Antras šansas, arba naujo gyvenimo suteikimas naudotiems daiktams – kuo toliau, tuo labiau man atrodo prasmingas užsiėmimas. Ypač vaikams. Juk mokydami kurti iš antrinių žaliavų, mažiems žmonėms diegiame taip reikalingas vertybes. Norą tausoti gamtą, dėmesį aplinkos švarai, kantrybę, kruopštumą ir, žinoma, kūrybingumą! Todėl, seniai planavusi, pagaliau surinkau visus Gimtadienio mugės įrašus, kuriuose naudoju antrines žaliavas, į naują skiltį – Antras daiktų gyvenimas. Viliuosi, kad į šią skiltį ir toliau sėkmingai rinksis ir kaupsis mano išbandomos ir aprašomos idėjos. Kadangi ne už kalnų Mamos diena, šiandien idėja šiai progai – pynute apnertas vazonas.
Pynutę nunerti paprasta ir tikiu, kad daugelis ūgtelėjusių vaikų tai yra išmokę dailės ir technologijų pamokose. Tačiau, kas nemoka – čia nuoroda į labai aiškų video, kaip tai daryti.
Apie siūlus – šiam darbeliui puikiai sunaudojami siūlai iš ardytų senų megztinių. Dailiau, o ir pagaminti vazonėlį paprasčiau, kai siūlai storesni. Todėl aš savo vazonėliui pynutę nėriau sudėjusi tris siūlų gijas. Aš nėriau vazonėlį retai laistomai gėlytei – sukulentui, todėl nepabijojau šviesios siūlų spalvos. Tačiau jei į apnertą vazoną tupdysime dažnai laistomą augalą, siūlyčiau rinktis tamsesnius, mažiau teplius siūliukus.
Indeliai. Tinka įvairiausi – nuo grietinės, tepamo sūrio, plastikiniai kibirėliai ir panašiai. Tiesiog išsirinkim tinkamiausią pagal dydį.
- siūlų
- plastikinio indelio
- žirklių
- vąšelio
- karštų klijų
Ką galime daryti kitaip? Ši idėja gali turėti įvairias variacijas. Pynutę galime nusinerti ir iš senų rūbų atraižų. Man rodos ir seni džinsai čia gali naujai sušvisti! Vietoje pynutės galime naudoti storesnę virvelę. O patį indą galime naudoti ne tik kaip gėlių vazoną, bet kaip pieštukinę, krepšelį smulkmenoms ar net Velykų margučiams sudėti.
Kūrybiniai darbeliai Mamai – pynute apnertas vazonas:
1. Iš siūlų nuneriame reikiamo ilgio pynę. Palikime siūlą nenukirptą – jei reikės, numegsime dar papildomai akių.
2. Apverčiame plastikinį indą ir ant jo dugno, sukdami ratu, karštais klijais klijuojame nertą pynutę.
3. Karštus klijus tepame po truputį. Užtepame 7-10 centimetrus – glaudžiame prie jų lengvai įtemptą pynutę. Ir vėl: 7-10 centimetrai klijų, glaudžiame pynutę. Sekame, kad pynutė apkabintų indą tolygiai, nebanguotų ir nepersikreiptų.
4. Taip dirbame iki pasiekiame indo viršų. Jo kraštą, kad nesimatytų plastiko, taip pat apjuosiame pynute. Galiuką paslepiame ir pritvirtiname klijais.
Pynute apnertas vazonas gatavas! Tupdome į jį gėlę – dovana Mamos dienos progai paruošta!
© Nuotraukos ir tekstas Alvilė Rimaitė
Parašykite komentarą