dailininko prijuostė vaikams iš senų džinsų gimtadienio mugė

Dailininko prijuostė vaikams iš senų džinsų

Vaikai į kūrybos džiaugsmus turi nerti laisvai ir be suvaržymų – ištepsi suknutę, ar pažiūrėk, kokios tavo kelnės, mažųjų kūrybiškumui skatinti reikalingi kaip šuniukui penkta koja. Mano galva, geriau vaikas vaikšto dėmėtais drabužiais, nei su dėmėta nuotaika širdyje. O kad rūbams išsitepus, nuotaika nesubjurtų ir mums, mamoms – parūpinkime vaikų kūrybiniams darbeliams dailininkų prijuostes.

Jas labai paprasta pasiūti iš senų mamos ar tėtės kelnių – džinsai tinka geriausiai. Jei kelnės nebaisiai nudėvėtos, iš vienų pasiūsime net 2 prijuostes! Ko reikia dar? Juostelės kraštams apsiūti ir, žinoma, ryškesnės medžiagos aplikacijai: širdelei, mašinėlei, karūnai ar kam sugalvosite. Aplikacijai taip pat galime naudoti seną, tarkime, vaiko išaugtą ir labai mėgtą rūbą (būna juk taip nusidėvi, kad atiduoti netinka, o išmesti – gaila).

Prijuostę pasiūti gali ir pradedantys siuvėjai, ją siūti galime tiek rankomis, tiek siuvimo mašina.

Reikės:

  • senų džinsų klešnės
  • 20-25 mm pločio juostelės kraštams apsiūti 158 (196 – 253) cm
  • spalvotos medžiagos aplikacijai
  • siūlų
  • smeigtukų sudygsniavimui (nebūtinai)
  • siuvamosios mašinos arba patogios adatos jei siusite rankomis
  • žirklių.

 

Prijuostei siūti galime panaudoti Gimtadienio mugėje seniai gyvenančią schemą, joje, taip pat siuvimo apraše nurodomi 3-jų dydžių matmenys: pirmasis skaičius – 2-4 metų vaiko; antrasis – 7-10 metų vaiko; trečiasis – suaugusio žmogaus, (bet didelei prijuostei reikės labai didelių kelnių).

prijuostes schema

Siuvame dailininko prijuostę vaikams iš senų džinsų:

1. Nukerpame reikiamo ilgio senų džinsų klešnę. Išardome vieną siūlę, palikdami dekoratyvesnę. Medžiagą sulenkiame, blogoje pusėje, pagal prijuostės schemą pasižymime taškus ir iškerpame.

2. Apatinius prijuostės šonus atlenkiame (apie 2-3 cm), sudygsniuojame siūlų ar smeigtukais ir mašina arba rankomis siuvame paprasta tiesia siūle. Tą patį padarome su prijuostės viršumi ir apačia, jei ji apspurusi.

3. Pridygsniuojame juostelę prie prijuostės viršutinių šonų taip, kad laisvi jos galai, skirti užrišimui liktų 36 (45 – 60 ) cm ilgio, o viršutinei kilpai paliekame 50 (58 – 65) cm. Kilpos dydį vaikams bus galima reguliuoti užrišant mazgelį – tokiu būdu, prijuostė galės „augti“ kartu su savo šeimininku. Mašina ar rankomis prisiuvame juostelę tiesia siūle.

4. Prisiuvame širdelę ar kitą norimą aplikaciją, vieną kišenę ties viduriu, ar dvi – prijuostės šonuose.   Atiduodame nekantraujančiam mažajam dailininkui ir lekiam ieškoti dažų, plastilino, molio, klijų ir kitų kūrybos džiaugsmų.

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės, schema – Gimtadienio mugė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *