edukacinės programos mokykloms ką įdomaus aplankyti pamatyti patirti

Edukacinės programos mokiniams – ką įdomaus aplankyti, pamatyti, patirti?

Žaviuosi dabartinių laikų edukacinėmis galimybėmis ir puikių edukacinių-kūrybinių programų įvairove, skatinančia mažąjį žmogų atrasti, pažinti ir tyrinėti, judėti pirmyn. Mano galva, edukacinės programos puikiausiai tinka vaikų šventėms pažymėti: ne tik gimtadieniams, bet ir Rudens šventei, kalėdiniam vakarėliui, darželio ar pradinukų išleistuvių proga, jos gali tapti geriausiu atsakymu, kai mes, tėvai, sukame galvą, ką padovanoti visai klasei įsimintina proga. Pasaulinės mokytojų dienos proga siūlau iš arčiau susipažinti su keletu skirtingų, šaunių edukacinių programų, padovanosiančių tikrą sielos šventę ne tik vaikams, bet ir jų mokytojams.

Vilniaus senamiestyje įsikūrusios Senųjų amatų dirbtuvės – lobynas norintiems iš arčiau pažinti senuosius amatus, patiems juos išbandyti, prisiliesti prie be galo įdomios amatininkystės istorijos. Temų pasirinkimas labai platus: šešėlių teatras, senieji stalo žaidimai, medžiaginių lėlių rišimas ar siuvimas, eko keramika iš kavos tirščių, popierinių lėlių istoriniais kostiumais gamyba, skiautinių siuvimas, stiklo karolių ar vitražo gamyba, vilnos vėlimas, knygrišystė, popieriaus gamyba ar marmuravimas, verpimas, audimas, pynimas, keramika, kauladirbystė, odininkystė, juostų vijimas, nėrimas adata, muilo gamyba, cianotipija (vienas iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų), gintaro pažinimo ir kitos pamokos.

Edukacijas veda puikūs savo srities meistrai, atskleidžiantys mokiniams įdomiausias amato istorijos detales, supažindinantys su pagrindiniais principais ir padedantys patiems pasidaryti po pasirinkto amato dirbinėlį šiltiems prisiminimams.

istorinės edukacijos moksleiviams

Įvairaus amžiaus mokinius kviečia Kaune veikiantis Kūrybos kampas 360° – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Čia galima rinktis 2 skirtingas programas: rankdarbių gaminimo iš antrinių žaliavų ir daiktų konstravimo dirbtuves su tikrais meistrų įrankiais. Pastarosiose vaikai kala, gręžia, šlifuoja – tai galimybė prisiliesti prie amato, suprasti įrankių veikimo principus, atrasti meistravimo džiaugsmą. Tuo tarpu rankdarbių programa supažindina su naujomis mus supančių daiktų panaudojimo galimybėmis, skatina vaikų kūrybiškumą ir išradingumą. Kūrybos kampe 360° su vaikais kalbama apie darnų vartojimą, mūsų įpročių pasekmes gyvajam pasauliui, atsakomybę ir galimybę rinktis.

Ne tik pirkdamas, bet ir kurdamas daiktą apgalvok, kur jį panaudosi; jei esi nenusiteikęs kurti – tiesiog pasidžiauk buvimu su draugais; jei daikto nepanaudosi, atrask tą, kam jo reikia ir padovanok – man labai patraukli šios edukacinės erdvės filosofija, skatinanti vaikų kūrybingumą ir sąmoningumą, geresnio pasaulio mums visiems kūrimą.

Edukaciją su šauniu vėjeliu garantuoja „Rogių šunys“. Vaikai supažindinami su Lietuvoje retu reiškiniu – šunų kinkiniais, bendrauja su žaismingais ir draugiškais Aliaskos haskiais, žaidžia aktyvius komandinius žaidimus ir, žinoma, turi progą smagiai pasivažinėti šunų kinkiniu rateliais arba rogėmis bei trumpam atsidurti rogininko (šunų varovo) kailyje. Atsargesnius nuraminsiu – palaidų šunų programos metu nebūna, tad kiekvienas gali pasirinkti, kaip arti prieiti ir kiek bendrauti su keturkojais bičiuliais. Gruodžio mėnesį ši edukacija papildoma Kalėdų Senelio dalyvavimu – puiki alternatyva įprastam klasės kalėdiniam vakarui, ar ne?

Programa vykdoma vaizdingose Kernavės apylinkėse ant Balto kalno – čia visomis oro sąlygomis gali privažiuoti autobusai, vietoje yra apžvalgos aikštelė ant Neries skardžio, pažintinis pėsčiųjų takas, pavėsinės, laužavietės bei lauko tualetai.

rogių šunys pramogos mokiniams

Pažinti turtingą ir spalvingą indėnų kultūrą bei istoriją, aktyviai leidžiant laiką vaizdingame Akmenos – Danės upės slėnyje, netoli Klaipėdos, kviečia autentiškas šiaurės Amerikos indėnų kaimas – „Vinetu kaimas“. Pagrindines edukacines programas – „Pažintis su turtinga ir paslaptinga Amerikos indėnų kultūra“; „Jaunųjų vilkų kelias. Pažinimas, nuotykiai ir mokėjimas išgyventi gamtoje“; „Pažintis su archainiais indėnų ginklais. Medžioklė ir karyba, pajausk tai gyvai“; „Pirmieji Šiaurės Amerikos žmonės“ – galima papildyti edukacijomis apie indėniškus muzikos instrumentus, amatus, Amerikos indėnų kulinariją, taip pat čia galima susipažinti ir su ištikimaisiais indėnų draugais – žirgais, jais pajodinėti prižiūrint specialistui, plaukti kanojomis, šaudyti iš lanko ar net būti apnakvindintiems tikrose Amerikos indėnų palapinėse Tipi. Tai edukacija, skatinanti domėtis kitomis kultūromis, jas pažinti ir gerbti bei garantuojanti tikrą indėnišką nuotykį, kurį vaikai prisimins net ir suaugę.

Išskirtinėje karališkoje Raudondvario dvaro aplinkoje eilę edukacinių-kūrybinių programų mokiniams rengia „Ekožvakės“. Trumpai pristatysiu keletą:

  • Piešimas ant stiklo-vėjo varpelių gamyba. Iš stiklo gaminami vėjo varpeliai ir puošiami piešiant ant stiklo – tai viena tų paslaptingų technikų, kur kas kartą negali numatyti, kaip atrodys piešinys. Dėl to piešti labai įdomu, o pačių pagaminti varpeliai džiugina tiek skambesiu, tiek išvaizda.
  • Piešimas spalvotu smėliu – šia priemone išgaunami gražūs paveikslėliai net ir neturint jokių piešimo įgūdžių – programa tinka ir patinka įvairaus amžiaus piešėjams.
  • Jaunasis astronomas – čia piešiama ant vandens ir marmuravimo technika spalvinamos planetos, sužinoma apie kosmoso paslaptis, kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamina savo paties saulės sistemą.
  • 3 D piešimas – piešiama su specialiais 3 D rašikliais ore arba ant specialaus lapo. Rašikliai piešia ne su rašalu, o su plastikiniu užpildu, kuris sustingęs tampa kietas, todėl nupieštą piešinį galima išsaugoti ilgą laiką.

Tikra edukacinė puota laukia šiemet Kaune duris atvėrusiame „CurioCity“ – Baltijos šalyse analogų neturinčiame 1500 kv. m. edukaciniame pramogų centre, skirtame vaikams nuo 1 iki 13 metų. Tai daugiau nei žaidimų kambarys, tai visas miestas, sukurtas pagal koncepciją „žaidžiu – žinau“. Vaikų laukia interaktyvūs atsakymai į įvairius supančio pasaulio klausimus, čia sudarytos sąlygos imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su gamtos reiškiniais, profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis.
Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė, renginių amfiteatras ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti!

„CurioCity“ kviečia darželių ir mokyklų grupes atrasti mokslo džiaugsmą žaidžiant ir tyrinėjant. Pažintinės edukacinės programos metu vaikų laukia ekskursija po miestą smalsiems vaikams, pagal amžių parinktos smagios užduotys; edukacija per žaidimą; kūrybinės dirbtuvės; interaktyvūs šokiai ir aktyvios pramogos.

Ir pabaigai – puiki naujiena vilniečiams – pernai Palangoje startavusi ir aibės gerų atsiliepimų sulaukusi „Pasimatuok eigulio kepurę“ jau Vilniuje! Tačiau ir kitų miestų mokinukai gali nenusiminti, sėsti į autobusą ir visa klase atriedėti iki Pavilnio arba Verkių regioninio parko, kuriuose šaunusis eigulys Raimundas Ereminas jums garantuoja nepamirštamą pažintį su mišku.

Tai žmogus – entuziastas, gamtos pasaulį tyrinėjantis nuo pat vaikystės, nepaprastai mylintis mišką, žinantis apie jį įstabių istorijų ir gebantis įdomiai su vaikais jomis pasidalinti. Mažų žmonių laukia žygis klaidžiais miško takais, susitikimai su laukiniais paukščiais ir žvėrimis, pėdsekystės meno pagrindai, geri darbai gamtai, medkirčio meniu, dirstelėjimas į miškininko kasdienybę ir kiti be galo įdomūs dalykai.

Nuotraukos: Senųjų amatų dirbtuvės (5); Kūrybos kampas 360° (4), Rogių šunys (4), Vinetu kaimas (4), Eko Žvakės (4),CurioCity (4), Pasimatuok eigulio kepurę (5).

Remiamas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *