Gimtadienis Elfų slėnyje – kurkime pasaką kartu

Apie išskirtinę vaikų gimtadienių erdvę Kaune jau girdėjo ne tik mažuosius auginantys kauniečiai, bet ir kitų miestų gyventojai – gegužės viduryje vaikų laisvalaikio ir užimtumo studija Elfų slėnis atšventė savo pirmąjį gimtadienį, vainikuodami turiningus, aktyvius pirmuosius metus. Apie juos šnekamės su studijos įkūrėja Ieva Petrokaite:

Pradėkime nuo pradžių – kaip atsirado mintis kurti vaikų laisvalaikio ir užimtumo studiją, kaip kūrėtės, kaip išsirinkote tokį gražų, pasakomis dvelkiantį pavadinimą – Elfų slėnis?

Dar studijuojant kūrybinės pakraipos studijose svajojau realizuoti savo idėjas ir prisidėti prie mažųjų ugdymo. Vaikų ugdymo srityje dirbu jau 5-6 metus – pradėjau nuo vaikų priežiūros ir programų kūrimo gimtadienių šventėms, laikui bėgant įkūriau vaikų kambarį, atidariau mokyklėlę vaikų kūrybiškumo ugdymui skatinti.
Didėjant susidomėjusių mamyčių skaičiui, nutariau įkurti vaikų studiją, kuri apimtų daugiau sričių nei įprastiniai vaikų žaidimų kambariai. Seniai svajojau turėti vietą, kurioje vaikai jaustųsi kaip namuose. Elfų slėnis tapo šia pasaka – parko pakraštyje, su jaukiu kiemeliu ir erdve jų kūrybinėms idėjoms ugdyti. O pavadinimas atsirado dukterėčiai paklausus: „kur gyvena elfai?“. „Slėnyje“, – atsakiau. Ir nuo tos akimirkos žinojau, jog mano vaikų erdvė vadinsis Elfų slėniu, juk tai du pasakiški elementai, kurie padeda kurti gražiausias pasakas.

gimtadienis-elfu-slenyje-kurkime-pasaka-kartu

Kaip keitėtės ir augote per pirmuosius metus?

Daug dėmesio skyrėme mini darželio veikloms, ugdymo plano tobulinimui. Mini darželiui sėkmingai įsibėgėjus ir užpildžius visas galimas vietas pradėjome daugiau dėmesio skirti kitai pasakiškai veiklai – gimtadienių organizavimui. Užauginome visą personažų šeimą, šiuo metu Elfų slėnyje gyvena 10 iš pasakų atvykusių  personažų originaliais kostiumais, kurie gali atvykti į kiekvieno gimtadienį. Taip pat sudarėme bendradarbiavimo sutartį su dekoro specialiste – Zuzu namai.
Didžiausia naujiena Elfų slėnyje – rankinių lėlyčių spektakliukas, sukurtas pagal Mamos Ingos knygutę „Kiškutis Pleputis“. Tai – ypatinga Elfų slėnio naujiena, nes būtent šiam spektakliui buvo sukurtos vienetinės personažų lėlės, pagamintos iš veltinio. Spektakliuko metu vaikai įtraukiami į pasakos veiksmą, visi kartu dainuoja ir keliauja miško takeliais kartu su kiškių šeimyna. Planuojame ir daugiau naujų pramogų, norime jog Kauno vaikams gimtadienis būtų tikra pasaka, kuri niekuomet nepabostų.

Jūsų studija išsiskiria šviesiu, jaukiu dizainu – kas jį įkvėpė?

Kaune trūksta išskirtinių erdvių vaikų pramogoms, jų lavinimui aplinkoje, kurioje vaikai išmoktų pasitikėti savimi, savo svajonėmis ir gebėjimais. Siekėme, jog mūsų vaikų studijoje kiekvienas atrastų ko nori – nuo žaislinio muzikos instrumentų orkestro iki virtuvėlės, nuo mažiausios lėlytės iki interaktyvių žaidimų pramogų. Ir svarbiausia, norėjosi jaukios erdvės, kurioje vaikai ir tėveliai jaustųsi kaip namuose. Tai ir siekėme sukurti – rodos, pavyko!

elfų slėnis kaunas

Elfų slėnis, tai ir mini darželis, ir mokyklėlė, tačiau mūsų skaitytojams aktualiausios šventės – kokios jos Jūsų studijoje, kokio amžiaus vaikus kviečiate švęsti?

Elfų slėnyje gimtadienio trukmė – 2,5 val, kad nebūtų liūdna iš šventės išeiti per anksti. Studija turi tris erdves – aktyviąją, su laipynėmis, Xbox – kūrybinę ir lauko erdves. Elfų slėnyje laukiame nuo pačių mažiausių iki 10 metų vaikų. Visuomet kviečiame apžiūrėti studiją prieš atvykstant, taip lengviau įvertinti vaikų poreikius ir mūsų siūlomas galimybes.

Kokį personažą vaikai labiausiai mėgsta?

Elfų slėnyje dauguma personažų kostiumų siūti pagal specialius užsakymus, todėl jie tikrai atrodo kaip tiesiai iš pasakos nužengę. Kadangi pasirinkimas platus – nuo Klouno, Riterio, Pirato iki Auksaplaukės, Fėjos, pelytės Minės, Elzos ir kitų, kiekvienas atranda tai ko jam reikia. Žinoma, šiuo metu mergaičių mėgstamiausias personažas – Elza, su kuria, visi kartu stato ledo pilį. Tačiau vaikų personažų tendencijos keičiasi sparčiai ir mes jas atidžiai sekame, kad vaikai visuomet galėtų susitikti su mėgstamiausiais personažais.

Elfu_slenis_interviu-(4)

Originalios laipynės turbūt neabejotina Elfų slėnio pažiba – kokias dar pramogas siūlote?

Elfų slėnyje kiekvieną kartą galima atrasti vis naujų pramogų. Vaikai gali gaminti mini virtuvėlėje iš medinių daržovių; berniukai medinėse vyriškų įrankių dirbtuvėlėse konstruoti, veržti, kalti; stalo futbolas domina tiek didelius tiek mažus; XboX‘o pramogos, batutas; traukinukų stalas kaip iš pasakos apie Alavinį kareivėlį bei lėlių namelis, didesnis už daugelį juo besidominčių. Taip pat Elfų slėnyje gausu žaislų, skatinančių vaikų dėmesingumą, kūrybingumą, bei emocinį intelektą.

Elfu_slenis_vaiku_gimtadien

Kas vaikams palieka didžiausią įspūdį iš Elfų slėnio švenčių? Gal veiklos mėgstamos skirtingai pagal amžių?

Vaikams įspūdį palieka pats Elfų slėnis, po gimtadienio šventės jie dažniausiai nenori išeiti, ne vieną tenka guosti ryškiaspalviais Elfų slėnio balionais. Susitariame, kad vaikai gaus po balioną ir sugrįš kitą kartą.

Kiek svečių vaikai gali pasikviesti, kokio dydžio Jūsų erdvė, ar ją visą skiriate švenčiantiems gimtadienį?

Gimtadieniams švęsti skiriame visą studijos erdvę, tad svečių galima pasikviesti kiek nori! Žmonių skaičius nėra ribojamas, Elfų slėnio erdvė beveik 130 kvadratinių metrų ir vasaromis dar pramogaujame vidiniame kiemelyje – vietos užtenka visiems.

Gimtadienio svečiai visus gardumynus gali įtaisyti ant stalo, kuris priklausomai nuo situacijos gali keisti tiek vietą, tiek formą. Tėvelių patogumui, kambaryje kėdes atstoja mobilūs sėdmaišiai, kuriuose pasiilsėti smagu tiek tėvams, tiek ir vaikams. Vaišiname kava ir arbata, yra galimybė naudotis mikrobangų krosnele, šaldytuvu. Taip pat siūlome naudotis dekoratorės paslaugomis, kuri sukuria stebuklus puošiant ir kuriant gimtadienio stalą.

vaikų gimtadienio dekoras elfų slėnyje

Kuo užsiima tėveliai, kai švenčia vaikai?

Vieniems tėveliams patogiai įsitaisius sėdmaišiuose, kiti mėgsta parungtyniauti stalo futbolo varžybose. Taip pat XboX‘o šokiai ir žaidimai domina be išimties visus susirinkusiuosius, ne vienas tėvelis jau išbandė mūsų aktyvią laipynių trasą, taip pat batutą. Kai lepina geras oras – daugelis mėgsta šnekučiuotis vidiniame kiemelyje. Tėveliai įsitraukia ir į animatorių organizuojamas pramogas, aktyviai švenčia gimtadienį kartu su mažaisiais.

Keliskart per mėnesį organizuojate žaidimų vakarus – papasakokite apie juos plačiau, kada vyksta, kas gali dalyvauti, ką veikiate?

Tai – nauja pramoga. Kadangi Kaune šiek tiek trūksta veiklų patiems mažiausiems, Elfų slėnis kviečia vaikus apsilankyti ir kurti pasaką kartu. Vaikai susirinkę žaidžia žaidimus su studijos pedagogėmis, kiekvienas papuošiamas išpiešiant veiduką. Kambario veiklos atviros visiems, laukiame visų mažųjų – tiek norinčių atšvęsti gimtadienius, tiek susirasti naujų draugų, kai Elfų slėnyje karaliauja žaidimų vakarų stebuklai ir linksmybės.

Elfu_slenis_interviu-(3)

Nuotraukos: Vaikų laisvalaikio ir užimtumo studijos „Elfų slėnis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *