velykų vainikas iš šieno paprastai pagaminama pavasario dekoracija

Velykų vainikas iš šieno – paprastai pagaminama pavasario dekoracija

Apie šieno dekoracijas ir kaip smagu kurti iš šios paprastos, jaukios ir šiltos medžiagos, jau rašiau prieš Kalėdas. Anąsyk sau prisižadėjau, kad prie kūrybos iš šieno būtinai grįšiu pavasarį – taigi, pristatau paprastą, per valandą ar net ir greičiau surišamą Velykų vainiką. Juo galime puošti tiek lauko, tiek namų duris bei sienas, šventinį stalą ir kitus kampelius.

namų interjeras idėjos pavasaris

Visas medžiagas Velykų vainiko dirbtuvėms, taip pat ir jau pagamintus vainikėlius galima įsigyti Gimtadienio mugės krautuvėlėje.

Reikės:

  • 200-250 g pakuotės šieno
  • kartono
  • žalsvo siūlo
  • žirklių, pieštuko
  • puošybos detalių
  • karštų klijų pistoleto (nebūtinai)

Kuriame Velykų vainiką iš šieno – paprastai pagaminamą pavasario dekoraciją:

Apie medžiagas: puošybai aš naudojau pluoštelį išdžiovintų samanų, nugenėtą maumedžio šakelę su kankorėžiais, džiovintus linus, natų popierių, nėrinių juostelę bei senas dažytas medines velykines dekoracijas. Ir, žinoma, svogūnų sodinukus, kurie vainike puikiai suskamba kaip gyvybės, gamtos atgimimo simbolis. Tačiau su medžiagomis čia galime improvizuoti be galo – puikiai tiks beržo tošies gabalėliai, kerpės, prasprogę karklai – kačiukai, visžalės buksmedžių šakutės, špagato virvelė, linai, šiaudai, kriauklelės ir daugybė kitų dalykų. Primenu, kad šieno – dekoracijų pagrindo, galime nusipirkti kiekviename prekybos centre, gyvūnų prekių skyriuje.

1. Pasiruošiame vainiko formą: ant kartono dedame norimo dydžio indus – vieną didesnį, kitą mažesnį ir nusipiešiame 2 apskiritimus: mažesnį didesniame. Išsikerpame.

kaip padaryti vainiką iš šieno

2. Kartoninį žiedą iš abiejų pusių apdedame šienu ir rankomis suformuojame vainiką.

šienas idėjos

3. Apsukame siūlu, išsipašiusį šieną atsargiai apkarpome, nepažeisdami siūlo. Turime paruoštą formą ir galime pasinerti į maloniausią dalį – puošybą.

vainiko pagrindas iš šieno

4. Puošiame. Aš savąsias dekoro detales visas aprišau siūlais arba įsmeigiau į vainiką, išskyrus svogūnų sodinukus – juos priklijavau karštais klijais. Mediniai margučiai turėjo pakabinimo virveles, tad jas nėrimo vašiuku įtraukiau ir įtvirtinau į vainiko vidų. Viršuje smeigtuku pritvirtinau geltona pavasario spalva šviečiantį kaspiną – jis, kaip ir velykinis kiškis-smeigtukas, buvo mano penkiametės išsireikalautos Velykų vainiko detalės. Papuošę, jei naudojome karštus klijus, palaikome kelias valandas vainiką, kad klijai išdžiūtų, o tada galime kabinti į norimą namų vietą.

Smagios pavasarinės kūrybos!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

%
velykiniai vainikai
Pavasariniai velykiniai natūralūs rankų darbo vainikai – didelis ir mažas

Pavasariniai velykiniai vainikai iš vynvyčio vytelių, stabililizuotų samanų, plunksnų, svogūnėlių, medinių ir popierinių puošybos detalių.

Iš natūralių medžiagų, be plastikinių detalių pagaminti vainikai pavasario nuotaikai sukurti. Išlieka dekoratyvūs ne vienerius metus.

Didesnio skersmuo apie 26 cm, mažesnio – apie 16 cm.

 Dėl skirtingų kompiuterių ir telefonų ekranų ypatybių, el. parduotuvėje esančių prekių spalva ir forma gali neatitikti realių prekių spalvų ir formų.

22,00  Į krepšelį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *