Žaidimų ervė vaikams kitaip

Žaidimų erdvė kitaip: mes už vaikystę, juoką ir svajones!

Žaismingos palapinės, nuo aukštų lubų mojančios sūpynės, žavus namukas su čiuožykla – guldau galvą, kad vaikystėje už tai būčiau pusę karalystės atseikėjusi. Ką ten pusę – nemirktelėjusi būčiau atidavusi viską už galimybę pusdienį pažaisti tarp kambaryje išdygusių, lubas remiančių beržų; prisėsti prie stalu apsimetančio namuko; su draugėmis pasikuždėti tarsi iš pasakos nužengusio baldakimo užuovėjoj. Kas tai? Susipažinkite: „Basa pieva“ – nauja, veržli, kūrybinga erdvė vaikams. Kaip čia jautiesi? Tartum vienu metu būtumei patekęs į pasaką, fantastišką žaidimų aikštelę ir be galo jaukius, šviesius namus.

Su „Basos pievos“ įkūrėja Dorotėja Vaisova kalbamės apie gimtadienius, vaikų kūrybingumą, įkvepiančias Vilniaus šeimas ir kitus gerus dalykus:

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę) Basos pievos auklėtoja Inga, įkūrėja Dorotėja Vaisova, dizainerė Gabija Pažarskytė
Nuotraukoje (iš kairės į dešinę) Basos pievos auklėtoja Inga, įkūrėja Dorotėja Vaisova, dizainerė Gabija Pažarskytė

Dorotėja, pirmas dalykas, krentantis į akis „Basoje pievoje“ – jos natūralumas, paprastumu ir funkcionalumu išsiskiriantis interjeras, natūralios medžiagos. Papasakokite, kaip gimė tokios – kitokios erdvės vaikams idėja, kas įkvėpė?

Gal nuskambės banaliai, bet įkvėpė Londonas. Kodėl Londonas? Miestas, kuriame labai daug visko – jame gyvenome, jį tyrinėjome ir tuo pačiu labai ilgėjomės Vilniaus. Vilnius yra puikus naujoms idėjoms, jame daugybė neišnaudotų formų vaikų laisvalaikiui, o Vilniaus šeimos – puikus įkvėpimo šaltinis. Gyvendami Londone ilgėjomės senamiesčio, draugų su vaikais, to jausmo – būti šeima Vilniuje. Grįžus idėjų galvoje buvo daug, norėjome savo pasaulio matymu pasidalinti su kitais.
Manome, kad natūralios medžiagos yra arčiau vaikų, daug labiau įkvepia žaidimams, skatina kūrybingumą, o ir estetiška aplinka yra labai svarbi besiformuojančioms asmenybėms. Būdami „Basoje pievoje” vaikai žaidžia tikriausiai taip, kaip mes vaikystėje žaidėm ir jie nenori eiti namo. Kartais tėvai suabejoja, o ar ne per mažai žaidimų, gal reikia dar ko nors? Ne. Vaikų nereikia apkrauti plastikiniais kamuoliukų baseinais, jie atsiskleidžia būtent jaukioje, ramioje aplinkoje. O kas smagiausia, jie vėl pradeda naudotis savo vaizduote, jie pradeda kurti.

Nematyti neregėti žaislai, palapinės bei namukai jaukiomis salelėmis sutūpę žaidimų kambaryje, vaikų stalai apjuosę beržų kamienus – akivaizdu, kad kuriant „Basą pievą“ dalyvavo fantazija, šilčiausi jausmai ir… rankų darbas?

Tikrai taip. Kai kurias interjero detales siuntėmės iš užsienio, bet didžiausia dalis – rankų darbo, gaminta pagal mūsų ir dizainerės Gabijos Pažarskytės vizijas. Žaislai iš mylimos „Paukščių pieno” parduotuvės. „Basa pieva“ yra transformuojama erdvė, tad įvairias detales galima keisti, todėl ir gimtadienius švenčiantys gali „Basos pievos“ nuotaiką pritaikyti savo šventei.

O kokie gimtadieniai „Basoje pievoje“? Pabrėžiate kūrybingumą, gal ir vaikų gimtadieniams siūlote kūrybinius užsiėmimus, ar pirmenybę teikiate laisviems vaikų žaidimams?

Mes skatiname kūrybingumą – laisvą. Nėra nieko gražiau, kai vaikai pradeda kurti. Tai jie lobių ieškotojai, tai virėjai ir padavėjai iš restorano. Gimtadienis, tai laikas pabūti su draugais, šeima. Tam ir yra skirta mūsų erdvė, sujungianti visus vaikus į bendrą žaidimą. Tačiau jei švenčiantys gimtadienį nori įvairesnės veiklos – „Basoje pievoje“ netrūksta stalo žaidimų, dėlionių, žaislų. Bendradarbiaujame su kūrybine komanda  „Tavo teatriukas“, kurie siūlo unikalius pasirodymus, spektakliukus vaikų šventėms. O gražiausas akimirkas įamžins profesionali fotografė ir šiaip puikus žmogus Raimonda Vyšnia.

Kokio amžiaus vaikams skirta „Basa pieva“?

Mes orientuojamės į 2-6 metų amžiaus vaikučius, bet gimtadienius jau šventė ir kiek vyresni. Didžiausias įvertinimas, kad ir jie liko labai laimingi, ir tėveliai negailėjo gražių įvertinimų: „niekada taip gera nebuvo”, „laikas lėkte pralėkė”.

Kiek svečių mažieji gali pasikviesti į savo šventę, kokio dydžio Jūsų pieva?

„Basa pieva“ įsikūrusi 86 kvadratinių metrų erdvėje, tad svečių tilps nemažai. Mes esame loftų kvartale – erdvės pojūtį ypač sustiprina aukštos lubos, medinis namukas į kurį reikia palypėti laiptukais ar kopėtėlėmis ir vėliau smagiai nučiuožti čiuožykla. Švenčiantiems gimtadienį čia nebus ankšta – visa erdvė su žaidimų kambariu, mini virtuvėle, tėvelių zona ir mamytės kambariu bus jūsų. Tikrai patogu ne tik žaisti, bet ir vaišių stalą pasidengti: mūsų virtuvėlėje laukia šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, patrauklūs indai gimtadienio stalui.

Bet „Basa pieva“ atvira vaikams ne tik gimtadienių švenčių metu?

Taip, „Basoje pievoje“ taip pat veikia ir mini darželis kur dienas leidžia 2-6 metų vaikai. Rytinukai – mažyliai ir popietinukai, kiek paūgėję. Skatiname vaikų kūrybingumą, laisvę, pagarbą ir meilę kiekvienam. Mes už vaikystę, juoką ir svajones!

 

Nuotraukos: Basa pieva (8)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *