kaip pasiūti prijuostę

Spalvinama prijuostė

Jei reikėtų sudaryti lengviausiai pasiuvamų dalykų penketuką, ši siūta prijuostė į jį liuoktelėtų ilgai negalvodama. Nei didesni siuvimo įgūdžiai, nei siuvamoji mašina jai nebūtini. Viena popietė – ir originali dovana šeimininkauti mėgstančiai (ar galbūt kaip tik pamėgsiančiai) mergytei paruošta! Jei audinio ir laiko turite daugiau, galite tokia pačia dovana aprūpinti ir mamą: patikėkit, kartu apsijuosus prijuostėmis apima toooks smagus bendrumo jausmas!

Reikės: audinio Tidny  36×53 cm (50×62 cm – 68×76 cm); 17- 25 mm pločio juodos arba baltos juostelės 158 (196 – 253) cm, juodų arba baltų siūlų; spalvoto siūlo ir smeigtukų sudygsniavimui (nebūtinai); siuvamosios mašinos arba patogios adatos jei siusite rankomis; žirklių.

 

Prijuostės schemoje, o taip pat ir siuvimo aprašyme nuorodomi 3-jų dydžių matmenys: pirmasis skaičius 2-4 metų vaiko; antrasis skaičius 7-10 metų vaiko; trečiasis skaičius – suaugusio žmogaus. Ant sulenkto vertikaliai per pusę audinio išvirkščios pusės nusibrėžiame pusinį prijuostės brėžinį. Aš piešiau be iškarpos, tiesiog liniuote atsimatavusi ir susižymėjusi kreida taškus. Jei audinio turite daugiau – galite parinkti piešinukus, kurie labiausiai patiks būsimai prijuostės šeimininkei. Siūdama dukterėčiai žiūrėjau, kad prijuostėje būtinai atsidurtų pasakų pilis. Na, o mano Nidai griežtai privalomas prijuostėlės gyventojas buvo šuniukas.

Prijuostės schema
Prijuostės schema

 

Tidny audinys mane ir pakerėjo savo žavių piešinukų įvairove – žiūrint į juos lengvai galima visą pasakų knygą sukurti!

Bet grįžkime prie siuvinio – sekantis žingsnis: iškerpame prijuostę iš pusiau sulenkto audinio.

 

Prijuostės iškarpa
Prijuostės iškarpa

 

 

 

Apatinius prijuostės šonus atlenkiame (apie 2-3 cm), sudygsniuojame, kad gražiau susisiūtų ir mašina arba rankomis siuvame paprasta tiesia siūle. Tą patį padarome su prijuostės apačia ir viršumi.

Atlenkiame su smeigtukais
Atlenkiame su smeigtukais
Sudygsniuojame
Sudygsniuojame
Atlenkti šonai ir apačia
Atlenkti šonai ir apačia

 Imame juostelę ir pridygsniuojame ją prie prijuostės viršutinių šonų taip, kad laisvi jos galai, skirti užrišimui liktų 36 (45 – 60 ) cm ilgio, o viršutinei kilpai paliekame 50 (58 – 65) cm. Kilpos dydį vaikams bus galima reguliuoti užrišant mazgelį – tokiu būdu, prijuostė galės „augti“ kartu su savo šeimininke. Mašina ar rankomis prisiuvame juostelę tiesia siūle. Siuvant mašina dedame išvirkščia puse į viršų – taip lengviau stebėti, kad užlenktoji audinio dalis kur nors nepaspruktų. Juostelės galiukus apsiuvame, kad neirtų.

Pridygsniuojame juostelę
Pridygsniuojame juostelę
Prisiuvame juostelę
Prisiuvame juostelę
Prijuostė pasiūta
Prijuostė pasiūta

 

 Prijuostė gatava! O kad atsiskleistų visas jos smagumas, būtinai jai į draugiją dovanų maišelin ir specialius flomasterius įdėkite. Toje pačioje Ikea jų rasite tikrai gerų – patogiai padėti audinių skyriuje.

Beje, tokią prijuostę drąsiai galite siūti ir berniukui – juk girdėjote žmones kalbant, kas pasaulyje geriausi kulinarai?

2 Responses

 1. Inga
  |

  Sveiki,

  gal turite pasiūlymą kur būtų galima šiuo metu gauti Tidny medžiagos? Ikea Vilnius rodo, kad neturi 🙁

  Pagarbiai,
  Inga

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Inga,

  pamėginkite paklausti pas juos (darbo dienomis pas juos veikia ir pagalba telefonu), kada planuoja gauti. Aš pernai panašioje situacijoje buvau atsidūrusi, labai man reikėjo šio audinio, tai atsimenu daugmaž pasakė, kada planuoja gauti, bet aš ir pati sekiau internetu – kai jau atsirado ir nulėkiau pirkti:) Prieš šventes ši medžiaga paklausi – iš jos tikrai galima visokių originalių dalykų sugalvoti. Sėkmės ir tikiuosi, kad gausite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *