Šokoladiniai valgomi indeliai, gimtadienio mugė

Valgomi indeliai desertui, arba saldus atradimo džiaugsmas

Valgomi šokoladiniai indeliai desertui – tikras atradimo džiaugsmas! Saldus visomis prasmėmis. Padaryti paprasta, įspūdis garantuotas, o panaudojimo galimybių vaikų ir ne tik vaikų šventėms – apstu. Į valgomus indelius galima dėti ledus, šerbetą, plaktą grietinėlę bei kitus desertus, arba paprasčiausiai priberti įvairiaspalvių saldainiukų. Žavu, ar ne?

Valgomi indeliai desertui
Valgomi indeliai desertui

4-5 dideliems keksiukų indeliams reikės:

  • 100 g kokybiško šokolado;
  • 4-5 keksiukų formelių;
  • keksiukų kepimo formos.

Gaminame valgomus šokoladinius indelius:

1. Ant puodo su verdančiu vandeniu statome mažesnį indą su sulaužytu gabaliukais šokoladu taip, kad šokolado indo dugnas beveik liestųsi su apačioje kunkuliuojančiu vandeniu. Tirpdant šokoladą reikia žiūrėti, kad į jį nepatektų vandens.

2. Ištirpintą šokoladą arbatiniu šaukšteliu dedame į silikonines arba kokybiškas popierines (taip, taip, tinka ir popierinės!) keksiukų formeles. Paskirstome, kad šokoladas pilnai padengtų indelių šonus ir dugną. Šokolado netaupome – pernelyg plonasienius indelius bus sunku nepažeidžiant išimti iš formelių.

3. Formeles statome į keksiukų kepimo formą ir dedame į šaldytuvą arba šaldiklį. Kad indeliai sustingtų, šaldiklyje tereikės 15-20 minučių, šaldytuve – iki valandos. Įsitikinę, kad indeliai sustingo, ištraukiame iš šaldytuvo ir, sulaikę kvapą, atsargiai ištraukiame iš formelių. Valio, pavyko!

Tik pagaminti šokoladiniai indeliai yra vos vos lipnūs, todėl juos geriausia išimti apsimovus plonomis virtuvinėmis pirštinėmis. Vėliau lipnumas gerokai sumažėja, tačiau jei pildysite ledais ar kitu ilgiau valgomu desertu, kad  maži smaližiai neišsiterliotų, galite valgomus indelius įdėti į popierines keksiukų formeles arba mažas desertų lėkštutes.

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *