spalvojame rudenį kūrybiniai darbeliai darželinukams

Spalvojame rudenį – kūrybiniai darbeliai ikimokyklinukams

Mėlyni klevo lapai? O gal raudoni su baltais žirniukais? Pasijausti burtininku ir susikurti savo spalvų rudenį gali kiekvienas! Dažyti medžių lapai – paprastai suorganizuojama ir labai smagi pramoga mažiesiems. Tikslinė jos publika, nuo 2-3 iki 6-7 metų, vyresniems bus ne taip įdomu. Tačiau mažyliams ji suteikia daug džiaugsmo: spalvoti ir šiaip įdomu, o kai spalvojimo objektas toks neįprastas!.. Pradedantiems piešti nepaprastai smagu matyti savo nuspalvotą lapą, kaip galutinį rezultatą – juk daugelis lapų piešti dar nemoka, o čia – prašom, paties sukurtas lapas, ir dar toks gražus bei spalvingas!

Lapų spalvojimą galime susiorganizuoti ir vaikų šventei – tik perspėkime svečius, kad nesirengtų pačiais pačiausiais drabužiais, arba, turėkime dailininkų prijuosčių apsaugoti rūbams. O šiaip, tai pramoga, kuri gali praskaidrinti kiekvieną dieną, tarkime, mes su Nidute ją suruošėme vietoje spektaklio į kurį nuvykti sutrukdė nedorėlė sloga. Nidai taip patiko, kad po to teko ir papildomą vakarinę spalvojimo sesiją organizuoti, o kitą dieną nuo pat ryto vėl sėdome dažyti naujos lapų porcijos. Panašu, kad šį rudenį tai darysime dar ne sykį.

 Reikės:

  • išraiškingos formos šviežių lapų
  • guašo, temperos, arba tapybai skirtų akrilinių dažų
  • kelių indelių vandeniui
  • teptukų
  • popierinių rankšluosčių
  • popieriaus, laikraščių ar klijuotės stalui aptiesti

Kuo dar šaunus lapų spalvojimas? Pačių lapų rinkimas auksinėmis rudens dienomis jau yra puiki pramoga, be to, tai proga su vaikais pasikalbėti apie medžius, pasimokyti pavadinimus, vyresniems paaiškinti kodėl rudenį lapai keičia spalvas. Ir dar – iš dažytų lapų galime susikurti girliandas ar kitas originalias dekoracijas šventės erdvei papuošti ( tik nepasiruoškime jų labai iš anksto, tai trumpalaikis grožis: po kelių dienų lapai ima džiūti ir dažai pradeda luptis). Užteks kalbų, eime spalvoti!

Spalvojame rudenį su ikimokyklinukais:

Medžių lapų dažymas – procesas toks paprastas, kad daug apie jį pasakoti nėra ko. Tik paminėsiu, kad:

1. Lapus spalvojame iš jų vidinės, sausesnės pusės – taip geriau įsigeria dažai.

2. Pačių spalvų nebūtina turėti daug, labai smagu kartu su vaikais jas susimaišyti – tam puikiai tiks stiklainių dangteliai ir mediniai plokšti pagaliukai. Mes su Nida taip susikūrėme rožinę (iš baltos ir raudonos), violetinę (iš raudonos ir mėlynos), oranžinę (iš geltonos ir raudonos).

3. Nudažytus lapus paliekame išdžiūti – 10-20 minučių.

4. Pačių lapų pasirenkame daugiau –  dažyti smagu ir mažiesiems tikrai norėsis nusispalvoti bent po kelis.

Taip pat skaitykite: „Rudens darbeliai – lipdome iš druskos tešlos“.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *