edukacinės programos darželinukams išleistuvėms ir ne tik

Edukacinės programos darželinukams – išleistuvėms ir ne tik

Šiandien – net dvi puikios progos pakalbėti apie edukacines programas darželinukams. Viena vertus, visus noriu pasveikinti su Tarptautine švietimo diena! Taip taip, sausio 24-oji turi tokį gražų titulą. Kita vertus – dabar pats metas, kai būsimų pirmokų mamos pradeda planuoti svarbiąją pavasario šventę – išleistuves iš darželio. Tarp kitų rūpesčių sukasi ir šventinių pramogų klausimas – kuo nuspalvinti šventę, kad būtų įsimintina, prasminga ir vaikams smagu bei įdomu? Mano galva, čia labai tinka edukacinės programos – žaisminga forma parengtos įdomiausios pažintys su vienu ar kitu dalyku, skatinančios vaikų žingeidumą, norą domėtis ir gerai nusiteikus keliauti mokslo takais pirmyn. Siūlau pažvelgti iš arčiau į keletą puikiai parengtų edukacijų ikimokyklinukams – jas galime rinktis tiek išleistuvėms, tiek ir nelaukiant jų – juk pažinimo puotą vaikams galime surengti ir be ypatingos progos.

Studija „Sveiki sveiki“ ikimokyklinukams siūlo įvairias edukacijas sveikatos temomis, kurias pritaiko pagal amžių. Apie vienus dalykus kalbama su trimečiais, apie kitus – su penkiamečiais, dar apie kitus – su šešiamečiais-septynmečiais. Galima rinktis atskiras temas, pavyzdžiui: sveiką mitybą, higieną, žmogaus pojūčius, patyčių prevenciją, o galima ir jungtines, kurių metu apimama daugiau sveikatos sričių. Užsiėmimus vedančios visuomenės sveikatos specialistės smagia forma, su įpintomis pasakomis ir žaidimais pasakoja vaikams apie pusryčius valgyti pamėgusį meškutį, apie dantukų priežiūrą, daržovių ar vandens naudą. Antroje užsiėmimo dalyje žaidžiama daug aktyvių žaidimų, skatinančių vaikų fizinį aktyvumą, bendrystę ir draugystę.

Visas „Sveiki sveiki“ programas galima derinti individualiai, jos gali būti tiek edukacinio, tiek pramoginio pobūdžio. Papildomai galima užsakyti vaikams visuomet daug džiaugsmo teikiančią peišimo ant veidukų pramogą.

Edukacijos vedamos „Sveiki sveiki“ studijoje Kaune, taip pat jos gali būti surengtos ir jūsų pasirinktoje vietoje.

„Ekožvakės“ darželinukams paruošė kūrybines edukacijas, skatinančias pasinerti į fantazijų pasaulį ir ugdančias pasitikėjimą savimi:

 • Piešimas smėliu – spalvoto smėlio pagalba išgaunami gražūs paveikslėliai ir tam tikrai nereikia mokėti piešti. Užsiėmimo metu dalyviai sužino, kaip naudoti spalvotą smėlį, gauna specialius paveiksliukus, kuriuos nuspalvinę smėliu, gali pasilikti atsiminimui.
 • Piešimas ant stiklo – vėjo varpelių gamyba. Piešimas ant stiklo – viena paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys tavo piešinys. Dėl to piešti labai įdomu. Sukurti vėjo varpeliai – nuostabus garso bei vaizdo derinys, ne tik puošiantis, bet ir raminantis savo lengvai skimbčiojančiais garsais.
 • Laikrodžių dirbtuvių metu vaikai kiekvienas gamina po originalų laikrodį. Laikrodžio ciferblatas paruoštas iš medienos, telieka išsirinkti norimą modelį ir nerti į kūrybą – dažyti, spalvoti, puošti akmenėliais. Prie papuošto ciferblato tvirtinamas mechanizmas ir vaikai namo gali neštis nuostabų, savo rankų darbo ir patį tikriausią veikiantį laikrodį.

„Ekožvakių“ užsiėmimai rengiami išskirtinėje Raudondvario dvaro aplinkoje, arba organizatoriai gali atvykti į kitą pasirinktą vietą.

kūrybinės dirbtuvės darželinukams kaunas

darželio išleistuvės idėjos

Turbūt sutiksite, kad dauguma ikimokyklinio amžiaus vaikų tiesiog galvas pametę dėl LEGO kaladėlių. O jei iš jų galima sudėti važiuojančią mašinėlę ar judantį robotą! „Robotikos akademija“ kviečia vaikus susipažinti su įdomiuoju robotų pasauliu! Ikimokyklinukams skirtų edukacijų metu vaikai su mokytojo pagalba aiškinasi, kas yra robotas, iš ko jis gali būti padarytas ir kaip gali mums padėti atlikti įvairius darbus. Suprasti kas yra robotas ne taip ir lengva, tenka gerai pasukti galvą atsakant į tokius klaustukus – „Kas labiau robotas? Skalbimo mašina ar močiutė?“. Pasibaigus diskusijoms svarbiais ir vaikams labai rūpimais klausimais, organizuojamos pultu valdomų LEGO mašinėlių varžybos. Įveikus jų užduotis, vaikus aplanko legendinis filmuko herojus ir puikus „Robotikos akademijos“ draugas Baymax’as. Mažieji tyrinėtojai su juo šoka, žaidžia gaudynes ir fotografuojasi.

„Robotikos akademija“ edukacijas rengia savo patalpose Vilniuje, arba gali atvykti į bet kurią pasirinktą vietą.

darželio išleistuvės lego robotai

Meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“ ikimokyklinukus kviečia:

 • tapyti ant vandens (kurti ebru meną);
 • gaminti spalvingus kvapnius muiliukus;
 • kurti paveikslus iš spalvoto smėlio.

Organizatoriai sako, kad tokios kūrybinės programos – puiki terapinė priemonė vaikams, nes padeda išlieti emocijas, vizualizuoti išgyvenimus, sutelkti dėmesį ir kartu atsipalaiduoti. Tai puikus būdas stiprinti mažų žmonių saviraišką, išlaisvinti kūrybines energijas; tokie užsiėmimai lavina vaikų vaizduotę, smulkiają motoriką, ugdo kantrybę. Dirbtuvių metu vaikai ne tik kuria, bet ir sužino įvairių įdomybių apie pasirinktą kūrybinę techniką, jos atsiradimo istoriją. Atminčiai apie šventę lieka savo rankomis kurtas darbelis.

Edukacijose naudojamos tik natūralios, žmogui ir aplinkai nekenksmingos priemonės, kuriomis pasirūpina organizatoriai, jose gali dalyvauti kiekvienas – meniniai gebėjimai nėra reikalingi.

Šios kūrybinės edukacijos rengiamos visoje Lietuvoje atvykstant į jūsų pasirinktą vietą, arba „VYTA“ centruose Kaune ir Vilniuje.

Žaibo suvaldymas, tikro sniego gamyba ir kiti kvapą gniaužiantys, įdomiausi mokslo eksperimentai, įvilkti į smagaus šou rūbą, vaikų laukia Mokslinio šou „Atradėjas“ programose. Ikimokyklinukų edukacijoms galima rinktis:

 • Elektrinį Teslos šou, kuriame įrodoma, kad pasitelkus galingąjį mokslą, įmanoma sutramdyti net žaibus ir elektrą;
 • Snieguotą ir speiguotą Frozen šou, kuriame vaikai gamina sniegą, skaniausius ledus ir susipažįsta su skystojo azoto stebuklais;
 • Mokslinio stiliaus šventę, kur vaikai ne tik stebi efektyvius stebuklus, bet ir patys aktyviai dalyvauja moksliniuose eksperimentuose ir jų metu pasijunta tikrais mokslininkais!

Visi „Atradėjo“ bandymai ir eksperimentai vyksta tik jų saugumą patvirtinus techninių mokslų daktarams, o naudojamos medžiagos turi saugos sertifikatus.

„Atradėjo“ mokslinė laboratorija gali atvykti į jūsų darželį, kavinę, namus ar darbovietę, arba pakviesti šventę surengti savo jaukiose naujose patalpose Vilniuje.

Pluoštą puikių edukacijų darželinukams siūlo Vilniaus senamiestyje veikiančios „Senųjų amatų dirbtuvės“.

 • Šešėlių teatre laukia pagal pasakų rinktinę ,,Ežiukas rūke‘‘ pastatytas spektaklis, po kurio žiūrovai apžvelgia visą atlikimo virtuvę, vedamos dirbtuvės norintiems pasigaminti šešėlinę lėlytę arba sukurti dangų.
 • Žvakių dirbtuvėse vaikai gamina žvakes vienu iš keturių būdų – mirkymu, liejimu „ant lanko”, vyniojimu arba sukimu.
 • Ekokeramika iš kavos tirščių – čia gaminami dekoratyviniai amuletai iš vaško ir kavos tirščių, dekoruoti baltiškais ar kitais simboliais. Pagrindinis edukacijos tikslas – įdomiai ir originaliai panaudoti tai, kas gali atrodyti nebepanaudojama.
 • Senovinio lėlių rišimo edukacijoje vaikai ne tik riša lėlytes mazgelių rišimo technika, bet ir susipažįsta su baltišku istoriniu laikotarpiu bei to meto drabužiais, papuošalais.
 • Senosios keramikos užsiėmimas supažindina su Vilniaus keramikos istorija, kiekvienas dalyvis pasigamina po nesudėtingą keramikos gaminį – dubenėlį, lėkštutę ar puodelį.
 • Vilnos vėlimo edukacijoje pasakojama apie vilną ir jos panaudojimą, veliami vilnos rutuliukai, kurie gali tapti papuošalais ar dekoravimo detalėmis.

„Senųjų amatų dirbtuvių“ edukacijas veda puikūs savo amato žinovai ir patyrę meistrai, o užsiėmimų metu sukurti darbeliai lieka juos kūrusiems vaikams šilta prisiminimo dovanėle.

Nuotraukos: „Sveiki sveiki“, „Ekožvakės“, „Robotikos akademija“, „VYTA“, „Atradėjas“, „Senųjų amatų dirbtuvės“.

Remiamas turinys

2 Responses

 1. Aušrinė
  |

  Laba diena,
  Norėčiau pasiteirauti dėl žvakių gaminimo edukacinės programos, atvykstant į Kauno darželį.
  Ar teikiate tokią paslaugą gal galime gauti informaciją.
  Ačiū

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Aušrine, susisiekite, prašau, dėl šios paslaugos tiesiai su „Ekožvakių“ komanda, tekste yra jų nuoroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *