skanėstai valentino dienai saldūs meilės laiškeliai

Skanėstai Valentino dienai – saldūs meilės laiškeliai

Ypatingai, saulėtai, giedrai, šiltai ir mielai Šv. Valentino dienai, kurį šiemet yra ir 5-asis Gimtadienio mugės gimtadienis (taip taip, kažkada prieš 5 metus pirmąsyk žengėm į eterį!) atskrieja saldūs gardūs meilės laiškeliai jums, mieli Gimtadienio mugės bičiuliai! Širdelėmis padabinti, skaniausios uogienės žinutėmis pripildyti – tokius savo namiškiams galime kepti visus metus, tačiau širdučių dieną jie ypatingai tiks. Jei kepsime juos iš pirktinės tešlos, apsisuksime trumpiau nei per pusvalandį, jei trapią tešlą gaminsime patys – virtuvėje praleisime kiek daugiau. Keliaujame gaminti!

35-40 mažų pyragėlių reikės:

  •  250 g miltų
  • 125 g sviesto
  • 1 kiaušinio
  • žiupsnelio druskos
  • 1 šaukšto aliejaus (saulėgrąžų ar rapsų)
  • 1-2 šaukštų grietinės

arba 400 g pirktinės sluoksniuotos bemielės tešlos

Taip pat reikės:

  • 1 kiaušinio pyragėliams aptepti
  • apie 150 ml mėgstamos raudonos spalvos uogienės
  • cukraus pudros.

Kepame skanėstus Valentino dienai – saldžius meilės laiškelius:

Gaminame tešlą Valentino dienos pyragėliams:

1. Šaltą sviestą sukapojame peiliu, sudedame miltus, druską, aliejų ir pirštų galais sutrupiname ir gerai išmaišome visas sudedamąsias dalis.

2. Įmušame kiaušinį, dedame grietinę ir greitai suminkome tešlą – kuo greičiau suminkysime, tuo ji geresnė gausis. Iš tešlos suformuojame rutulį ir dedame į šaldytuvą 1-2 val (galima ir pernakt palikti, galima gerokai anksčiau pasigaminti ir turėti užsišaldžius ).

Gaminame Valentino dienos pyragėlius:

1. Tešlą iškočiojame plonai (iki 4-5 mm), joje išpjauname kvadratėlius. Galima peiliu, galima apversta kvadratine dėžute šaldymui, jei turime tinkamo dydžio. Taip pat išpjauname mažas širdeles – formele arba tiesiog peiliu.

2. Ant  kiekvieno tešlos kvadratėlio dedame šaukštelį raudonos uogienės, užlenkiame pyragėlio šonus ir apačią, kad gautųsi it neužklijuotas vokas.

3. Aptepame pyragėlius plaktu kiaušiniu ir tuo pačiu kiaušiniu priklijuojame po širdelę.

4. Kepame 190 laipsnių orkaitėje 10-12 minučių kol gražiai pagels.

Iškepusius Valentino dienos pyragėlius – meilės laiškelius lengvai apibarstome cukraus pudra per tinklelį ir ilgai nelaukdami siunčiame mylimoms širdelėms.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *