Pagal turimų daiktų vienetus, vaikai neabejotinai yra tikri turčiai – pas juos tiek smulkmės, kad užtrūktume visą dieną, jei bandytume suskaičiuoti. O gal ir tos dienos nepakaktų. Taigi, jiems visuomet pravers viena kita papildoma dėžutė ar maišelis smulkiems lobiams sudėti – kad nesiblaškytų po visus namus ir būtų patogu prireikus susirasti. Vienas paprasčiausių būdų – pasigaminti maišelį, kurio nereikia siūti – tokį tikrai tikrai gali pasidaryti ir patys vaikai. 6–7 metų piliečiams reikės kiek pagalbos, o vyresni, esu įsitikinusi, susidoros patys.
Reikės:
- Fliso ir juostelės
- Kelių karoliukų (nebūtinai)
- Žirklių, pieštuko
- Manikiūrinių žirklučių
- Dviejų lėkštučių
Medžiagos – svarbiausia turėti atraižą fliso – jo kraštai neyra, todėl ir siuvimo šiame darbelyje išvengiame. Maišeliui surišti pasirinkimę kurią nors turimą virvelę, juostelę ar kaspinėlį. Jų kraštus vėliau galėsime papuošti karoliukais, bet tai nėra būtina. Maišelio formai apibrėžti patogiausia naudoti dvi lėkštutes ar atsegamos torto formos dugnus – reikia, kad jų skersmuo tarpusavyje skirtųsi 2–3 centimetrais.
Visas medžiagas šiems maišeliams galima įsigyti ir Gimtadienio mugės krautuvėlėje – 12 vnt rinkiniui ir 6 vienetui rinkiniui.
Gaminame maišelį, kurio nereikia siūti:
1. Ant fliso dedame didesnę lėkštutę ir pieštuku apibrėžiame apskritimą. Jį išsikerpame.
2. Ant apskritimo dedame mažesnę lėkštutę ir sužymime kelių centimetrų ilgio brūkšnių poras būsimoms angoms įverti juostelei. Viso išeina 12 porų brūkšnių. Brūkšnių vietas prakerpame, patogiausia – su manikiūrinėmis žirklutėmis.
4. Įveriame juostelę. Juostelės galus galime papuošti karoliukais ir užrišti mazgelius, kad neišslystų.
5. Virvelę sutraukiame – maišelis gatavas!
Maišelį, kurio nereikia siūti galime panaudoti labai įvairiai – mergaitės gali susidėti papuošalus (pravers vykstant į kelionę ar pas draugę panakvoti).
Maišelyje gali apsigyventi vienos rūšies smulkūs žaisliukai, arba, pasirinkus jų įvairių, galime maišelį pasiimti į išvyką ar gydytojo laukiamajį.
Taip pat toks nesiuvamas maišelis gali tapti mini lego maišu – susidėjai norimas detales ir pasiimi su savimi, – kad turėtum ką veikti kelionėje, svečiuodamasis pas močiutę ar kokioje nuobodžioje eilėje, kur tėvams kažkodėl reikia stovėti.
Taip pat, tokių maišelių vaikai gali pagaminti Kaziuko mugei mokykloje – smagių, įvairiaspalvių, kad pirkėjai turėtų kur susidėti kitus mugėje įsigytus lobius. Tai gali būti ir puiki, vaikų pagaminta dovana mamai – Mamos dienos ar gimtadienio proga. Arba dovana draugei, tetai, močiutei ar mylimai mokytojai. Arba puikia kitos smulkios dovanėlės pakuote. Maišelis gali būti ir žaidimų dalis – štai mano Nidos ponios Barbės kokios patenkintos su juo sėdi.
Ir dar – toks maišelis gali tapti velykiniu krepšeliu – einant velykauti jame gali įsitaisyti dovanojami margučiai. O jei pasigaminsime jį didesnį – jis gali būti ir pagrindiniu Velykų margučių indu ant šventinio stalo – juk norint jį dar galime ir papuošti, apklijuoti iš to paties fliso kirptomis detalėmis ir panašiai. Artimiausiu metu, būtinai parašysiu apie tai daugiau – smagių kūrybinių dirbtuvių!
Nuotraukos: Alvilės Rimaitės
Parašykite komentarą