nerti krepšeliai detalus aprašymas kaip nunerti

Nerti krepšeliai – detalus aprašymas kaip nunerti

Nerti krepšeliai yra puikiausia proga susidraugauti su vąšeliu. Tiek dideliems, tiek mažiems. Juos nerti paprasta ir smagu, galime pasirinkti spalvas, dydį, vaikai jų gali prisinerti tiek sau – įvairiausioms smulkmenoms susidėti, tiek savo pačių gamintoms dovanoms: Mamos dienos progai, močiutės gimtadieniui ar geriausiai draugei pradžiuginti. Ir Kaziuko mugės prekybai tokie krepšiukai puikiai tiks. Ir, žinoma, nerti krepšeliai padės šauniai dekoruoti namus įvairiausiomis temomis, tame tarpe ir artėjančių Velykų tema.

Apie siūlus – man labai patinka, kad šiam kūrybiniam darbeliui galime sunaudoti įvairiausius likučius siūlų, kurių tikrai prisikaupia kiekvienuose namuose, kur yra mezgama. Geriausia rinktis storesnius, putlesnius siūlus, iš tokių nerti bus smagiau ir darbelį greičiau pabaigsime. Storesniems siūlams rinkimės storesnį (didesnio numerio) vąšelį. Taigi, dabar jį ir čiupkime kartu su siūlų kamuoliuku ir imkimės kūrybos!

Krepšeliai neriami tokiu raštu – pakaitomis neriama 1 ratas stulpelių be užmetimo, kitas ratas – stulpelių su užmetimu. Numezgus kiekvieną eilę (ratą), mezginys apsukamas. Kaip megzti stulpelius su užmetimu ir be – puikiai paaiškinta čia.

Mezgame mažesnį nertą krepšelį:

Nuneriame 4 kilpų pynelę ir sujungiame ją į žiedą išmegzdami stulpelį be užmetimo – vąšelį įneriant į pirmą pynės kilputę. 1 eilė – išmezgame 1 kilputę, 8 stulpelius be užmetimo (į kiekvieną pynės kilputę įneriant po 2 stulpelius). Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 2 eilė – išmezgame 2 kilputes, 2 stulpelius su užmetimu į kiekvieną kilputę. Viso 16 stulpelių. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 3 eilė – išmezgame 1 kilputę, *1 stulpelį be užmetimo, 2 stulpelius be užmetimo į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 24 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 4 eilė – išmezgame 2 kilputes, *2 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 32 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 5 eilė – išmezgame 1 kilputę, *3 stulpelius be užmetimo, 2 stulpelius be užmetimo į vieną kilputę ir kartojam nuo * – viso 40 stulpelių. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 6 eilė – išmezgame 2 kilputes, *4 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 48 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 7 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 48 stulpelius be užmetimo. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 8 eilė – išmezgame 2 kilputes ir 48 stulpelius su užmetimu. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 9 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 48 stulpelius be užmetimo. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 10 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 48 akis vėžio žingsneliu, t. y. mezgame stulpelius be užmetimo, tik į priešingą pusę – iš kairės į dešinę, užbaigiame eilę jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. Siūlą nukerpame ir jo galą paslepiame nėrinyje. Krepšelis baigtas!

Mezgame didesnį nertą krepšelį:

Nuneriame 4 kilpų pynelę ir sujungiame ją į žiedą išmegzdami stulpelį be užmetimo – vąšelį įneriant į pirmą pynės kilputę. 1 eilė – išmezgame 1 kilputę, 8 stulpelius be užmetimo (į kiekvieną pynės kilputę įneriant po 2 stulpelius). Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 2 eilė – išmezgame 2 kilputes, 2 stulpelius su užmetimu į kiekvieną kilputę. Viso 16 stulpelių. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 3 eilė – išmezgame 1 kilputę, *1 stulpelį be užmetimo, 2 stulpelius be užmetimo į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 24 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 4 eilė – išmezgame 2 kilputes, *2 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę ir kartojam nuo * – viso 32 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 5 eilė – išmezgame 1 kilputę, *3 stulpelius be užmetimo, 2 stulpelius be užmetimo į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 40 stulpelių. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 6 eilė – išmezgame 2 kilputes, *4 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 48 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 7 eilė – išmezgame 1 kilputę, *5 stulpelius be užmetimo, 2 stulpelius be užmetimo į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 56 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 8 eilė – išmezgame 2 kilputes, *6 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę ir kartojam nuo *– viso 64 stulpeliai. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 9 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 64 stulpelius be užmetimo. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 10 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 64 stulpelius su užmetimu Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 2-ą eilės kilputę. 11 eilė – išmezgame 1 kilputę ir 64 stulpelius be užmetimo. Eilė užbaigiama jungiamuoju stulpeliu į 1-ą eilės kilputę. 12 eilė – išmezgame 1 kilputę, *1 stulpelį be užmetimo, 3 stulpelius su užmetimu į vieną kilputę, 1 stulpelį be užmetimo ir kartojam nuo *. Baigę eilę sujungiame stulpeliu į 1 eilės kilputę. Siūlą nukerpame ir jo galą paslepiame nėrinyje. Krepšelis baigtas!

darbeliai nėrimas vąšelius vaikams idėjos

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *