Ką gimtadienyje nuveikti su dėlionėmis?

Ką gimtadienyje nuveikti su dėlionėmis?

Dėlionės – reikalas smagus ir jų nauda vaikams neabejoju. Man pačiai jos labai patinka ir kai Viliukas imasi kurią įveikti, kur buvus, kur nebuvus ir aš aplinkui imu suktis. Tačiau dėlioti dėliones įprastai palikime kasdienai, o šventėms iš jų galime sugalvoti kitokių žaidimų, kurie sėkmingai įtrauktų didesnį būrelį vaikų.

1. Dėlionių slėpynės. Dėlionės detalių kiekį ir dydį parinkime atsižvelgdami į žaidžiančiųjų amžių, tačiau bet kuriuo atveju siūlyčiau neimti didesnės nei 30-40 detalių. Kambaryje, kai vaikai nematys (galime paprašyti jų palaukti už durų), įvairiose vietose paslėpkite dėlionės detales. Tada jau kvieskite mažuosius, skelbkite žaidimo startą ir vadovaukite dėlionės dėliojimui. Jei švenčiate teminį gimtadienį, galite parinkti gimtadienio temai tinkančią dėlionę.

2. Lobio paieškos – tai kita dėlionių slėpynių variacija. Imame stambesnių dalių, iki 30 detalių dėlionę ir kviečiame vaikus ją dėlioti. Prieš tai 5 jos dalis paslepiame. Vaikai baigdami dėlioti, žinoma, pamatys, kad keleto detalių trūksta. Tada skelbiamos lobio paieškos – vaikams duodamas lapelis su mįsle – užuomina, kurią įminę jie ras trūkstamą detalę. Pabaigoje, kai visos detalės rastos ir dėlionė sudėliota, galima nustebinti vaikus dar vienu užuominos rašteliu: „nors dėlionė sudėliota, bet kažkodėl pas mane liko dar viena mįslė, kas tai galėtų būti?“. Paskutinę mįslę įminę vaikai gali rasti smagią staigmeną – skanumynų krepšelį (kiekvienam po vieną), o gal net ir paruoštą loteriją. Apie lobio paieškų organizavimą daugiau skaitykite čia.

3. Kas čia tinka? Smagiausia jį žaisti nelabai didelei – iki 6-ių vaikų kompanijai. Dėlionę rinkitės iš mažesnio skaičiaus, tačiau stambesnio dydžio detalių. Į dėlionės,  kurią dėliosime, detales įmaišome panašų skaičių detalių iš kitų dėlionių. Vaikai ima po vieną detalę iš dėžutės ir žiūri, ar ji tinkama jų dėlionei. Jei namuose turite įvairesnių dėlionių, galėsite linksmai papokštauti – į princesių dėlionę įmaišyti supermeną, į Mikę Pūkuotuką – fėjas, o Žaibą Makvyną supiršti su galingo ferario nuotrauka. Tik nepamirškite žaidimams pasibaigus pasiskolintas detales gražinti į jų dėžutes!

Nuotrauka: A. Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *