lėlių namas kaip jį greiati pastatyti gimtadienio mugė

Lėlių namas – kaip jį greitai pastatyti?

Apie lėlių namą Nidai svajojau seniai, bet ėmus ieškoti konkrečiau, vis stiprėjo mintis pabandyti namą pastatyti pačiai. Kadangi lėlių, meškių, peliukų ir kitų padarėlių namuose neišvengiamai daugėja, ilgai neatidėliojau – permečiau akimi interneto patarimus ir kibau į statybas. Iš karto perspėju – darbas toks kūrybiškas ir įdomus, kad atsitraukti sunku! Ko reikia? Kelių kartoninių dėžių (aš naudojau nuo batų), žirklių, klijų, dvipusės lipnios juostos, guašo,  platesnio teptuko, spalvoto popieriaus (tinka ir tapetų atraižos, dovanų, dekupažo popierius) ir kelių valandų laisvo laiko. Į kai kuriuos darbus, tarkime namo dažymą, galime drąsiai įtraukti ir vaikus – mano trimetė labai šauniai kelias detales nudažė, o svarbiausia, kaip jai patiko!

Statome greitą lėlių namą iš kartoninių dėžių:

1. Pirmiausia pasiplanuojame namą iš turimų dalių – kiek aukštų, kambarių ir kiti architektūriniai sprendimai. Aš vieną dėžę turėjau su pritvirtintu dangčiu, kurį norėjau negailestingai nukirpti, bet laiku susigriebiau, kad iš jo gausis šauni terasa. Dėžes naudokime ne itin gilias, kad namas nebūtų per tamsus.

2. Jei reikia, dėžių viduje padarome aukštų/kambarių pertvaras. Jas darome įkirpdami sienas ir įdėdami pertvaras/grindis atstojančias kartono atraižas.

3. Norimose vietose nusipiešiame ir iškerpame langus – man tai buvo pati sunkiausia dalis…

4. Kambarius ištapetuojame įklijuodami dekoratyvinį popierių – tinka paprasti pieštukiniai klijai. Grindis, jei norime, taip pat apklijuojame – tam ypač tinka plonas dekupažo popierius.

5. Guašu nudažome išorines namo sienas ir kitas detales. Paliekame nudžiūti.

6. Pasidarome stogą – prie perpus perlenktos reikiamo dydžio kartono juostos pritvirtinkime kartono ar storesnio popieriaus iškarpą. Stogą nudažykime, jam tvirtinti prie namo iškirpkime popieriaus juosteles ir taip pat nudažykime. Juosteles klijuokime klijais arba dvipuse lipnia juosta.

7. Pritvirtinus stogą, suklijuokime atskirus aukštus – geriausiai tiks dvipusė lipni juosta, jos nepagailėkime, kad po to koks meškis nenugriautų pusės trobos.

8. Lėlių namas paruoštas!!! Dabar prasidės maloniausia ir niekada nesibaigianti dalis – namų apstatymas: aš kol kas tespėjau pakabinti popierinės juostelės užuolaidas ir apsiūti indų plovimo kempinėlę medžiaga – gavosi šauni lova. Dar patalynę sukurpiau, tuo tarpu Nida su savo fantazija įsivažiavo kaip reikiant – ir sūpynių kiemui reikia, ir sofos, ir, oi oi, kiek visko reikia. Tačiau vaikiška vaizduotė tuo ir puiki, kad reikiamus dalykus puikiai pakeičia turimi – iš lego sumeistravome sofą, pasodinome turimų medelių sodą, trumpai tariant, norint, į lėlių namą galima įdarbinti visą žaislų spintą.

Lėlių namas mūsų namuose dar tik kelios dienos, tačiau jau dabar matau, kad jis dovanoja beribes žaidimų galimybes, Nida nuo jo tiesiog nesitraukia ir nėra ko stebėtis, nes net ir man maga mesti darbus ir eiti pažaisti!!!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

3 Responses

 1. domas
  |

  Tai geras daiktas mano vaikui patiko gimimo paroga

 2. domas
  |

  Ir jin dabar ir visada žais nes jei patinka dar jei labai 😊

 3. Alvilė Rimaitė
  |

  Labai smagu girdėti, kad dukrai patiko namelis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *