Vėliavėlių girlianda – kaip pasidaryti

Girlianda – dekoracija, labai aiškiai pasakanti: „Dėmesio, čia vyksta šventė!“ Kasdien matomas namų ar kiemo erdves spalvingi vėriniai pripildo smagios nuotaikos ir pakylėja į truputį pasakišką pasaulį. Jei dar nepuošėte vaikų šventės šia dekoracija, būtinai pamėginkite. Net ir paprasta, kukli girlianda vaikui palieka didelį įspūdį –  juk taip gera širdutėje pajausti, kad tavo gimimo diena svarbi, jog esi brangus ir mylimas…
Girliandas galima pagaminti įvairiausių formų ir medžiagų. Jas galima derinti prie šventės temos, spalvos, sezono – visko, ką tik sugalvosit. Būtinai kalbėsime apie tai plačiau ateityje. Šį kartą pristatau tris klasikinės vėliavėlių girliandos variantus:

3,5 m ilgio girliandai reikės: 3,5 m juostelės, 6 kvadratėlių 28×28 cm medžiagos (3 raudonos baltais taškiukais ir 3 žalios baltais taškiukais).

Dvipusiai spalvingi trikampėliai

Šią girliandą galima kabinti atviroje erdvėje – abi pusės „paradinės“. Aš naudojau taškuotas raudonos ir žalios spalvos medžiagas iš MiniTextile.lt. Smagiai atrodys ir margesnė girlianda – į ją galite sukviesti įvairias nuo siuvinių likusias atraižėles. Darbo šiek tiek yra, tačiau dekoraciją galėsite panaudoti ne vienai šventei, o vėliau gal net ir apgyvendinti vaikų kambaryje.
Imame medžiagos kvadratėlius, juos kerpame įstrižai per pusę ir gauname 2 trikampius. Vieną atidedam į šoną, o kitą vėl lenkiame įstrižai per pusę ir gauname trikampį, viena ilga ir dviem trumpesnėm kraštinėm. Siuvimo mašina susiuvame nesusiūtą trumpąją kraštinę, o ilgąją kraštinę siuvame prie juostelės, palikdami 13 cm laisvos juostelės girliandos pritvirtinimui (kitame girliandos gale paliksime tiek pat). Tą patį padarome su likusia medžiaga, kol ant juostelės sutupia visi 12 trikampėlių.

Gautus trikampius lenkiame dar karta per puse

susiuvame viena trikampio krastine, o ilgaja krastine siuvame prie juosteles

Dvipuse girlianda veliau gales papuosti vaiku kambari

 

Girliandos ilgis 2,74 m, vėliavėlių matmenys: 15,2 x 15,2 cm. Kabinti galima tiek palei sieną, tiek  atviroje erdvėje, nes abi pusės atrodo dailiai.

Girlianda, ant kurios galima rašyti iš Party Inbox

Žaisminga girlianda iš 9 kartoninių vėliavėlių, sujungtų baltu kaspinėliu.  Ant jų galėsite priklijuoti arba užrašyti jubiliato vardo raides. Jei rašysite ilgesnį užrašą – šūkį ar palinkėjimą, suskaičiuokite kiek vėliavėlių reikės ir tiek girliandų junkite. Tik turėkite minty, kad ilgam užrašui pakabinti reikės pakankamai erdvės. Tad, jei norite ilgesnio užrašo, o vietos nedaug, galite ant kiekvienos vėliavėlės talpinti ne po raidę, o po skiemenį. Vienas du – ir turite vardinę dekoraciją. Na, kokiam vaikui nepatiks, kai girlianda skelbia, jog čia vyksta jo šventė?

Ant girliandos gali klijuoti ar tiesiog uzrasyti raides

Ant vienos veliaveles tilps ne tik raide, bet ir skiemuo

Zaisminga party inbox girlianda

Mielos ir žavios šios girliandos, jų atspalvių yra pakankamai, kad galėtumėte priderinti prie gimtadienio temos, o švelni rožinė ar žydra ir krikštynoms idealiai tinka.

3 m ilgio girliandai reikės: 3 m juostelės, 50×140 cm  Tidny audinio.

Spalvinama girlianda

Tai girlianda, kurią galite paversti pramoga! Sukarpykite Tidny audinį trikampiais, kurių viršutinė trumpoji kraštinė būtų 17 cm, o 2 ilgosios – po 23 cm. Šiuos trikampius paprasta tiesia siūle prisiūkite prie juostelės. Girlianda gatava!
Kabinkite ją prie sienos, nes ji vienpusė. O svečiams susirinkus ir atėjus pramogų metui, nukabinkite ir pakvieskite visus į girliandos marginimą Tam turėkite pasiruošę specialių flomasterių. Pirkdami audinuką, galite iš karto ir jų įsigtyi Ikėjoje.

Iskirptus trikampius tiesiog prisiuvame prie juosteles

Spalvinama girlianda smagiai pramogai

Spalvinti girlianda tikrai labai smagu

 

 

 

 

2 Responses

  1. Jolanta
    |

    Labai man patinka girliandos, tik aš dėdavau gatavas pirktines, o pasisiūt niekad nepagalvojau, bandysiu 🙂 Gražu 🙂

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Ačiū, Jolanta! Išbandykite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *