Kaip pasiūti dovanų maišelį

Kaip pasiūti dovanų maišelį

Oi, kaip patinka man siūti maišeliai – tiesą sakant, net ir siuvimo mašiną kadaise dėl jų įsigijau – taip norėjau lininių maišiukų džiovintoms žolelėms prisisiūti… O dovanai, jei tik jos dydis ir formos tinkami, medžiaginis maišelis yra vienas šaunesnių įpakavimo būdų: ne tik dailus, bet ir naudingas. Vaikai tikrai ras kaip jį pritaikyti: smulkūs žaisleliai, papuošalai, akmenukai iš pajūrio – pas kiekvieną atsiras marios turtų, kurie neprieštaraus dailiame maišelyje apgyvendinami.

Reikės:
56 x18 cm medvilninio ar lininio audinio (dydį galite pasikoreguoti pagal dovanos apimtis),
110 cm ilgio juostelės, žiogelio,
siuvamosios mašinos.

Siūto maišelio schema

 

  • Audinio kraštus apsiūlėjame zigzago siūle.
  • Perlenkiame pusiau (ties taškais C ir D) gerąja puse į vidų, pasižymime taškus.
  • Maišelio šonuose nusiuvame paprastas tiesias šonines siūles, sujungiančias taškus CA1, A2A ir DB1, B2B, palikdami neužsiūtus 2 cm pločio tarpelius (A1A2 ir B1B2). Šiose vietose vėliau įversime juostelę.
  • Susiūtą maišelį išverčiame į gerąją pusę ir viršutinį maišelio kraštą lenkiame per lenkimo vietą į vidų. Nuo lenkimo vietos 2 cm ir 4 cm link apačios siuvame dvi paprastas tiesias siūles, sujungiančias taškus A1B1 ir A2B2. Tokiu būdu gauname takelį įverti juostelei.

Perlenkiame pusiau, pasižymime linijas

Įveriame juostelę su žiogeliu

  • Juostelę perkerpame pusiau ir vieną jos dalį įveriame taip, kad jos abu galai išlįstų taškuose A1A2. Aš juostelę veriu žiogelio pagalba. Galus surišame į mazgą.  Kitą juostelės dalį įveriame taip, kad abu galai išlįstų taškuose B1B2. Galus vėlgi surišame į mazgą. Jei juostelės galai linkę irti, prie jų labai atsargiai – maždaug 2 cm atstumu užžiebiame žiebtuvėlį ir vos vos nudeginame – galiukai nebeirs.
  • Maišelį išlyginame, pasidžiaugiame gražiu siuviniu ir pakuojame dovanėlę!
Nuotraukos ir schema – A. Rimaitės, žavi taškuota maišelių medžiaga iš MiniTextile.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *