žvaigždė eglutė ir širdis greitos kalėdinės dekoracijos iš šieno

Žvaigždė, eglutė ir širdis – greitos kalėdinės dekoracijos iš šieno

Šienas man tapo tikru šiųmečio prieššventinio sezono atradimu – pasižvalgiusi po vokiškus tinklaraščius, kur šienas dalyvauja įvairiose namų ir sodo puošmenose, ryžausi ir aš su juo susitikti. Kur buvau anksčiau?!!! Su juo kurti paprasta ir smagu, jis šiltas, jaukus ir savas, o kai paskleidi šieno glėbelį kambaryje – visi namai pakvimpa saulėtomis vaikystės vasaromis.

paprastos kalėdinės dekoracijos

Šieno dekoracijų kūrime puikiai gali dalyvauti ir vaikai, jiems galime patikėti paprastenes, daug kampų neturinčias dekoracijas, tarkime, širdelę iš šieno. Ją surišti itin paprasta, aš surišau vos per kelias minutes. Žvaigždę pagaminti kiek sunkiau, sudėtingiausia – eglutę, jai gali prireikti ir 15-20 minučių.

Kur gauti žiemą šieno? Jo visada rasite prekybos centruose, kas laiko triušius ar jūrų kiaulytes, puikiai žino, kad šio graužikų džiaugsmo visada yra gyvūnų prekių skyriuose. Taip pat specializuotose žvėriukų parduotuvėse ir, žinoma, kaime, pas ūkininkus. Iš 250 g šieno pasigaminsime 2 maždaug 20-30 cm aukščio dekoracijas.

Reikės:

  • kartono
  • šieno
  • žirklių
  • žalsvo ar pilkšvo siūlo

Gaminame kalėdines dekoracijas iš šieno:

1.Ant kartono nusipiešiame norimą figūrą ir iškerpame. Iš storesnio kartono patogiau pjauti specialiu peiliuku, kuris neretai gyvena tėčių įrankių dėžėse, tačiau įmanoma iškirpti ir didesnėmis žirklėmis. Iškirpti nebūtina super dailiai – kartonas užsidengs. Svarbu turėti pakankamai taisyklingą norimos figūros kontūrą.

2.Iškirptą detalę dedame ant paskleisto šieno, iš viršaus uždengiame kitu šieno glėbeliu ir rankomis suformuojame pagal figūros kontūrus.

3.Imame siūlą ir juo aprišinėjame dekoraciją, kruopščiau apsukdami kampus. Baigę rišti siūlą užrišame, nukerpame ir žirklėmis apkarpome išsipašiusius šieno plaušelius. Šieno dekracija baigta!

Aš savąsias dekoracijas puošiau minimaliai – eglutę apraizgiau lempučių girlianda, širdelei teko spalvota virvelė ir medinis kalėdinis smeigtukas, o žvaigždė tegavo paprastą špagato virvutę. Tačiau norint, šieno dekoracijas galime dekoruoti cinamono lazdelėmis, anyžių žvaigždėmis, džiovintais apelsinais ar jų žievelėmis – iš pastarųjų sausainių formele galime iškirpti širdžių, žvaigždžių, eglučių ir sudžiovinti per kelias valandas orkaitėje 50-60 laipsnių temperatūroje.

Taip pat galime dekoruoti kankorėžiais, kaspinėliais, iš natų popieriaus iškirptomis figūromis, raudonomis dirbtinėmis uogomis, nupurkšti auksu ar sidabru.

Apgyvendinti šieno dekoracijas galime tiek namuose, tiek lauke – apsnigtos jos atrodo nuostabiai ir labai pagyvina pusnų pataluose snaudžiantį sodą.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *