kūrybiniai darbeliai mamos dienai nerta pynute apjuostas vazonas

Kūrybiniai darbeliai Mamos dienai – nerta pynute apjuostas vazonas 

Antras šansas, arba naujo gyvenimo suteikimas naudotiems daiktams – kuo toliau, tuo labiau man atrodo prasmingas užsiėmimas. Ypač vaikams. Juk mokydami kurti iš antrinių žaliavų, mažiems žmonėms diegiame taip reikalingas vertybes. Norą tausoti gamtą, dėmesį aplinkos švarai, kantrybę, kruopštumą ir, žinoma, kūrybingumą! Todėl, seniai planavusi, pagaliau surinkau visus Gimtadienio mugės įrašus, kuriuose naudoju antrines žaliavas, į naują skiltį – Antras daiktų gyvenimas. Viliuosi, kad į šią skiltį ir toliau sėkmingai rinksis ir kaupsis mano išbandomos ir aprašomos idėjos. Kadangi visai ne už kalnų Mamos diena – imkim ir sukurkim dovaną šiai progai – nerta pynute apjuostą vazonėlį.

Pynutę nunerti labai paprasta ir tikiu, kad daugelis ūgtelėjusių vaikų tai jau yra išmokę dailės ir technologijų pamokose. Tačiau, kas nemoka – čia nuoroda į labai aiškų video, kaip tai daryti.

Apie siūlus – šiam darbeliui puikiai sunaudojami siūlai iš ardytų senų megztinių. Dailiau, o ir pagaminti vazonėlį paprasčiau, kai siūlai storesni. Todėl aš savo vazonėliui pynutę nėriau sudėjusi tris siūlų gijas. Aš nėriau vazonėlį retai laistomai gėlytei – sukulentui, todėl nepabijojau šviesios siūlų spalvos. Tačiau jei į apnertą vazoną tupdysime dažnai laistomą augalą, siūlyčiau rinktis tamsesnius, mažiau teplius siūliukus.

darbeliai iš naudotų plastikinių indų

Indeliai. Tinka įvairiausi – nuo grietinės, tepamo sūrio, plastikiniai kibirėliai ir panašiai. Tiesiog išsirinkim tinkamiausią pagal dydį.

Reikės: 
  • siūlų
  • plastikinio indelio
  • žirklių
  • vąšelio
  • karštų klijų

Ką galime daryti kitaip? Ši idėja gali turėti įvairias variacijas. Pynutę galime nusinerti ir iš senų rūbų atraižų. Man rodos ir seni džinsai čia gali naujai sušvisti! Vietoje pynutės galime naudoti storesnę virvelę. O patį indą galime naudoti ne tik kaip gėlių vazoną, bet kaip pieštukinę, krepšelį smulkmenoms ar net Velykų margučiams sudėti.

Kūrybiniai darbeliai Mamai – kuriame vazonėlį iš nertos pynutės:

1. Iš siūlų nuneriame reikiamo ilgio pynę. Palikime siūlą nenukirptą – jei reikės, numegsime dar papildomai akių.

2. Apverčiame plastikinį indą ir ant jo dugno, sukdami ratu, karštais klijais klijuojame nertą pynutę.

3. Karštus klijus tepame po truputį. Užtepame 7-10 centimetrus – glaudžiame prie jų lengvai įtemptą pynutę. Ir vėl: 7-10 centimetrai klijų, glaudžiame pynutę. Sekame, kad pynutė apkabintų indą tolygiai, nebanguotų ir nepersikreiptų.

4. Taip dirbame iki pasiekiame indo viršų. Jo kraštą, kad nesimatytų plastiko, taip pat apjuosiame pynute. Galiuką paslepiame ir pritvirtiname klijais.

Vazonėlis iš nertos pynutės gatavas! Tupdome į jį gėlę – dovana Mamos dienos progai paruošta!

nertas vazonas

© Nuotraukos ir tekstas Alvilė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *