčių ką nuveikti per drugelių gimtadienį? Pasidalinkite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *