gimtadienis kopiant uolomis ispudziai is laipiojimo sales rock on

Gimtadienis kopiant uolomis – įspūdžiai iš laipiojimo salės ROCK ON

Atšvęsti gimtadienį laipiojant mano vyresnėliui knietėjo seniai – deja, gimtadienis kartą metuose, vaikams patrauklių pramogų apstu, tad mus vis įsiurbdavo kiti šaunūs dalykai. Tačiau šiemet Vilius nusprendė tvirtai – 13-tą gimtadienį smagiausia būtų pažymėti kartu su draugais lipant uolomis. Juolab, kad prieš gerus metus Vilniuje atsidarė nauja puiki laipiojimo salė ROCK ON, siūlanti bouldering’o mėgėjams 4 atskiras laipiojimo erdves su įvairaus sudėtingumo trasomis.

Kas tas bouldering’as? Tai visame pasaulyje populiarėjanti laipiojimo uolomis rūšis, kai lipama trasomis iki 4–5 metrų aukščio, nenaudojant virvių ar kitos papildomos įrangos. Pyp-pyp-pyp-pyp – jau girdžiu skaitančių mamų galvose įsijungiant pavojaus signalą. Skubu nuraminti – tiek mažus, tiek didelius laipiotojus patikimai saugo laipiojimo zonose įrengti specialūs čiužiniai, ant kurių nusileisti tikrai saugu. Tačiau apie viską iš pradžių.

Gimtadienio programa – pirmiausia turėjome nuspręsti, kokią ją pasirinkti. ROCK ON siūlo 5 variantus – vieni skamba labiau mergaitiškai, kiti berniukiškai, dalis – mažesniems alpinistams, dalis – į paauglio amžių bekopiantiems. Kadangi mūsų publika būtent tokia, išsirinkome programą „Laipiojimo būrys“, žadančia daugybę greičio, jėgos, ištvermės ir vikrumo išbandymų.

Visų pirma vaikai buvo supažindinti su pagrindinėmis saugaus kopimo taisyklėmis. Žavi, linksma ir labai šiltai su vaikais bendraujanti kopimo instruktorė Rita paaiškino bendrus principus, pravedė apšilimo mankštą ir prasidėjo smagios rungtys.

Kas greičiau užkops, kas ilgiau išsilaikys, kas suprantamiau paaiškins komandos draugui, kuriuos kybius (specialias laipiojimo rankenėles) rinktis kopiant – bouldering’as priverčia pajudinti ne tik kūną, bet ir protą. Kai kurias rungtis vaikai atliko susiskirstę komandomis, kai kurias – po vieną, dar kitas – visi bendrai.

Man labai patiko, kad aktyviai galėjo įsitraukti visi šventės dalyviai – kopimas patrauklus tiek paaugliams, tiek nedidukams – penkiamečiams, šešiamečiams, tai viena tų universalių pramogų, kai dalyvauti vienodai smagu skirtingo amžiaus vaikams. Tiesa, mūsų šešiametė sesė pradžioje sustreikavo, kad vyresnieji greitesni, tačiau neilgai trukus metė niūrias nuotaikas į šalį ir pilnai įsitraukė į laipiojimo pramogas.

Mūsų pasirinkta programa „Laipiojimo būrys“ sudaryta remiantis sąžiningos konkurencijos principais – jokių prizinių vietų sukaktuvininkui, vien dėl to, kad jis sukaktuvininkas, nėra numatyta. Taškai visiems vaikams skaičiuojami vienodai – mūsų kompanijai tai tiko ir patiko. Tačiau jei jūsų vaikui be galo svarbu savo gimtadienyje būti pirmam – galite rinktis kurią kitą iš ROCK ON programų, jose konkurencijos beveik nėra.

Ar gali kas sutrukdyti šturmuoti aukštumas, gal reikia būti specialiai fiziškai pasirengus? Tikrai ne, lipti gali visi: aukščio baimė tampa tik iššūkiu, kuris įveikiamas linksmomis rungtimis; geras sportinis pasirengimas, žinoma, padeda, tačiau anaiptol nėra būtinas. Beje, trasos kas 2 savaites atnaujinamos, kad laipioti ir anksčiau čia apsilankiusiems būtų įdomu.

Apie laiką – bendra šventės trukmė 2 valandos, prieš tai skiriamos 30 minučių – vaišes pasiruošti, svečiams susirinkti. Aktyvioji gimtadienio programa vyksta 1,5 valandos, tad, nors vaikai besportuodami randa minutę užbėgt į vaišių kambarį ir ką nors greitosiomis sukramtyt, iš esmės valgomai gimtadienio daliai yra skiriamas pusvalandis pasibaigus programai. Šią aplinkybę įvertinkite ir pasirinkite protingus maisto kiekius.

Pabaigai – apie svarbiausia, apie šventės emocijas. Mūsų kompanijai jos puikios, kupinos ne tik aktyvaus judėjimo kopiant, bet ir smagaus griuvinėjimo, šokinėjimo, juoko bei vartymosi ant minkštų čiužinių. Rekomenduoju nuoširdžiai. Beje, norint išbandyti ROCK ON laipiojimo pramogas nebūtina laukti šventės – salės darbo valandos ilgos, ji patogiai pasiekiama viešuoju transportu, tereikia vilkėti patogiais rūbais ir su savimi turėti sportinę avalynę.

Nuotraukos: Vytenio Bagušausko

Remiamas turinys

2 Responses

 1. Lina
  |

  Laba diena, kokiu adresu yra isikurusi si sale ?
  laipiojimo salės ROCK ON

  Aciu LIna

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Lina, anksčiau buvo Ukmergės gatvėje, reikėtų žiūrėti, ar tebėra tuo adresu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *