Išsitrauk raidę

Išsitrauk raidę!

„Išsitrauk raidę!“ pravers tiek norint apmalšinti gimtadienio siautligę, tiek išjudinti nedrąsesnius žmogučius. Trumpai tariant – publiką balansuojantis ir smegenis mankštinantis žaidimas. Juk ne paslaptis, kad vaikams šią kūno dalį treniruoti ir geriausia – žaidžiant. „Išsitrauk raidę!“ esmė paprasta – išvardinti reikiamą skaičių pavadinimų iš išsitrauktos raidės.  Kadangi žaidimas teminis, jis laaabai tinka teminiams gimtadieniams. Jei, tarkime, vyksta princesių puota, galima pasirinkti vardinti pasakų veikėjus. Jei gimtadienio tema – drugeliai, galite vardinti gėlių pavadinimus ar tiesiog augalus. Na, o jei temos šventei nesate priskyrę, kas bus vardinama gali sugalvoti pats sukaktuvininkas – variantai įvairūs: profesijos, miestai, gyvūnai, knygos, filmai… Jei žaidime dalyvaus mažesni vaikai, rinkitės paprastesnes temas – valgomus daiktus, vardus.

Reikės: žaidimų kauliuko, tuščio popieriaus lapo, rašiklio ir kortelių su abėcėlės raidėmis. Galite jas surašyti ranka arba atsispausdinti ant lapo ir sukarpyti. Užrašomos visos raidės, išskyrus rečiau naudojamas Č, F, H, U, Z, Ž.

Žaidimo eiga:

1. Žaidėjų vardai surašomi ant popieriaus lapo – vėliau čia bus užrašomi jų gauti taškai.

2. Kortelės su raidėmis dedamos užverstos priešais žaidėjus ir sumaišomos.

3. Žaidėjai susitaria kiek ratų žais. Žaidžiama ratu, judant laikrodžio rodyklės kryptimi.

4. Žaidimą pradeda jauniausias žaidėjas – atverčia kortelę su raide ir meta kauliuką. Žaidimo užduotis – išvardinti tokį skaičių pavadinimų, kokį rodo išmestas kauliukas. Pavadinimai, žinoma, vardinami iš tos raidės, kuri yra ištraukta. Už kiekvieną pavadinimą gaunama po tašką. Tarkime, jei žaidėjui iškrito skaičius 6, o jis išvardino tik 4 pavadinimus, jam ir užrašomi 4 taškai. Taškai rašomi į popieriaus lapą šalia vaikų vardų.

5. Pasibaigus žaidimui, taškai suskaičiuojami ir laimėtoju garbingai tituluojamas daugiausiai taškų surinkęs gudruolis.

 

 

  1. Jurga
    |

    Jau išbandėme ir labai patiko! Žaidėme profesijas, ir miestus su valstybėmis – smagus ir paprastas, greit pasidaromas žaidimas, ačiū už idėją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *