Ledo šalies gimtadienis

Ledo šalies gimtadienis – Let It Go!

Nors už lango žydintis pavasaris – „Ledo šalis“ valdo! Taip, taip – pabendraukite su bet kuria penkiamete ir jums paaiškės, kad animacinės Disnėjaus pasakos pilna visur – mažų mergaičių žaidimuose, dainose ir svajonėse! Ir net gimtadieniuose! Būtent apie juos – žavius, mergaitiškus bei labai smagius ir kalbamės su žaidimų ir švenčių kambarių „Saulutė vaikams“ vadove Natali. „Saulutė vaikams“ šia tema gimtadienius rengia jau nuo rudens, o sausį prasidėjęs tikras bumas neslūgsta iki dabar.

Papasakokite plačiau apie Ledo šalies gimtadienius, kur juos galima surengti?

Šventes Ledo šalies tema rengiame tiek mūsų – „Saulutė vaikams“ žaidimų kambariuose, tiek bet kurioje kitoje vietoje – važiuojame į darželius, namus, kitus žaidimų kambarius. Dabar, orams atšilus, populiaru švęsti soduose, parkuose – čia irgi gali atvykti mūsų Ledo šalies personažai, mes galime pasirūpinti šventės papuošimu ir kitais dalykais.

Kurie būtent personažai dalyvauja gimtadienyje?

Gimtadienyje gali dalyvauti Elza, jos sesė Ana, Kristofas, princas Hansas. Mėgstamą herojų – vieną ar kelis – vaikai gali pasirinkti. Dažniausiai mergaitės renkasi Elzą – ji populiariausia, mylimiausia veikėja. Tačiau neretai būna ir taip, kad pati mergaitė gimtadienio metu nori persirengti Elza, tada kviečia Aną, pačios mergaitės sako: juk dvi Elzos gimtadienyje – nei šis, nei tas.

Ledo šalies personažai – Elza

Kiek laiko trunka gimtadienio programa, ką jos metu veikiate?

Dažniausiai užsakoma programa 1 valandai ir jos tikrai užtenka. Tačiau būna įvairiai – kartais personažai pageidaujami net visai dienai – ir tokiems atvejams esame pasiruošę: įdomią programą galime surengti ir ilgai trunkančiai šventei. Aplamai, mūsų programa yra lanksti ir visados ją rengiame atsižvelgdami į vaikų amžių, charakterį, vietą, kur švęsime.
Nekintantys programoje yra keli dalykai: sveikinimo ceremonija ir šokiai pagal animacinio filmo dainas – jie tinka ir patinka visiems. Dėl kitų dalykų visada tariamės su mamomis: jei vaikai judrūs – renkamės guvius žaidimus; jei ramesni – parenkame kitokią veiklą: piešiame bendrą dovaną, lipdome Olafą. Darome fotokampelį – vaikučiai nusifotografuoja su personažais, galime paišyti ant veidukų, žaisti užduočių žaidimus, jei švenčiame lauke – pučiame muilo burbulus.  Esame kabinę projektorių ir gimtadienio metu rodėme Ledo šalies filmuką, o gimtadienio pradžioje, kol rinkosi svečiai, projektorius mums rodė sukaktuvininkės nuotraukas.
Žinoma, būtina atsižvelgti ir į amžių – tai kas džiugina šešiamečius, trimečiams gali būti per sudėtinga. Jei vaikai maži, įtraukiame į programą tėvelius, kviečiame, kad dalyvautų kartu ir padėtų vaikučiams.

Kokio amžiaus mergaitės dažniausiai renkasi Ledo šalies gimtadienį?

Nuo 4-ių  iki 7-8-ų metukų, kartais – nuo 3-jų. Mažesnėms – dvimetėms dar smagiau Mikė Pūkuotukas, spalvotos šventės, kiškiai.

Vis šnekam apie mergaites, bet gal yra buvę, kad ir berniukai šią temą rinkosi?

Ne, mūsų praktikoje Ledo šalis – tik mergaičių tema, berniukams siūlome kitas temas. Tačiau, pastebiu, kad skirtingai nuo Pelenės gimtadienio, kuriame pasitaikydavo, kad berniukai nelabai noriai dalyvaudavo (čia juk taip mergaitiška!) – Ledo šalies šventėse nei vienas berniukas neatsisako sudalyvauti – jiems įdomu ir smagu.

Nuotraukose matau įspūdingai atrodančias temines vaišes – papasakokite apie jas, kas jomis rūpinasi?

Visų pirma siūlau labai apgalvoti maisto kiekį – jo turi būti minimaliai, juk vaikams gimtadienyje tikrai ne jis svarbiausias. O vaišes gali ruošti mamos – juk, jei turi laiko ir galimybes, tokios vaišės pačios puikiausios, – galime paruošti ir mes. Dažnai būna, kad šaltais užkandžiais (karštų vaiko gimtadieniui ruošti tikrai nesiūlau) pasirūpina mamos, o mes organizuojame saldų stalą. Torto visada siūlau imti minimaliausią svorį, nes jis yra gimtadienio pabaigos akcentas – vaikai  būna išsidūkę, pavargę ir daug jo nesuvalgo. Geriau saldų stalą paįvairinti žaviais snaigės formos cake popsais, įvairiais keksiukais, sausainiais ant pagaliuko su Elzos atvaizdu – juk šias vaišes vaikai gali pasiimti į rankutes ir bėgti žaisti; jei jų lieka, jos labai tinka vaikams lauktuvių į namus įdėti.

Stalą puošiate teminiais indais ir vaišėmis, kokios kitos Ledo šalies gimtadienio dekoracijos?

Balionai, padėkos dovanėlės svečiams. Visada sakau, kad geriau užsakyti mažiau maisto, o vietoje jo suruošti padėkos dovanėles – jos teikia tiek džiaugsmo vaikams! Paprastai tai būna kas nors iš filmuko atributikos, praktiškas ir geras sprendimas – gimtadienį papuošti balionais, prie kurių kiekvieno pritvirtintas padėkos raštelis – šventei pasibaigus, šie balionai padalinami kaip lauktuvės į namus.
Iš kitų dekoracijų dar galimas dirbtinis sniegas – jei švenčiama lauke, dažnai gimtadienio erdvę puošiame vaikučio nuotraukų girliandomis. Mamos paprastai labai gražiai papuošia sukaktuvininkes, kartais ir pačios prisiderina rūbo spalva ar kita detale, tėčiams melsvą kaklaraištį pariša.

Ir pabaigai apie svarbiausią dalyką, dėl kurio mes – mamos, turbūt ir rengiame gimtadienius vaikams: emocijos, kokias jas suteikia Ledo šalies gimtadienis?

Puikų emocijų labai daug! Ir jų būna net kelios bangos – pirmoji, gal net pati didžiausia, atsirita kai mergaitė ateina kartu su mama išsirinkti stalo indų, torto ir kitų dalykų – vaikas pamato, kad pasiruošimas šventei gali būti didžiulė atrakcija ir teikti labai daug džiaugsmo. Vėliau, aišku didelis džiaugsmas, atvykus į gimtadienį, pamatyti kaip viskas paruošta. Nauja laimės banga – Elzos ar Anos atvykimas. Mamos sako, kad personažų įteiktos dovanos vaikų labiausiai branginamos. O vėliau jau smagūs žaidimai, dūkimas – po gimtadienio mergaitės paprastai būna pavargusios, tačiau kitą dieną neretai mamos paskambina ir pasakoja, kad nuo ryto, atsikėlus, mergaitės tik apie gimtadienio džiaugsmus ir šneka.
Ir mamoms emocijos puikios – juk reikia nepamiršti, kad dukros gimtadienis mamai yra didžiulė šventė, ir labai džiaugiuosi, kad mūsų rengiamuose gimtadieniuose mamos gali nesirūpinti  buitiniais dalykais ir pajausti šventę visa širdimi.

Dėkoju už pokalbį – nesenkančio įkvėpimo, organizuojant naujas, nepamirštamas vaikų šventes!

Nuotraukos: žaidimų ir švenčių kambarių „Saulutė vaikams“

2 Responses

  1. Jurgita
    |

    Labai džiaugiames švente:) likome labai patenkinti ,tikras Elziškas gimtadienis.Personažai labai profesionalūs ir serviravimas bei aplinka labai patiko tiek tėveliams tiek vaikams.Ačiū už nuotabią šventę!

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Ačiū Jums, Jurgita, kad parašėte! Man irgi susidarė įspūdis, kad vaikams toks Ledo šalies gimtadienis turėtų labai labai patikti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *